1. עמוד הבית
  2. »
  3. קפריסין 2024 – המדריך התיירותי המקיף ביותר בעברית
  4. »
  5. אומודוס, קפריסין – מלונות מומלצים, איך מגיעים ומה אפשר לעשות באזור | Omodos

אומודוס, קפריסין – מלונות מומלצים, איך מגיעים ומה אפשר לעשות באזור | Omodos

המדריך המקוצר לתייר

אומודוס (Omodos), הוא כפר קטן ומקסים השוכן בלב אזור היין של קפריסין בינות הרי הטרודוס (Troodos), הוא מפורסם ברחובות המרוצפים שלו, מנזר הצלב הקדוש העתיק, וכמובן היין המקומי וייצור התחרה המסורתי המאפשרים הצצה למורשת התרבותית העשירה של האי מדובר באחד מאזורי הטיול הפופולאריים באזור קפריסין אליהם יוצאים סיורים מודרכים (ולכן כדאי להזמין מקום מראש, ראו כאן מספר אופציות עם אפשרות ביטול בחינם). אולם יש עוד דברים לעשות באזור למי שבוחר להגיע ליותר מיום טיול אחד, למשל לבקר בחנויות האמנים המקומיים, לעשות מסלולי טיול בהרי הטרודוס ולבקר בכמה יקבים שונים..

יין באומודוס

היינות המסורתיים באומודוס מביאים תיירים רבים לכפר הקטן

טיולי יום לאומודוס

מאחר ואומודוס מהווה מוקד משיכה כה משמעותי לתיירים, ישנם מספר סיורים מאורגנים שיוצאים אל אומודוס מפאפוס. טיולי היום לאומודוס פופולאריים מאוד כיוון שהם מאפשרים הגעה נוחה ללא צורך בהשכרת רכב ו/או נסיעה בתחבורה ציבורית. ישנן מספר אפשרויות לסיורים אילו, חלקם יתמקדו באומודוס בלבד, וחלקם ילוו בנקודת עניין אחת או שתיים נוספות או זמן חופשי. הסיורים עוברים בכמה נקודות בהרי הטרודוס, בניהם בכפרים ציוריים כמו אומדוס או פדולס (Pedoulas) ועוברים גם במנזר קיקוס (Kykkos Monastery) וכמובן לרוב טועמים גם את היין המשובח המקומי. בשל הפופולאריות של הסיורים הללו מומלץ להבטיח את מקומכם מראש (ראו כאן מספר אפשרויות עם ביטול בחינם), בקיץ כדאי להזמין אפילו כמה שבועות מראש.

מנזר קיקוס – רבים מהסיורים המודרכים עוברים גם בו

איך מגיעים לאומודוס

ניתן להגיע לאומודוס בשתי דרכים – באופן עצמאי עם רכב שכור או באופן מאורגן עם טיול יומי. מאחר ומדובר בכפר מבודד יחסית בהרי קפריסין לא ניתן להגיע אליו בקלות באמצעות תחבורה ציבורית.

הגעה בסיור יומי מאורגן – הדרך המפנקת והמסקרנת (אבל היקרה)

ניתן כאמור להגיע לאומודוס כחלק מטיול יום מאורגן מפאפוס (למשל סיור פופולארי זה). זו אופציה יקרה אומנם, ומאפשרת פחות גמישות מאחר ומוגבלים בזמן בו מבלים באומודוס, אבל זו אופציה נוחה ופופולארית מאוד, ולכן כדאי להזמין מקום מראש, במיוחד בקיץ.

איך מגיעים לאומודוס עם רכב שכור – האופציה הנוחה והגמישה ביותר

אפשרות נוספת למי שרוצה להגיע באופן עצמאי לאומודוס היא להגיע עם רכב שכור, אותו לרוב שוכרים בפאפוס משם מרבית התיירים שמגיעים למקום יוצאים. אנו ממליצים מאוד להזמין רכב מראש, בעיקר לתקופת הקיץ, בשל הביקוש הרב לרכבים במיוחד לרכבים מרווחים למשפחות, רכבים אוטומטיים, ואנים וג’יפים. תוכלו להזמין בקישור הזה עם ביטול בחינם, כך שלא צריך לחשוש מההתחייבות לרכב, למי שרוצה לחסוך בעלות הרכב אנו ממליצים להזמין בקישור הזה עם הנחה בלעדית לגולשים של הכל על.

לינה באומודוס

בקרב מי שבוחר להגיע באופן עצמי לאומודוס יש רבים שבוחרים ללון באזור, ונהנים ממה שיש לאומודוס להציע או יוצאים מכאן לטיולים נוספים באזור הרי הטרודוס. בכפר מספר מצומצם ביותר של מקומות לינה, בניהם ניתן למנות את Omodos Katoi Holiday Homes, Omodos Maria’s Apartments ו-Stou Kir Yianni. ישנן כמובן אופציות לינה נוספות באזור, בקישור הזה תוכלו לראות את כלל מקומות הלינה ולהזמין מראש עם אפשרות ביטול – כך שתוכלו לשמור לעצמכם את האפשרות להיות גמישים (אך שימו לב לתאריך עד אליו ניתן לבטל בחינם את השהות). למגיעים עם רכב כדאי כמובן לבחור מקום לינה שמספק חניה, למשל אחד ממקומות הלינה שבקישור הזה. תוכלו לחפש מקומות לינה גם בכפרים סמוכים למשל Sanders Village ו- Xenios Guesthouse, או Forest Park Hotel, New Helvetia Hotel ו-Petit Palais Platres Boutique Hotel למי שמעדיף לישון במלון.




למי שמתעניין בעמוד זה כדאי לקרוא גם: