1. עמוד הבית
 2. »
 3. פריז 2022 המדריך התיירותי המקיף ביותר בעברית
 4. »
 5. פריז מידע שימושי
 6. »
 7. הנחיות הקורונה בפריז – כל מה שצריך לדעת לפני שנוסעים

הנחיות הקורונה בפריז

עמוד זה עודכן לאחרונה בתאריך 22.5.2022

אנו משתדלים לעדכן את העמוד כך שהמידע בו יהיה הרלוונטי ביותר, אך ייתכן וישנם שינויים מאז עדכונו האחרון שלא מופיעים בו. יש להיכנס לאתר משרד הבריאות ולהתעדכן בהנחות העדכניות ביותר ליוצאים מישראל ולנכנסים לישראל.

הנחיות הקורונה בפריז

הנחיות הקורונה בפריז בשלב זה , באופן לא כל כך שונה מישראל, הוקלו באופן משמעותי לאחר הירידה במספר החולים בתום גל האומיקרון. הנחיות הקורונה בפריז עצמה והנחיות הכניסה לצרפת משתנות בהתאם למצב התחלואה בעיר, בצרפת כולה ומצב התחלואה בישראל. אנו משתדלים לעקוב ולעדכן את העמוד בהתאם להנחיות העדכניות ביותר, ונשמח תמיד לעדכונים מהשטח ולשמוע את החוויות והטיפים שלכם מביקור בפריז בזמן הקורונה, השאירו לנו תגובה כאן.

נכון לעכשיו אחוז המחוסנים בצרפת במנה השלישית הוא בערך 52%, במנה השנייה 75% ובמנת החיסון הראשונה 79%, אך עדיין ישנם 26,000 חולים חדשים בממוצע ליום לפי נתוני השבוע החולף במדינה כולה, ולכן ישנן מספר הגבלות. התחבורה הציבורית פועלת ללא מגבלות תפוסה וכבר אין חובה לעטות מסכה בנסיעה בכל כלי התחבורה ציבורית.

הסירו את מגבלות התפוסה במקומות הבילוי, מסעדות מוזיאונים ומרכזי הקניות, ואין חובה לעטות מסכה במקומות אלו – אלא אם למקום הנחיות מחמירות יותר. כמו כן, החל מתאריך 14.3.2022 אין צורך להציג תעודת חיסון או מחלים בתוקף בכניסה למקומות בילוי, מוזיאונים והאתרים הרבים בעיר.

הרחובות ליד שער הנצחון ריקים מאנשים בזמן סגר (צילום:ERIC SALARD)

משחקי כדורגל בזמן הקורונה בפריז

לפני שרוכשים כרטיסים למשחקי כדורגל בפריז כדאי לדעת כי כחלק מהתהליך ההקלה בהנחיות בניגוד לעונה הקודמת עונת 2022-2021 נכון לעכשיו מתקיימת בנוכחות קהל באצטדיון פארק דה פראנס, אצטדיון הבית של קבוצת הכדורגל של העיר פריז סן ז’רמן. אין צורך להציג תעודת חיסון, מחלים או בדיקת קורונה שלילית על מנת להיכנס למשחקים באיטצדיון.

הנחיות הקורונה במוזיאונים ואתרים מרכזיים בפריז

ביקור בדיסנילנד פריז בזמן הקורונה

לאחר שפארקי השעשועים כמו דיסנילנד או אסטריקס היו סגורים לאורך חודשים ארוכים הם נפתחו, וגם בהם נשמרות הנחיות אלו הבאות לידי ביטוי גם במתקנים עצמם. בהתאם להנחיות במדינה גם בפארק הקלו באופן משמעותי את הנחיות והגבלות הקורונה, וכעת אין צורך להציג תעודת חיסון, מחלים או תוצאת בדיקת קורונה שלילית על מנת להיכנס לפארק. בוטלה חובת המסכות ברחבי הפארק לכלל הגילים, אומנם יש עדיין מספר פעילויות ואטרקציות שלא פועלים כהרגלם על מנת לשמור על ריחוק חברתי, תוכלו לקרוא על כך בביקור בדיסנילנד בזמן מגפת הקורונה.

ביקור במוזיאון הלובר בזמן הקורונה

נכון לעדכון עמוד זה אין חובה אך מומלץ מאוד לרכוש כרטיסים מראש ללובר ליום ולשעה ספציפיים, גם מי שנכנס ללא עלות, במסגרת כרטיס המוזיאונים למשל, מחוייב בהזמנת זמן ביקור מראש. הוסרה ההנחיה לפיה יש להציג תעודה מקבילה לתו הירוק הצרפתי בכניסה, וכך גם הדרישה לעטיית מסכה ברחבי המוזיאון. עם זאת צוות המוזיאון מעודד ומבקש לעטות מסכה גם כאשר הדבר אינו הכרחי.

פירוט הנחיות והגבלות אלו באתר המוזיאון תוכלו למצוא כאן.

ביקור במגדל אייפל בזמן הקורונה

על מנת לעלות למגדל אייפל אין צורך להציג תעודת חיסון או מחלים ישראלי, או תו ירוק צרפתי מבוסס על בדיקה בעבור ילדים בגילים 15-12. ניתן כמובן להזמין כרטיסים למגדל אייפל מראש, וגם במקרה זה לא מדובר בחובה אלא המלצה – במיוחד אם מגיעים לביקור בקיץ אז העומס באתר גדול יותר..

מי יכול להיכנס לפריז

נכון להיום ישראל נמצאת ברשימת המדינות הכתומות של צרפת. משמעות הדבר שמי שמחוסן יכול להיכנס למדינה ומי שאינו מחוסן ומעוניין להיכנס לצרפת צריך להצדיק את הביקור שלו.

תיירים מחוסנים בני 18 ומעלה הינם תיירים שקיבלו שתי מנות חיסון ועוד לא עברו 270 ימים (9 חודשים) מקבלת מנת החיסון השנייה – או מי שקיבל מנת חיסון שלישית. כמו כן, יש מלא הצהרת הבריאות.

איזה מסמכים ובדיקות צריך כדי לטוס לפריז

לפי הנחיות ממשלת ישראל

ממשלת ישראל הקלה את הנחיות הקורונה ונכון לכרגע אין צורך למלא טופס נוסע יוצא כפי שהיה נהוג בעבר.

לפי הנחיות ממשלת צרפת

תיירים מחוסנים לפי התנאים המפורטים מעלה צריכים להציג את תעודת החיסון בה מופיעים כלל הפרטים גם באנגלית.

ילדים מעל גיל 16 צריכים להציג תעודת חיסון תקפה כמו מבוגרים.

בעבור ילדים בגילים 15-12 אפשר להציג או תעודת התחסנות או בדיקת קורונה שלילית שנעשתה ב24 השעות לפני ההמראה.

בעבור ילדים מתחת לגיל 12 אין צורך להציג תעודת התחסנות או בדיקה.

בנוסף לכך בעבור כל נוסע יש למלא ולהראות את טופס הצהרת הבריאות – ניתן למלא אותו בקישור הזה.

**פרסומת**חזרה מפריז לישראל

נכון להיום צרפת מסווגת כמדינה כתומה והטיסה אליה מותרת.

החל מתאריך 1.3.2022 נכנסו לתוקפן ההנחיות החדשות בנוגע לכניסה לישראל מחו”ל בעבור תושבי ואזרחי המדינה.

במסגרת ההנחיות החדשות בוטלה הדרישה לביצוע בדיקת קורונה לפני ההמראה חזרה לישראל.

ההנחיה היחידה שנותרה מטעם ממשלת ישראל היא מילוי טופס הצהרה כניסה לישראל במהלך עשרים וארבע שעות לפני עלייה למטוס לטיסה חזרה לישראל מפריז.

אין יותר צורך לבצע בדיקת PCR עם הנחיתה בנתב”ג, ובהתאם לכך אין עוד צורך להיכנס לבידוד של 24 שעות עם החזרה לארץ.

בדיקות קורונה בפריז

במידה ותצטרכו מסיבה כלשהי לבצע בדיקת קורונה בפריז להלן פירוט כיצד והיכן לעשות זאת.

בדיקות קורונה מסוג אנטיגן בפריז

התאם לסטיגמה שיש על הצרפתם שאינם אוהבים אנגלית, אין אתר מידע מונגש ומסודר לתיירים באנגלית אשר מרכז בו מידע בנוגע לבדיקות קורונה מסוג אנטיגן. תוכלו להעזר ברשימה של מרכזי הבדיקות שפרסמה הממשלה הצרפתית בקישור הזה. על מנת שהרשימה תהיה רלוונטית יש לסמן בדיקות אנטיגן בלבד כפי שמתואר בתמונה מטה. עלות הבדיקה נעה בין 50-30 אירו, וחשוב לשים לב לפני שמזמינים את הבדיקה תוך כמה זמן אתם צפויים לקבל את תוצאות הבדיקה – שכן בעיקר כאשר מבצעים בדיקה מסוג זה חישוב הזמן חשוב במיוחד. כדאי להיעזר בצוות המלון או במארחים שלכם בביצוע ההזמנה של הבדיקה, יתכן אפילו שיהיה להם מרכז מסויים להמליץ עליו.

אפשרויות הסינון באתר הצרפתי

 

בדיקות קורונה מסוג PCR בפריז

יש בפריז מספר רב של מעבדות המבצעות בדיקות קורונה, גם באזור התיירותי של העיר – באזור שער הניצחון, טרוקרדו ומונפרנס. מרכזי בדיקות אלו מבצעים גם בדיקות PCR גם בפריז בדיקות ה PCR יקרות יותר מאשר בדיקות האנטיגן, והתוצאות לבדיקות מתקבלות בדרך כלל תוך 24 שעות מזמן ביצוע הבדיקה.

למרות שגם לבדיקות מסוג PCR אין עמוד מידע מסודר ומרוכז באנגלית, אך ישנה באתר משרד הבריאות הצרפתי מפה המאפשרת לאתר את מרכזי הבדיקות הקרובים אליכם ביותר. האתר עצמו בצרפתית, כמו גם אתרי מרכזי הבדיקות דרכם יש להזמין את התור – לכן תנסו להעזר בצוות המלון או במארחים אצלם את שוהים בביקור בפריז על מנת לקבוע תור לפגישה. בדגש על כך שהבדיקה תהיה בדיקת PCR שתתבצע מספיק זמן מראש על מנת לקבל את תוצאות הבדיקה בזמן, אך לא מוקדם יותר מ-72 שעות לפני הטיסה חזרה לישראל. היכנסו למפת מרכזי בדיקות הקורונה בצרפת והזינו את כתובת המלון או הדירה בהם אתם לנים על מנת למצוא את המרכזים הקרובים אליכם, ראו דוגמה בתמונה מטה. לאחר שתבצעו חיפוש על הכתובת המפה תתמרכז על האזור הזה ויופיעו עיגולים כחולים המסמלים את מרכזי הבדיקות באזור, לחיצה על העיגול תעלה את פרטי מרכז הבדיקות, בין השאר תוך כמה זמן מתחייבים לקבלת תשובה.

מפת מרכזי בדיקות הקורונה בצרפת

**פרסומת**המלצות, שאלות, טיפים ותגובות בנושא הקרונה בפריז

הנחיות הקורונה משתנות ודינמיות. אנו מצרפים את השאלות שאנו נשאלים ואת תגובות הגולשים, אבל יש לקחת בחשבון שהן רלוונטיות לזמן בו נכתבו ויתכן שעכשיו ההנחיות השתנו ויש לפעול לפי ההנחיות המעודכנות ביותר בלבד.

טיפים, המלצות ותגובות שעלו בקבוצת הפייסבוק הכל על פריז – הקבוצה ממנה מתחילים את הטיול בעיר האורות

 • האם למשחק של PSG צריך PCR?
  • בכניסה לאצטדיון של PSG צריך להציג את המקבילה הצרפתית לתו הירוק הישראלי, באפליקציית TousAntiCovid כפי שמתואר בעמוד או באופן מודפס.
 • ידוע לכם האם הם מאשרים גם חיסון של אסטרהזרניקה?
  • גם חיסון אסטרהזרניקה נכלל ברשימת החיסונים המוכרים בצרפת, כל עוד האדם מחוסן בשני חיסונים ועברו יותר משבועיים מקבלת מנת החיסון השנייה.

שאלות שנשאלנו במייל

 • איפה אפשר לעשות בדיקות PCR לקורונה באזור דיסנילנד פריז?
  • ככל הידוע לנו מרכז בדיקות קורונה אשר נמצא במרחק כמה דקות נסיעה מדיסנילנד פריז. שם המרכז Centre de Dépistage Gratuit Covid-19 du Val d’Europe וכתובתו 36 Allée de Dublin, 77144 Montévrain, צרפת. מצרפת קישור לאתר של קבוצת המעבודות אשר אחראית גם על מעבדת הבדיקות הזו. הוא בצרפתית, אבל תנסו להיעזר בעובדי הקבלה במלון לגבי המידע המופיע בו.

**פרסומת**


מספרי טלפון ואתרים חשובים

צור קשר
פרטי הפונה (חובה למלא)

בנה לעצמך חופשה
מלונות
טיסות
רכב
כדורגל