1. עמוד הבית
  2. »
  3. צוות האתר – האנשים מאחורי המילים
  4. »
  5. ד”ר אוהד שקד – בעלים ועורך ראשי

ד”ר אוהד שקד – בעלים ועורך ראשי

צילום: אדוה אודיה עוגן, שיווק ויח”צ המכללה האקדמית ספיר

ד”ר אוהד שקד הוא יזם, מרצה וחוקר מוערך.

אוהד הוא הבעלים של חברת ‘הכל על מידע, שיווק ומחקר תיירותי בע”מ’ והעורך הראשי של האתרים diginfo.co.il ו-hakolal.co.il. במסגרת אתרים אלו נחשפים לתכנים בעריכתו של אוהד עשרות אלפי גולשים בכל יום במגוון פלטפורמות ומדיות שונות.

במסגרת עבודתו האקדמית אוהד חוקר ועוסק בהיבטים של התנהגויות שיווקיות, ניהוליות וחברתית-פוליטיות בעידן המידע. כיום הוא ראש ההתמחות לשיווק טכנולוגיות, מידע ותקשורת (ICT) במחלקה לשיווק טכנולוגי במכללה האקדמית ספיר, והמנהל האקדמי של מיזם PrACTica ללימודי יזמות מעשית.
אוהד הקים יחד עם שותפים נוספים שתי מעבדות מחקר: מעבדה לשיווק של העסקים הקטנים והמעבדה לחקר תיירות דיגיטלית.
הוא מרצה גם בבית הספר לתקשורת באוניברסיטת אריאל, במחלקה לפוליטיקה וממשל באוניברסיטת בן גוריון, באקדמיה של בית הספר לטייס ובבית הספר פו”ם אלון.

התואר הראשון של אוהד הינו במדעי המדינה, צבא וביטחון, את התואר השני עשה במדעי המדינה לאחר מכן המשיך לתואר שלישי, דוקטורט, אותו עשה בבית הספר למדעי המדינה באוניברסיטת חיפה ובבית הספר לפסיכולוגיה של המרכז הבין-תחומי הרצליה (אוניברסיטת רייכמן), בהנחייתם של פרופ’ דפנה קנטיפרופ’ עירן הלפרין ופרופ’ תמר שגיא.

הנושאים בהם עוסקים מאמריו ומחקריו האקדמיים שפורסמו או נכתבים כעת הם:

  • מחקרים העוסקים בתחום שיווק התיירות, כמו מחקרים על התיירות באזור יהודה ושומרון לאחר ההתנתקות, השפעת אירועים חדשותיים על תפיסת יעדים תיירותיים ובחינת עתיד התיירות לאחר מגפת הקורונה.
  • מחקרים העוסקים בתפר שבין דיגיטל ומידע להתנהגות – מחקרים הבודקים התמקדות משתמשים בדובר וירטואלי והשפעת מסריו, השפעות עמדתיות ורגשיות של שימוש במערכת מגע מדומה דיגיטלי בין קבוצות (אותה פיתח) על המשתמשים, השפעה של אפליקציות ומשחק על המשתמשים ועיצוב רובוטים להנחיית מפגשים בין קבוצות.
  • מחקרים העוסקים בתחום הניהול והשיווק של עסקים קטנים, בדגש על עסקים קטנים בפריפריה ובהתמודדותם עם מצבי משבר.

בעשייתו החברתית אוהד פעיל בקהילה העסקית המקומית בדרום ובנגב -הוא חלק מהקואלציה לקידום עסקי של הנגב, מקיים מפגשים מקצועיים בביתו וכן מפגשים בהובלתו במכללת ספיר הפתוחים לציבור העסקים במרחב הנגב.
בנוסף, אוהד מרצה במכינת “רוח נכון” בירושלים ומשמש כמנהל לחימה בחטיבת הגולן (474) וכקצין באג”ם של פיקוד דרום.