מופעי פאדו בליסבון | FADO Lisbon

מוזיקת פאדו בליסבון בכמה מילים

מוזיקת הפאדו בליסבון היא חלק בלתי נפרד מהזהות התרבותית של העיר ומשקפת את הרוח והנשמה של הפורטוגלים. הפאדו, שמשמעותו המילולית היא “גורל”, נולד בשכונות העתיקות של העיר, כמו אלפמה ובאירו אלטו, והוא מתאר את תחושות העצב, הגעגועים והתקווה דרך צלילים מרגשים ומילים כנות. זוהי מוזיקה שמבטאת את חיי היומיום, האהבה, והכאב של האנשים הפשוטים, ומספקת הצצה אינטימית לנפש הפורטוגלית. הפאדו לא רק משמר את המורשת התרבותית העשירה של פורטוגל, אלא גם מחבר בין דורות שונים וממשיך להתפתח ולהתחדש, תוך שמירה על האותנטיות והיופי הפשוט שלו.

פאדו פורטוגל

מופע פאדו ברחובות ליסבון הוא חלק מהנוף העירוני של ליסבון

למי שרוצה לחוות את חווית הפאדו מועדוני הפאדו הפזורים ברחבי ליסבון מהווים מקום מפגש למקומיים ולתיירים כאחד, המגיעים להאזין לזמרים המספרים סיפורים נוגעים ללב בליווי גיטרה פורטוגלית מסורתית. המקצוענים שמכירים את מועדני הפאדו המרכזים ילכו למועדנים מיוחדים, רוב התיירים ילכו למועדנים היותר תיירותיים ומונגשים (מומלץ להזמין כרטיסים מראש – לפרטים והזמנה עם אפשרות ביטול | לפרטים והזמנת כרטיסים עם הנחה לגולשי הכל על – קוד קופון HAKO5).

מועדני פאדו פופלאריים

ישנם מועדונים שונים המספקים חוויה שונה. חילקנו את המועדונים הפופלארים המותאמים יותר לתיירים ולאילו המספקים חוויה מקומית יותר. בכל מקום בו  כתוב שיש הנחה לגולשי האתר – קוד הקופון הינו – HAKO5.

מועדנים לטעימות המותאמים לתיירים

 •  Fado in Chiado – מועדון פופלארי מאוד על התיירים המבקרים בליסבון – מציג מופעים אהובים ונוחים לכל כיס (לפרטים והזמנה עם הנחה לגולשי הכל על | לפרטים והזמנה עם אפשרות ביטול חינם)
 • Lisboa em Fado – מועדון הפונה יותר לתיירים ולמי שרוצה לטעום מ תרבות הפאדו, מספק שילוב של הופעה עם יין פורטגלי (לפרטים והזמנה עם הנחה לגולשי הכל על)
 • Canto do Poeta – מועדון הפונה לתיירים אבל שומר יותר על החוויה המסורתית, מציע הופעה הכוללת ארוחה – חוויה יותר יוקרתית אבל שמספקת תמורה טובה למי שרוצה חוויה אוטנטית מעט יותר ממועדוני התיירים האחרים (לפרטים והזמנה עם הנחה לגולשי הכל על)

מועדונים פופלארים על מקומיים ומנוסים

 • Clube de Fado – מועדון פאדו במרכז אלפמה המציע הופעות פאדו חיות בכל ערב. המקום ידוע באווירה האותנטית ובאוכל המסורתי שהוא מציע.
 • Mesa de Frades – מסעדה ומועדון פאדו השוכנים במבנה היסטורי במרכז אלפמה. המקום מציע הופעות פאדו חיות באווירה אינטימית וקסומה. (לפרטים והזמנת כרטיסים עם הנחה לגולשי הכל על)

 • A Baiuca – מועדון פאדו קטן וידידותי באלפמה שמציע הופעות פאדו חיות בכל ערב. המקום ידוע בזכות הקשר הקרוב בין המוזיקאים לקהל.
 • Parreirinha de Alfama – מועדון פאדו ותיק באלפמה שמציע הופעות פאדו חיות באווירה מסורתית ואותנטית. המקום פועל מאז שנות ה-50 של המאה ה-20.
 • Café Luso – אחד מהמועדונים הפאדו המפורסמים ביותר בליסבון, הנמצא בשכונת באירו אלטו. המקום מציע הופעות פאדו חיות ואוכל פורטוגלי מסורתי.
 • Tasca do Chico – מועדון פאדו פופולרי בשכונת באירו אלטו שמציע הופעות פאדו חיות באווירה לא פורמלית ומהנה.
 • Sr. Vinho – מועדון פאדו יוקרתי בשכונת ליפה, שנוסד על ידי אמליה רודריגז, זמרת הפאדו המפורסמת. המקום מציע הופעות פאדו חיות ואוכל פורטוגלי גורמה.

מוזיאון הפאדו

מוזיאון הפאדו בליסבון הוא אחד מהמוסדות התרבותיים החשובים בעיר, המציג את ההיסטוריה וההתפתחות של מוזיקת הפאדו, שהיא חלק בלתי נפרד מהתרבות הפורטוגלית. המוזיאון ממוקם בשכונת אלפמה הציורית, ברחוב Largo do Chafariz de Dentro 1, ומושך אליו מבקרים מכל העולם, כולל תיירים, חוקרים ומקומיים המעוניינים להעמיק את הבנתם על הפאדו ועל ההיסטוריה המוזיקלית של פורטוגל. ישנם לא מעט סיורים מודרכים הכוללים את הביקור במוזיאון כחלק מחוויה שלמה של היכרות עם תרבות הפאדו (למשל סיור מומלץ ופופלארי זה – לפרטים והזמנה עם אפשרות ביטול חינם).

המוזיאון מציע תערוכות קבועות ומתחלפות הכוללות כלי נגינה, תלבושות, תקליטים ותמונות היסטוריות, לצד תחנות האזנה להקלטות פאדו נדירות. בנוסף, המוזיאון מארח מופעים, סדנאות וכנסים הקשורים לפאדו ולתרבות הפורטוגלית. למידע נוסף על המוזיאון ותערוכותיו, ניתן לבקר באתר הרשמי Museu do Fado.

סיורים מודרכים בעקבות הפאדו בליסבון

סיורים מודרכים בעקבות הפאדו בליסבון מציעים חוויה תרבותית מעמיקה וייחודית, המשלבת היסטוריה, מוזיקה ואמנות. אנו ממליצים להזמין את מקומכם בסיורים מראש, כדי להבטיח את מקומכם (לפרטים והזמנה עם הנחה לגולשי הכל על | לפרטים והזמנה עם אפשרות ביטול חינם) הסיורים כוללים ביקורים בשכונות ההיסטוריות של אלפמה ובאירו אלטו, בהם נולדה והתפתחה מוזיקת הפאדו.

המשתתפים זוכים להאזין לסיפורים מרתקים על זמרי פאדו מפורסמים, להכיר את המקומות בהם הם הופיעו ולחוות את האווירה המיוחדת של המועדונים והברים המקומיים. הסיורים מובלים על ידי מדריכים מקצועיים ומנוסים, המספקים הסברים מעמיקים ומעניינים על ההיסטוריה והמשמעות התרבותית של הפאדו. חלק מהסיורים כוללים גם כניסה למוזיאון הפאדו, שם ניתן לראות תערוכות הקשורות להיסטוריה ולתרבות הפאדו (למשל סיור זה). כמו כן, רבים מהסיורים מסתיימים במופע פאדו חי ובארוחת ערב פורטוגלית מסורתית, מה שמאפשר למשתתפים לחוות את הפאדו במלואו (כמו למשל הסיור הזה).

הזמנת כרטסיים לחווית פאדו בליסבון - 5% הנחה רק לגולשי הכל על

המלצות "הכל על" לחווית פאדו בליסבון

 • למבקשים לבקר במועדונים פופלארים מומלץ להזמין מקומות מראש.
 • חלק מהחוויה של מועדוני הפאדו זה האוכל והשתיה, שווה לקחת חלק בחוויה המלאה בצורה כזו או אחרת