התמצאות בפריז

מידע על התמצאות והיכרות עם מבנה העיר פריז

 

מידע כללי

פריז, בירתה של צרפת, נפרשת של שטח של יותר מ-105 קילומטר רבוע (פי שתיים מתל אביב). כמובן שכתיירים המגיעים לזמן קצר לעיר, לא תוכלו להספיק לעשות היכרות מעמיקה עם כל חלקיה. אך הכרת המבנה הכללי של העיר תסייע לכם בהתמצאות בעיר ולהבין טוב יותר את פריז האמיתית ולא רק המתוירת. גבולותיה של העיר הם בטבעת ההיקפית (כביש טבעת המגדיר את גבולות העיר מול הפרברים) הנמתחת סביב 20 הרבעים של העיר בשני צדי נהר הסיין– הגדה הימנית (Rive Droit) והגדה השמאלית (Rive Gauche). כאשר מביטים במפת העיר, ניתן לראות שהסן מחלק את העיר לחלק צפוני ודרומי ולא מזרחי ומערבי, ולכן הכינוי שמאל וימין אינו מובן. מקור הכינויים הוא מנקודת מבט של אדם השט בנהר הסן בכיוון הזרימה שלו, ממזרח למערב, ורואה את הגדה הצפונית בצידו הימני ואת הגדה הדרומית בצידו השמאלי.
חוץ משתי הגדות, העיר כולה מחולקת ל-20 רבעים (Arrondissement) המסודרים בצורת שבלול הגדל מהחלק הפנימי ביותר בגדה הימנית בכיוון השעון. ככל שמספר הרובע אליו אתם מתכננים ללכת גדול יותר כך אתם מתרחקים יותר ממרכז העיר.

**פרסומת**מוקדי התיירות בעיר מתרכזים בעיקר ברבעים הבאים:

הרובע הראשון– לבה הגיאוגרפי והתיירותי של פריז בגדה הימנית, ובו נמצאים גני טווילרי, הלובר, פאלאס-רויאל, כיכר הקונקורד, וחלקו המערבי של רחוב ריבולי.

הרובע השלישי והרביעי– בגדה הימנית, ובו נמצא אזור המארה היפיפיה, מוזיאון פומפידו, הוטל דה-וויל, וחלקו המזרחי של האיים איל דה לה-סיטה ואיל סן לואי.

הרובע החמישיהרובע הלטיני בגדה השמאלית, ונחשב לאזור האקדמי והאינטלקטואלי של העיר, שם תמצאו את הפנתאון, הסורבון, הקולז’ דה-פראנס לצד גלריות וחנויות לאמנות. האווירה היוקרתית ממשיכה לרובע השישי, אזור סן ז’רמן המלאה בחנויות ספרים ומסעדות מפוארות.

הרובע השביעי– בגדה השמאלית ובו נמצאים מוזיאון ד’אורסיי, מגדל אייפל ומתחם האינווליד.

הרובע השמיני– הרובע ממוקם בגדה השמאלית ובו נמצאים השאנז אליזה, שער הניצחון וכיכר והקונקורד

הרובע השמונה עשרמונמארט והסקרה קר.

רובעי פריז (מפה: ThePromenader)
המלצות "הכל על"

  • התחבורה הציבורית בפריז ידועה ביעילותה ובהתמצאות בה ללא שום בעיה ולכן מומלצת גם לתיירים שאינם מכירים את העיר כלל.
  • למעוניינים לצאת מחוץ למרכז העיר ומחוץ לפריז בכלל מבלי לסמוך על תחבורה ציבורית, מומלץ לבדוק אופציה של השכרת רכב.
  • ישנן מגוון אפשרויות להיכרות עם העיר ואתריה המרכזיים- נסיעה באוטובוס תיירים במסלולים שונים, שייט על נהר הסיין או בתעלת סן-מרטן שיקלו על ההתמצאות שלכם באזורים השונים בעיר (ראו גם- אטרקציות בפריז).
  • למטיילים הלנים בבתי מלונות בעיר – ברוב דלפקי הכניסה במלון ניתן להשיג גם מפה מרכזית של העיר שעשויה לעזור גם כן (ראו גם- מלונות מומלצים בפריז).

 

מפה

סנן על ידי

צור קשר
פרטי הפונה (חובה למלא)

בנה לעצמך חופשה
מלונות
טיסות
רכב
כדורגל