1. עמוד הבית
 2. »
 3. צרפת 2024 המדריך התיירותי המקיף ביותר בעברית
 4. »
 5. אביניון, צרפת 2024 – המדריך המקיף | Avignon
 6. »
 7. ארמון האפיפיורים, אביניון – כרטיסים בהנחה והמדריך המקיף ביותר בעברית | Palais des Papes

ארמון האפיפיורים, אביניון – כרטיסים בהנחה והמדריך המקיף ביותר בעברית | Palais des Papes

עדכון קיץ 2024

חודשים אלו הם החודשים העמוסים ביותר באביניון ורבים מגיעים לחזות בארמון האפיפיורים כחלק מהחופשה שלהם. לכן, כדי להימנע מתורים שעלולים להיווצר בכניסה לארמון אנו ממליצים לרכוש כרטיסים מראש. להזמנת כרטיסים מראש לארמון האפיפיורים: בקישור הזה עם 5% הנחה (קוד קופון HAKO5) | בקישור הזה עם אפשרות ביטול בחינם. 

ארמון האפיפיורים בכמה מילים

ארמון האפיפיורים (Palais des Papes) הוא אחד המבנים המרשימים והחשובים הנמצאים באביניון (Avignon), בדרום צרפת. הוא נבנה בשנת 1309, כאשר האפיפיור קלמנס (Clemens VII) ברח מהמהומה שהתעוררה בעקבות בחירתו מהארמון בותיקן אל אביניון. הבניה נמשכה כמעט 60 שנה, במהלכן נבנה הארמון כאחד מהבניינים הגותיים הגדולים והחשובים באירופה כולה, עד היום. ההוצאות על הבניה היו גבוהות מאוד, על חשבון האפיפיורות, והוא השתרע על פני שטח של 11 אלף מ”ר.

הארמון מחולק ל-2 חלקים עיקריים הקרויים הארמון הישן והארמון החדש (שנבנה בזמנם של אפיפיורים מאוחרים יותר), ונשקף ממנו נוף מרהיב של נהר הרון (Rhône). בשנת 1378 האפיפיורים חזרו לרומא, אך במשך השנים לאחר מכן עוד חזרו לארמון הצרפתי לתקופות מסיבות שונות. בזמן המהפכה הצרפתית הוא נכבש ונבזז, ולאחר מכן נפוליאון השתמש בו לצרכיו הצבאיים. מאורעות אלו, והשנים שעברו גרמו להזנחה של המבנה, ששופץ וחודש בשנת 1906 על מנת להפוך אותו למוזיאון לאומי.

כיום יש בו מוזיאון והוא פתוח לציבור, ומשתמשים בו גם לצרכים ציבוריים של המחוז.

ארמון האפיפיורים משקיף על נהר הרוןארמון האפיפיורים משקיף על נהר הרון

מה רואים בארמון האפיפיורים

המבקרים בארמון האפיפיורים יכולים להתרשם מהארמון הגותי הענק, שהינו המבנה הבנוי בסגנון גותי הגדול ביותר באירופה. הארמון הינו מבנה גדול ומרשים השוכן על שפת הנהר, עשוי מאבן לבנה בהירה ומרשימה. בארמון ישנם יותר מ-20 חדרים שהינם פתוחים לציבור, בניהם החדרים הפרטיים של האפיפיור, ובהם מוצגות סצנות היסטוריות. בכל החדרים מוצגות יצירות אומנות רבות ומפוארות המעשירות את חווית הביקור. את הסיור בארמון ניתן לעשות בכמה אופנים. ניתן פשוט להיכנס, ולהסתובב באופן חופשי באתר, אך נוסף על כך יש אפשרות לקבל ללא תשלום נוסף מכשיר עזר טכנולוגי לסיור (histopad) שמעשיר את החוויה של הביקור. כמו כן, ניתן לקבוע סיור מודרך בארמון, אך יש לשים לב לשעות ולשפות בהן הוא מתקיים.

צריחים מחודדים כלפי מעלה בארמון האפיפיורים- מאפיין בולט בבניה הגותיתצריחים מחודדים כלפי מעלה בארמון האפיפיורים- מאפיין בולט בבניה הגותית

סרטון על ארמון האפיפיורים

כרטיסים לארמון האפיפיורים

כרטיסים רגילים לארמון האפיפיורים כוללים כניסה ו-histopad, המדריך הווירטואלי, ומתחילים מ5.6 יורו לילד עד 12 יורו למבוגר. ניתן להזמין אותם בקישור הבא. כרטיסים אלו מתאימים למי שמעוניין להסתפק בסיור בארמון האפיפיורים בלבד, אינו מגיע מעיר מרוחקת ומעוניין בביקור עצמאי באתר.

כרטיס המציע ביקור בארמון האפיפיורים כחלק מסיור של שלוש שעות בעיר אבניון ניתן לרכוש בקישור הבא. כרטיס זה מציע סיור הליכה רגוע ומעניין בשלל הנקודות ההיסטוריות המסקרנות שיש לעיר אבניון להציע. הכרטיס כולל בתוכו ביקור ותשלום על הכניסה אל ארמון האפיפיורים. כרטיס זה מתאים למי ששוהה בעיר אבניון ומעוניין לחוות את מלוא החוויה ההיסטורית שיש לעיר להציע יחד עם הדרכה צמודה ממקור מידע מוסמך, ומחירו 55 יורו.

כרטיס נוסף מומלץ הוא סיור מודרך ברחבי פרובאנס אשר כולל גם הגעה לארמון האפיפיורים. הכרטיס לסיור של מספר שעות עולה 120 יורו וכולל סיור בנקודות מעניינות בעיר אבניון ובסביבותיה. חשוב לשים לב שהכרטיס כולל הסעה מאורגנת מהעיר אקס-אן-פרובנס (Aix-en-Provence) ומדריך צמוד, אך יש לרכוש את כרטיס הכניסה לארמון עצמו בנפרד. ניתן לרכוש את הכרטיס כאן. כרטיס זה מתאים למי ששוהה בעיר אקס (קיצור של העיר אקס-אן-פרובנס) ומעוניין בסיור אשר אורך יום שלם וכולל הסעות והדרכה צמודה במקומות רבים ברחבי פרובנס.

הזמנת כרטיסים לארמון האפיפיורים - 5% הנחה רק לגולשי הכל על

המלצות "הכל על" למבקרים בארמון האפיפיורים

 • הביקור בארמון האפיפיורים מומלץ למתעניינים באדריכלות, היסטוריה ודתות. הוא מומלץ למשפחות עם ילדים ולמבוגרים המתעניינים בארמון המרשים.
 • בארמון ניתן לבקר בכל יום בשנה, אך מומלץ להיזהר מימי חופשה (בחן אם חופשת הקיץ או חגים כמו חג המולד) בהם הוא עלול להיות עמוס יותר.
 • בביקור בארמון האפיפיורים מומלץ להשקיע מספר שעות- בין שעתיים לארבע.
 • כדאי לבקר בארמון האפיפיורים כחלק מטיול בעיר אביניון ובדרום צרפת באזור פרובנס. ניתן לראות באביניון גם את הקתדרלה המרשימה, גשר סן בנזה, וכמובן שלא לפספס את הפסטיבל המתקיים בעיר אם אתם מגיעים במהלכו. בפרובנס מומלץ לבקר בפארק ספירו, פארק אטרקציות חוויתי מומלץ במיוחד למשפחות עם ילדים.
 • למבקרים בארמון האפיפיורים מומלץ לישון בתוך העיר אביניון, ובמיוחד במרכזה. דוגמאות למלונות מומלצים ניתן למצוא באתר booking, כגון מלון ארבעה כוכבים Hotel d’Europe או מלון חמישה כוכבים La Mirande שהינם בעלי המלצות מצויינות ונמצאים במיקום מרכזי.
 • מומלץ להימנע מהגעה עם רכב עקב מיקומו המרכזי של הארמון בסביבה הכוללת רחובות צפופים רבים אשר יקשו על ההגעה עם רכב פרטי.

שאלות נפוצות על ארמון האפיפיורים

בביקור בארמון האפיפיורים מומלץ להשקיע מספר שעות, בין שעתיים לארבע.

מומלץ לבקר בארמון האפיפיורים בכל יום בשנה, אך במיוחד בימים שאינם חופשות על מנת להתחמק מעומס התיירים, ולכן החודשים של יוני או ספטמבר הינם המומלצים ביותר.

הביקור בארמון האפיפיורים מומלץ למבוגרים וילדים המתעניינים באדריכלות, היסטוריה, דתות ועוד...

מידע שימושי

 • הארמון פתוח 365 יומים בשנה, בין 10:00 ל19:00.
 • מחיר הכניסה נע בין 6.5 יורו לילד ועד 12 יורו למבוגר כניסה. ישנם סיורים המוצעים בתעריף משתנה.
 • Pl. du Palais, 84000 Avignon
 • הארמון נמצא במרכזה של אביניון, כך שניתן להגיע אליו בקלות באמצעות תחבורה ציבורית.
 • https://www.palais-des-papes.com/en