1. עמוד הבית
 2. »
 3. פריז 2024 המדריך התיירותי המקיף ביותר בעברית
 4. »
 5. הגעה משדה התעופה למרכז פריז – מידע על אפשרויות ההגעה השונות משדות התעופה

הגעה משדה התעופה למרכז פריז – מידע על אפשרויות ההגעה השונות משדות התעופה

ליד פריז ישנם שני שדות תעופה מרכזיים – נמל התעופה שארל דה גול (Charles-de-Gaulle) הממוקם 27 ק”מ צפון-מזרחית לעיר ונמל התעופה אורלי (Orly) הממוקם 14 ק”מ דרום מזרחית לעיר. יש מגוון רחב של אפשרויות תחבורה משדות התעופה אל העיר ובחזרה, החל מאוטובוסים ועד הסעות פרטיות שמתאימות למשפחות או למי שמחפש את הדרך הנוחה והנעימה ביותר להגיע למלון או לשדה התעופה.

הגעה משדה התעופה שארל דה גול לפריז

רכבת ה-RER

קו B יוצא משדה התעופה ומגיע עד למרכז פריז. הרכבת יוצאת לכיוון פריז מטרמינל 2 ועוצרת לאחר מכן גם בטרמינל 3. למגיעים לטרמינל 1 או לטרמינל 2G יש לקחת שאטל חינמי לתחנות ה-RER, נסיעה של 5 דקות מטרמינל 1 ושל 20 דקות מטרמינל 2G. ניתן להשתמש בכרטיס הרכבת גם לנסיעת המשך בתוך העיר, באמצעות המטרו. קו B חוצה את פריז מצפון לדרום ועובר במספר תחנות מרכזיות כמו Chatelet, ו-Gare du Nord, בהן עוברים קווי מטרו רבים ותוכלו להחליף רכבת בהתאם ליעד המבוקש (ראו תחבורה בפריז). מצד אחד המחיר זול, התדירות גבוהה והרכבת מאפשרת דילוג על פקקים בשעות העומס כך שנסיעה תארוך כ-45 דקות אך מצד שני מי שלא נוחת בטרמינל 2 או 3, יצטרך להחליף בין שאטל, רכבת ה-RER וכנראה גם מטרו כדי להגיע למקום הלינה בתוך העיר. לא לכולם מתאימה ההתרוצצות הזו עם מזוודות (במרבית תחנות הרכבת יש מדרגות וצריך לסחוב את המזוודות), בעיקר לא כשיש ילדים קטנים. לחצו כאן להזמנת כרטיסים לרכבת והבטחת מקומכם

רכבת לשארל דה גול

רכבת היא מהדרכים הפופולאריות להגעה אל ומשדה התעופה, וניתן להזמין כרטיסים מראש וכך לא להתעסק עם זה בשדה התעופה
Roissy Bus

אוטובוס ישיר בין כל הטרמינלים לתחנת ה-Opera, הנסיעה אורכת כשעה. האוטובוס נוסע לשדה התעופה בין השעות 5:15 עד 00:30, ולכיוון פריז מ-6:00 עד 00:30 בתדירות של כל 15-20 דקות. יתרונות– אין צורך בהחלפת רכבות או בסחיבת המזוודות יותר מדי והמחיר לא יקר. חסרונות– כדאי לבדוק מה המרחק של תחנת האופרה ממקום הלינה המתוכנן שלכם, כי רוב הסיכויים שתצטרכו לקחת משם מטרו או מונית, כך שהתשלום לא יסתכם במחיר האוטובוס בלבד.

עמדת רכישת הכרטיסים של רוסי באס שארל דה גול

עמדת רכישת הכרטיסים ל-Roissy Bus בשדה התעופה

אוטובוס מספר 350/351

אוטובוס מספר 350 עובר בין תחנת Gare de l’Est לשארל דה-גול בנסיעה האורכת כשעה ועשרים. לכיוון שדה התעופה הקו פועל בין השעות 5:33-21:30 ולכיוון פריז בין השעות 6:05-22:00. במהלך היום בתדירות של 15-20 דקות ובמהלך הערב בתדירות של 30-35 דקות. קו נוסף המגיע לשדה הוא 351 מכיכר ה-Nation – לכיוון שדה התעופה בין השעות 5:35-20:20 ולכיוון פריז בין 7:00-21:37 כל 30 דקות. יתרונות– מחיר והנסיעה הישירה. חסרונות– נסיעה ארוכה יותר ויעילותה תלויה במקום הלינה שלכם (Nation בין הרבעים ה-11, 12 ו-4; Gare du l’Est ברובע ה-10). שימו לב שקניית הכרטיסים היא במקום. ניתן להזמין כרטיסים מראש בקישור הזה וכך פשוט לעלות על האוטובוס בלי להתעסק בתשלום מיד עם הנחיתה.

הסעות משארל דה גול לפריז

הסעות מקומיות

מחוץ לשדה התעופה מחכים הרבה פעמים נהגי ואן יהודים מקומיים שמחפשים קבוצות ישראלים המעוניינים להגיע לעיר. המחירים בדרך כלל מעט יותר זולים ממונית אישית, אך יכול להיות שהעברית והאווירה הביתית יגרמו לכם להרגיש בנוח לנסוע דווקא איתם.

מונית או שירותי הסעות פרטיים

האופציה היקרה ביותר אך גם הנוחה ביותר ועשויה להיות שימושית במיוחד במקרה של נחיתה לילית או של משפחה שמעדיפה להימנע מכניסה לרכבת עם מזוודות וילדים. הנסיעה ברכבת אמנם זולה יותר אך כאשר מדובר במספר אנשים ההבדל בין המחירים נעשה זניח ושווה את הכניסה הרגועה יותר לעיר. ניתן לקחת מונית ביציאה מהשדה (כדאי להקפיד על מוניות מורשות מתחנת המוניות בשדה).

רוצים להכיר את פריז בדרך כיפית ומעניינת?
הדרך הטובה ביותר לעשות זאת היא סיור עם מדריך צמוד דובר עברית שילווה אתכם בשכונות המיוחדות ובטעמים הייחודיים לעיר היפה באירופה. בין אם אתם מחפשים סיור להכרת העיר, סיור קולינרי שיקח אתכם לעולם הקינוחים הצרפתי או סיור מודרך בשכונת מונמארטר הקסומה תוכלו להבטיח את מקומכם בסיורים המבוקשים כאן.
הגעה משדה התעופה אורלי לפריז

OrlyBus

שירות אוטובוסים בין שדה התעופה לתחנת Denfert-Rochereau של RER קו B ושל מטרו קו 4 וקו 6, בנסיעה שאורכת כחצי שעה. לכיוון אורלי הקו פועל בין השעות 5:35 ל-00:00 ולכיוון פריז בין השעות 6:00-00:30, בתדירות של בין 8-15 דקות. יתרונות– נסיעה ישירה לתחנת רכבת מרכזית בדרום העיר. חסרונות– ניתן להיקלע לפקקים בשעות העומס.

Orlyval

שירות מהיר יותר על ידי מטרו מיוחד הנוסע בין אורלי לתחנת Antony של ה-RER קו B. בנסיעה שאורכה בין 25-35 דקות. יתרונות– נסיעת רכבת מהירה. חסרונות– מתחנת Antony תצטרכו לעלות על RER B, שחוצה את העיר מדרום לצפון וייתכן שגם להחליף למטרו בתוך העיר כדי להגיע למקום הלינה שלכם. בכל מקרה, מחיר הנסיעה הכולל יהיה גבוה בהרבה ממחיר הכרטיס.

טראם מספר T7

קו בין תחנת Villejuif-Louis Aragon של מטרו 7 לשדה התעופה, מדובר בנסיעה של כ-45 דקות. הקו פועל בין השעות 5:30-00:30 ובתדירות של 8-15 דקות. רכישת הכרטיסים במקום. יתרונות– מחיר זול. חסרונות– נסיעה ארוכה יותר המובילה אתכם לקצה של קו 7, ולפי מקום הלינה המתוכנן ניתן לקבוע את מידת היעילות של הגעה בדרך זו.

מונית או שירותי הסעות פרטיים

האופציה היקרה ביותר אך כדאית במקרה של נחיתה לילית או של משפחה שמעדיפה להימנע מכניסה לרכבת עם מזוודות וילדים. נסיעה ברכבת אולי זולה יותר אך כאשר מדובר במספר אנשים ההבדל בין המחירים נעשה זניח ושווה את הכניסה הרגועה יותר לעיר. ניתן לקחת מונית ביציאה מהשדה (כדאי להקפיד על מוניות מורשות מתחנת המוניות בשדה) או להזמין מראש מפה עם 5% הנחה (קוד HAKO5) או את אחת האפשרויות כאן המאפשרות ביטול.

הסעות מנמל תעופה אורלי לפריז
המלצות "הכל על"

 • ההגעה בתחבורה הציבורית לעיר אינה מורכבת ואינה אורכת יותר מדי זמן, אך קחו בחשבון שברוב המקרים יהיה עליכם להחליף בין 2 ל-3 רכבות/אוטובוסים כדי להגיע ליעד הרצוי, מה שיאלץ אתכם לסחוב את המזוודות לאורכם ולרוחבם של תחנות המטרו (בהן לא מעט מדרגות).
 • השגיחו היטב על החפצים שלכם במהלך הנסיעה.
 • למשפחות עם ילדים – מומלץ להזמין הסעה פרטית מראש או לקחת מונית ולא לטרטר את הילדים בתחבורה הציבורית.
 • בחלק מהמלונות מציעים אופציה של שירות הגעה מהשדה ובחזרה אליו במחירים משתלמים. ניתן לבדוק זאת מול המלון עצמו.
 • לאחר הטיסה לפריז, ניתן ואף נוח להשכיר רכב ולאסוף אותו מהשדה: למגיעים משדה התעופה שארל דה גול – בכדי להגיע לעיר יש לעלות על כביש A1 שבמרחק של כ-23 ק”מ צפונית מזרחית לפריז. למגיעים משדה התעופה אורלי – יש לעלות על כביש A6 שבמרחק של כ-14 ק”מ דרומית לפריז. למטיילים המשתכנים במקומות ללא חנייה, מומלץ להשאיר את הרכב מחוץ למרכז העיר ואז להתחבר באמצעות התחבורה הציבורית.

תגובות והמלצות שעלו בקבוצת הפייסבוק השותפה שלנו – פריז למטיילים – Paris For Travelers:

 • האם יש כרטיס חופשי שמשלב גם נסיעה ב-RER וגם ב-M לכל היום?
  • כן, הכרטיס השבועי- משני עד ראשון.
  • כל כרטיס מטרו הוא גם כרטיס rer אבל בפריז. אם אתה רוצה שזה יכלול גם rer מחוץ לפריז, שדה תעופה או דיסני, יש לקנות כרטיס מטרו לתחנה המיועדת וכך הוא יכלול גם את המטרו.
 • לנוחתים בשדה התעופה אורלי – שימו לב שהמשרד של האורליבאס (אוטובוס שיוצא מהשדה לכיוון תחנת מטרו קרובה בפריז) נסגר ב- 17:30-18:30 ואי אפשר לקנות שם את ה Navigo, אלא רק כרטיס רגיל לאוטובוס מהמכונות. אם אתם זוג או יותר והמשרד סגור, עדיף לכם לנסוע במונית מאשר באורליבאס (אורלי באס 8-9 יורו לאדם, מונית מחיר קבוע של 30 – 35 יורו).

 

מפה