1. עמוד הבית
 2. »
 3. פראג 2022 המדריך התיירותי המקיף ביותר בעברית
 4. »
 5. פראג מידע שימושי
 6. »
 7. הנחיות הקורונה בפראג – כל מה שצריך לדעת לפני שנוסעים

הנחיות הקורונה בפראג

עמוד זה עודכן לאחרונה בתאריך 22.5.2022

אנו משתדלים לעדכן את העמוד כך שהמידע בו יהיה הרלוונטי ביותר, אך ייתכן וישנם שינויים מאז עדכונו האחרון שלא מופיעים בו. יש להיכנס לאתר משרד הבריאות ולהתעדכן בהנחות העדכניות ביותר ליוצאים מישראל ולנכנסים לישראל.

הנחיות הקורונה בפראג

נכון לעכשיו אין הנחיות הקורונה בפראג בשלב זה. הנחיות הקורונה בפראג עצמה והנחיות הכניסה לצ’כיה משתנות בהתאם למצב התחלואה בעיר, בצ’כיה כולה ומצב התחלואה בישראל. אנו משתדלים לעקוב ולעדכן את העמוד בהתאם להנחיות העדכניות ביותר, ונשמח תמיד לעדכונים מהשטח ולשמוע את החוויות והטיפים שלכם מביקור בפראג בזמן הקורונה, השאירו לנו תגובה כאן.

נכון לעכשיו אחוז המחוסנים במנת החיסון השלישית הוא בערך 40%, במנה השנייה 63% ובמנת החיסון הראשונה 68%, וישנם בערך 300 חולים חדשים בממוצע ליום לפי נתוני השבוע החולף בכל צ’כיה. הממשלה הצ’כית הסירה את ההנחיה לעטות מסכה בחללים סגורים ופתוחים.

כיכר העיר העתיקה שוממת בזמן הקורונה (צילום:Tadeáš Gregor)

לחובבי השופינג כדאי להכיר את קניון פאשן ארנה | Fashion Arena - קניון העודפים הגדול ביותר בצ'כיה בו יש יותר מ-200 חנויות המציעות הנחות בין 30% ועד 70%, בנוסף יש בקניון החזר מס - כך שתוכלו לקבל חזרה 12% מעלות הקניות, ומעבר לכל זה יש הנחה מיוחדת לגולשים של הכל על » למידע נוסף.

לפרסום עסק העוסק בפראג באתר, אנא צור קשר.

מי יכול להיכנס לפראג

נכון להיום אין דרישה כלשהי מבחינת הנחיות הקורונה בכניסה לצ’כיה. לפי ההנחיות האחרונות של משרד החוץ הצ’כי תיירים מהאיחוד האירופי ומחוצה לו יכולים להיכנס לצ’כיה ללא מילוי טופס איתור נוסעים, הצהרת בריאות, או הצגת תעודת מתחסן או מחלים. משמעות הדבר היא שכל תייר בכל גיל יכול להיכנס לצ’כיה כמו בימים לפני הקורונה.

איזה מסמכים ובדיקות צריך כדי לטוס לפראג

בדומה לממשלת צ’כיה גם ממשלת ישראל הקלה את הנחיות הקורונה ונכון לכרגע אין צורך למלא טופס נוסע יוצא כפי שהיה נהוג בעבר. לכן כאשר אתם טסים מישראל לצ’כיה לא תצטרכו למלא כל טופס או לערוך בדיקה.

**פרסומת**

חזרה מפראג לישראל

נכון להיום צ’כיה מסווגת כמדינה כתומה והטיסה אליה מותרת.

החל מתאריך 1.3.2022 נכנסו לתוקפן ההנחיות החדשות בנוגע לכניסה לישראל מחו”ל בעבור תושבי ואזרחי המדינה.

במסגרת ההנחיות החדשות בוטלה הדרישה לביצוע בדיקת קורונה לפני ההמראה חזרה לישראל.

ההנחיה היחידה שנותרה מטעם ממשלת ישראל היא מילוי טופס הצהרה כניסה לישראל במהלך עשרים וארבע שעות לפני עלייה למטוס לטיסה חזרה לישראל מפראג.

אין יותר צורך לבצע בדיקת PCR עם הנחיתה בנתב”ג, ובהתאם לכך אין עוד צורך להיכנס לבידוד של 24 שעות עם החזרה לארץ.

בדיקות קורונה בפראג

במידה ותצטרכו מסיבה כלשהי לבצע בדיקת קורונה בפראג להלן פירוט כיצד והיכן לעשות זאת.

בדיקות קורונה מסוג אנטיגן בפראג

יש בפראג לא מעט מרכזי בדיקות אשר מבצעים בדיקה זו ואפשר להיעזר באתר https://covid.praha.eu/ על מנת לבחור מרכז בדיקות. ניתן לשנות את שפת האתר מצ’כית לאנגלית ולבחור באפשרויות סינון שונות כך שיוצגו לכם מרכזי הבדיקה הרלוונטים בלבד.

האפשרויות השונות לסינון ופרטים נוספים באתר

כאשר אתם מזמינים בדיקה שימו לב תוך כמה זמן תקבלו את תוצאות הבדיקה.

בדיקות קורונה מסוג PCR בפראג

בפראג יש כמה מרכזים המבצעים בדיקות קורונה ובין היתר גם את בדיקת הPCR.  בעבור התיירים ישנן בדיקות זמינות שיש לשלם כדי לבצע אותן. הממשלה הצ’כית קבעה כי בדיקת PCR עם תוצאה בתוך 48 שעות יכולה לעלות לכל היותר 1,750 קרונות צ’כיות ולא מעבר. במרבית המקומות המחיר נמוך מכך, לפעמים אפילו בחצי. שימו לב כי ישנם מכונים אשר מספקים בדיקה תוך 24 שעות, 48 שעות ו-72 שעות, יש אפילו מרכזי בדיקה אשר מספקים תשובה תוך שעות ספורות בלבד. המחיר משתנה בהתאם לזמן בו מתקבלות התוצאות, ככל שהתוצאות מגיעות מוקדם יותר ככה עלות הדיקה גבוהה יותר. הבדיקה הזולה ביותר היא הבדיקה שאת התוצאות שלה מקבלים תוך 72 שעות.

על מנת להפוך את ההתעסקות עם הבדיקה נוחה ישנו אתר ובו ריכוז של מרכזי הבדיקות בפראג להלן הקישור לאתר: https://covid.praha.eu/. על מנת שיוצגו המרכזים הרלוונטים לכם יש לבחור בבדיקת PCR בתשלום (שימו לב שאתם לא מסמנים בדיקת אנטיגן, שכן זו לא תקפה מבחינת נהלי ישראל), תוכלו גם לבחור האם לחפש מרכזים אליהם ניתן לזמן תור (מומלץ, כך תוכלו להיות בראש שקט ולא לבזבז זמן יקר מהטיול על המתנה בתור), ראו פירוט בתמונה מטה. באתר ישנו מידע על שעות הפעילות של כל מרכז וקישורים לאתרים של המרכזים עצמם על מנת לבצע את הזמנת התור לבדיקה. חלק מהאתרים קיימים גם בצ’כית וגם באנגלית, אך חלקם בצ’כית בלבד. היעזרו בצוות המלון או במארחים שלכם על מנת להתמצא באתרים אלו ולעשות הזמנה נכונה – בדגש על זמן הבדיקה, הזמן בו יגיעו התוצאות וביצוע בדיקת PCR.

האפשרויות השונות לסינון ופרטים נוספים באתר

**פרסומת**

המלצות, שאלות, טיפים ותגובות בנושא הקרונה בפראג

הנחיות הקורונה משתנות ודינמיות. אנו מצרפים את השאלות שאנו נשאלים ואת תגובות הגולשים, אבל יש לקחת בחשבון שהן רלוונטיות לזמן בו נכתבו ויתכן שעכשיו ההנחיות השתנו ויש לפעול לפי ההנחיות המעודכנות ביותר בלבד.

המלצות טיפים ותגובות שעלו בקבוצה שלנו – הכל על פראג – הקבוצה ממנה מתחילים את הטיול ביהלום של אירופה

 • האם משתמשים בפראג במסכות כמו אצלנו או שחייב N95?
  • בפראג מסיכות כמו בארץ.בשדה התעופה N95
  • בשביל לעלות על טיסה את חייבת n95 במקומות אחרים מסיכה רגילה זה מספיק. בשדה יש מכונות שניתן לרכוש מסיכה בעלות של 25 קרונות
   • תודה אבל לא צריך מסכה כזאת לטיסה לפראג?
    • לפראג לא, רק חזרה לארץ
 • היי, האם שלושה היי, לא הבנתי בנוגע לבדיקת pcr… לארץ.. אם יוצאים ברביעי וחוזרים בשבת מתי אני אמורה לבצע בדיקת קורונה חזרה ארצה? תודה
  • צריך להיבדק מתי שרוצים במהלך 72 השעות שלפני הטיסה חזרה (נעה ברנס)
  • לא צריכים בדיקה אם מהנחיתה עד ההמראה יוצא 72 שעות
 • מתכוננים לטוס ל6 לילות בחנוכה. מישהו יכול לתת לי בדיוק את הוואג’ראס של הבדיקות, מתי, איפה וכמה עולה?

שאלות שנשאלנו במייל

 • האם מחלימים יכולים להיכנס לצ’כיה עם חיסון אחד
  • בכל הנוגע לכניסה למחלימים אשר קיבלו מנת חיסון אחד ולא שתיים –
   הכניסה לצ’כיה (ולכל שאר מדינות האיחוד האירופי אלא אם הוחליטו אחרת) תלוי בהשלמת התהליך החיסוני. ישנם חיסונים של מנה אחת וישנם חיסונים של שתי מנות. אך כל עוד הושלם התהליך החיסוני ניתן להיכנס למדינה בהתאם לתעודת הקורונה הדיגיטלית של האיחוד האירופי או המקבילה המקובלת אליה בישראל.
   באיחוד האירופי, כמו בישראל, רואים במי שהחלים וקיבל מנת חיסון אחת מתוך שתיים כמי שהשלים את התהליך החיסוני הדרוש על מנת להיכנס למדינות האיחוד האירופי.
 • האם אפשר להיכנס לצ’כיה לאחר שעברה יותר מחצי שנה מהחיסון השני
  • לפי הבנתי ניתן לטוס במידה ועברת שני חיסונים ואין לך תסמינים של קורונה גם אם עבר תאריך תפוגת התוקף של החיסון.
   על תעודת החיסון שמציגים חייב להופיע לפי הנחיות הממשלה הצ’כית (אותן תוכלי לראות כאן): פרטי המתחסן, סוג החיסון שניתן, הגוף שנתן את אישור החיסון ושיהיה אפשרי לאמת את המידע. עוד מצויין כי התעודה תהיה תקפה כל עוד עברו שבועיים ממתן מנת החיסון השנייה (במקרה של פייזר).
   גם בהנחיות תעודה החיסון האירופית (כאן) לא מצויין תאריך תפוגה לחיסון – כלומר שבמידה ועברו כך וכך ימים מאז מתן החיסון השני התעודה אינה תקפה.
   על סמך הדברים הללו והיעדר ציון של זמן בו החיסון תקף (לעומת תעודת מחלים שלה הגדירה הממשלה הצ’כית זמן בו היתא תקפה) נראה שניתן לטוס גם אם עברה יותר מחצי שנה מאז מנת החיסון השניה- שזה התוקף של התעודה בישראל. גם באתר השגרירות הצ’כית בישראל (כאן) כאשר מפורט מי יכול להיכנס למדינה לא מצויין תאריך תפוגה של תעודות החיסון.
   כמובן שכדאי ומומלץ לודא ולברר את הדברים על מנת למנוע אי נעימויות.
 • האם ילדים בני 6 ו-10 להורים מחוסנים צריכים להיכנס לבידוד כשמגיעים לפראג?
  • ילדים בגילאים האלו צריכים לשהות בבידוד עד לקבלת תוצאות בדיקה שלילית שהתבצעה תוך חמישה ימים. זה אומנם לא בידוד מלא של שבועיים אבל כן בידוד של כמה ימים עד שמבצעים את הבדיקרה ומקבלים את התוצאות שלה.
 • האם ניתן להיכנס לפראג כאשר עשיתי שני חיסונים ולאחר מכן חליתי, יש לי תעודת מחלים ובו רשומים גם שני חיסונים? תודה
  • לפי הבנתי מהנחיות הממשלה הצ’כית כל עוד את מחוסנת בשני חיסונים ועברו יותר מ-14 יום מקבלת החיסון השני של פייזר את רשאית להיכנס למדינה ללא צורך בבידוד. אולם מדובר במקרה ייחודי בו חלית לאחר קבלת שני החיסונים ולא ידוע לי על הנחיה ספציפית בעבור מקרה זה.

**פרסומת**
מספרי טלפון ואתרים חשובים

צור קשר
פרטי הפונה (חובה למלא)

בנה לעצמך חופשה
מלונות
טיסות
רכב
כדורגל