שייט בקורסיקה – המדריך המקיף בעברית | Cruise from Corsica

עדכון קיץ 2024

שייט היא מהאטרקציות המהנות ביותר בקיץ בקורסיקה והביקוש אליו גבוה מאוד בעונה זו, שכן זוהי שיא עונת התיירות. כדי שלא תפספסו את חוויית השייט סביב האי אנו ממליצים להזמין כרטיסים מראש - כך תוכלו להבטיח לעצמכם את השעה והיום הנוחים לגם ביותר, ולא לפספס את החוויה המהנה הזו בגלל שלא נותרו כרטיסים לשייט. להזמנת כרטיסים מראש לשייט בקורסיקה ניתן להיכנס לקישור הזה בו ניתן לרכוש כרטיסים עם אפשרות ביטול בחינם.

שייט בקורסיקה בכמה מילים

קורסיקה הוא האי הרביעי בגודלו בים התיכון וממוקם בשטח הימי שבין צרפת לאיטליה וספרד. למעשה, האי נפרד מסרדיניה הספרדי רק באמצעות מצר ברוחב 11 קילומטרים. אם אתם מבקרים בקורסיקה, סימן שאתם אנשי הים, אי אפשר שלא לבהות בים האינסופי והנוצץ הנשקף מחופיה של קורסיקה, ובטח תחשק נפשכם לצאת אל החופים הנסתרים ואל האיים הקטנים השוכנים בסמוך לקורסיקה. שייט בחופיה של קורסיקה וסביבתה יוכל לתת לכם מענה לחשק זה, ולמרבה המזל, ישנן אפשרויות רבות לשייט שכזה.

מה רואים ומה עושים בשייט מקורסיקה?

כשתבחרו באחד השייטים היוצאים מקורסיקה, השאלה הראשונה שתרצו לשאול את עצמכם היא לאן תרצו להגיע. למעשה, מרבים האפשרויות מציעות מבנה דומה של טיול, שיט בים המלווה בהסבר של צוות הסירה, שחיה קצרה בכמה מהחופים המבודדים אליהם תגיעו ושיטוט באחד האיים הקטנים בסביבה. ההבדל בין היעדים הוא “גולת הכותרת” של הנוף אליו תגיעו. האפשרויות נעות בין מצוקי סלע מרשימים בעלי מעבריים ימיים צרים, חופי טורקיז חלומיים או כפרים אליהם ניתן להגיע דרך הים. השאלה השניה שתכריע את הבחירה שלכם היא משך הזמן שתרצו להשקיע בשייט, כאשר רוב האופציות הן חצי יום או יום של שייט עם עצירות.

שייט לשמורת סקנדולה (Scandola) וסביבתה

האפשרות הראשונה והפופולרית ביותר לשייט הוא שייט אל שמורת סקנדולה (Scandola) והכפר גירולטה (Girolata) דרך הקלאנקות של פיאנה (Calanques de Piana). שייט זה יקח אתכם דרך הקלאנקות, מעברי אבן צרים בין צוקים נישאים בתוך הים אל שמורת הטבע העתיקה ביותר בצרפת וכיום מוגדרת כאתר מורשת עולמי על-ידי אונסק”ו הכוללת איזורים יבשתיים וימיים מוגנים, אליהם ניתן להגיע רק בהליכה רגלית או בשייט. בשמורה תראו סוגים רבים של צמחייה, ציפורים מיוחדות, כלבי ים ואם יתמזל מזלכם גם דולפינים. מסלול זה פופולרי במיוחד לא רק בזכו השמורה, אלא גם מכייון שאל הכפר גירולטה ניתן להגיע רק דרך הים.
מבין אפשרויות השייט הרבות תוכלו לבחור במסלול באורך מלא (6-8 שעות) בכל שלושת מוקדי העניין וכולל עצירה באורך שתבחרו בכפר גירולטה, או במסלול המציע בנוסף גם עצירה לשנורקלים בקלאנקות. מסלול נוסף באורך מלא מציע גם שחייה בבריכת הטבעיות Capo Rosso בנוסף לביקור בשאר היעדים . עוד מסלול באורך מלא מציע פחות עצירות ויותר שייט, עם עצירה יחידה בשמורת סקנדולה / עצירה יחידה בגירולטה.

ישנם מסלולים יוקרתיים יותר המציעים ביקורים בכל האתרים ושייט בסירה יוקרתית ומאובזרת הרבה יותר. ניתן לבחור בין שייט פרטי ולא פרטי.

אם יום שלם הוא יותר מידי, תוכלו לבקר ולעבור בשלושת היעדים הללו בשייט של חצי יום (3 וחצי שעות).

שייט בשקיעה

בא לכם לתבל את השייט הזה בעוד קצת רומנטיקה? תוכלו לקחת שייט בשקיעה לקלאנקות בלבד או לקלנקות וסקונדלה ולהנות מהנוף היפהיפה בשעה היפה ביותר ביום. כמו כן, תוכלו לקחת שייט בשקיעה גם אל איי Sanguinaires הנפלאים. מסלולים אלו אורכים כשעתיים וחצי – שלוש שעות. יש כאלו המציעים גם שיטוט בחלק מהאיים, וכאלו המציעים רק התרווחות למול הנוף עם כוס יין ביד.

יעדים ומסלולי שייט נוספים מקורסיקה

דרך נוספת להגיע אל איי Sanguinaires היא שייט של חצי יום במהלך היום, הכולל עצירת שחייה, שיטוט באחד האיים והדרכה בזמן השיט.

רוצים רק ים? ארכיפלג לווזי (Lavezzi) הוא היעד הנכון עבורכם. במסלול של חצי יום או יום מלא, תגיעו לאיזור הימי העשיר, עם שיט המציע גם ספורט ימי כמו שנורקלים, פדלים ואופנועי ים, רק אתם, הסירה וים הטורקיז המופלא.

אם תרצו להתרחק ולהמקד בשיזוף על החול החם מול הים הבתולי, תוכלו לקחת שייט באורך מלא אל חופי Tizzano. השייט כולל שתי עצירות ארוכות ונמשך כ-9 שעות.

לא רוצים לרדת מהסירה? שייט באורך חצי יום יחשוף בפניכם את החופים הלבביים של Cala di Cupabia מבלי שתצטרכו להתאמץ.

סרטון על שייט בקורסיקה

כרטיסים לשייט מקורסיקה

את הכרטיסים למסלולי השייט השונים ניתן להזמין באתרים GetYourGuide או Viator. נקודות היציאה לכל שייט משתנות בין מסלול למסלול.

כרטיסים לשייט בסקנדולה וגיורלטה נעים בטווח המחירים בין 50-90 אירו לאדם, כאשר המסלולים היקרים יותר הם אלו הכוללים הליכה וביקור בכפר גיורלטה ומציעים שייט באורך מלא.

כרטיסים לשייט באורך מלא + עצירה בגיורלטה ניתן להזמין כאן.
כרטיסים לשייט באורך מלא + שנורקלים בקלאנקות ניתן להזמין כאן.
כרטיסים עבור שייט באורך מלא + הבריכות הטבעיות Capo Rosso ניתן להזמין כאן.
כרטיסים עבור שייט העוצר בבסקנדולה בלבד ניתן להזמין כאן. עבור שייט העוצר בגירולטה בלבד ניתן להזמין כאן.
כרטיסים עבור שייט בסירה יוקרתית ניתן להזמין כאן, וכרטיסים עבור שייט לא פרטי בסירה יוקרתית ניתן להזמין כאן.
כרטיסים לשייט באורך חצי יום לסוקונדלה ניתן להזמין כאן.

כרטיסים למסלולי שייט בשקיעה נעים בטווח המחירים בין 40-90 אירו לאדם, כאשר הזול מבניהם לא כולל עצירות והיקר מבניהם הוא לקבוצה פרטית בשקיעה.

כרטיסים לשייט שקיעה בקלאנקות בלבד ניתן להזמין כאן. כרטיסים עבור שייט בשקיעה לקלנקות ולסקונדלה ניתן להזמין כאן.
כרטיסים לשייט באיי Sanguinaires לקבוצה פרטית בשקיעה ניתן להזמין כאן, וכרטיסים עבור שייט באיי Sanguinaires ללא עצירות נין להזמין כאן.

כרטיסים לשייט ביעדים נוספים נעים בטווח מחירים משתנה כתלות ביעד.
כרטיסים לשייט חצי יומי באיי Sanguinaires הכולל עצירות, בעלות של כ-40 אירו לאדם ניתן להזמין כאן.
כרטיסים לשייט חצי יומי לארכיפלג לווזי בעלות של כ-80 אירו לאדם ניתן להזמין כאן, וכרטיסים לשייט באורך מלא לארכיפלג לווזי בעלות של כ-100 אירו לאדם ניתן להזמין כאן.
כרטיסים לשייט באורך מלא אל חופי Tizzano במחיר של כ-130 אירו לאדם ניתן להזמין כאן.
כרטיסים לשייט של חצי יום אל Cala di Cupabia ללא עצירות במחיר של כ-75 אירו לאדם ניתן להזמין כאן.

הזמנת שייט בקורסיקה

המלצות "הכל על" למבקרים בשייט בקורסיקה

 • השייט מומלץ לכל סוגי האוכלוסיות, משפחות, זוגות, קבוצות ומבוגרים יכולים למצוא תמיד את השייט המתאים עבורם, היות וישנו מגוון רב של אפשרויות שונות.
 • מומלץ לצאת לשייט בעונת האביב -קיץ כך שתוכלו להכנס למים ולנפוש על החוף בנחת ובנעימים
 • מרבית הסיורים אורכים כ-8 שעות וחלקם אורים כ-3 שעות
 • אם אתם בקורסיקה ומעוניינים לצאת לפעילויות נוספות לשייט תוכלו לקחת חלק בספורט הימי והצלילות המגוונות המוצעים בכל חופי האי, או לצאת למסלול הליכה בשמורת קורסיקה (Corsica Natural Regional Park) המציעה מסלולים מגוונים ופלגי מים קטנים
 • משפחות המעוניינות לצאת לשייט בקורסיקה צריכות לקחת בחשבון את משך הסיור ואת היעדים אליהם השייט מגיע. כיוון ששיט ממושך בסירה יכול להיות מאתגר עבור ילדים מומלץ לבחור מסלול קצר או מסלול המציע עצירות ממושכות בחופים. כך ילדיכם יוכלו להנות מהיום מבלי לדעת לשחות היטב ומבלי להשתעמם מזמן ממושך על הסיפון
 • ללנים בקורסיקה ישנו מגוון רב יש ערים וסגנונות לינה. האיזורים המומלצים ביותר ללינה הם פורטו וקיו (Porto Vecchio), חוף בוניפסיו (Bonifacio Coast) ואז’קסיו (AJACCIO), מהם גם הרבה ממסלולי השייט יוצאים או מציעים איסוף.
  תוכלו ללון ב-Hôtel Le Mistral המציע נוחות מירבית למשפחות ומיקום מרכזי בפורטו וקיו, ב- Santateresa בחוף בוניפסיו, המציע אירוח בוטיק במיקום טבעי ומבודד (יחסית) למול הים, או ב- Napoleon באז’קסיו המציע תמורה טובה מאד למחיר וחדרים נוחים.
 • עבור רבים, עיקר היציאה לשייט היא חווית השייט עצמה, השחייה בלב ים והמסע בים הטורקיז הנפלא. לכן, לא תמיד יש צורך בסיורים עמוסי העצירות והביקורים, ומספיק לקחת שייט פשוט, אולי בשקיעה, שייתן את הטעם הטוב ויותיר אתכם מאוהבים ומרוצים.
 • השייט הוא חוויה בטוחה, אך חשוב להביא בחשגבון החשפות ממושכת לשמש וידע בשחייה. שני אלו חיוניים לבטיחותכם במהלך השייט.
 • מומלץ שלא להגיע לנקודת היציאה לשייט עם רכב (במרבית המקרים)

שאלות נפוצות על שייט בקורסיקה

השייט מומלץ למשפחות, זוגות, קבוצות ומבוגרים, חובבי טבע, סקרנים ורומנטיים.

מומלץ לקחת את השייט בעונות האביב והקיץ.

מרבית המסלולים נמשכים כ-8 שעות, וחלקם נמשכים כ-3 שעות.

לא. חשוב לשים לב אם השייט מציע איסוף מבתי המלון ברחבי האי או יוצא מנקודה מסוימת, ומה המרחק שלה ממקום הלינה שלכם. ייתכן ותעדיפו ללון סמוך לנקודת היציאה, בייחוד אם אתם מעוניינים להימנע מהגעה עם רכב.

מידע שימושי

 • מחירי השייט מקורסיקה נעים בין 40-130 אירו לאדם כתלות בסוג השייט
 • במרבית המקרים כאשר מדובר בשייט מודרך הוא מעובר בצרפתית או באנגלית.