1. עמוד הבית
 2. »
 3. פורטוגל 2024 המדריך התיירותי המקיף ביותר בעברית
 4. »
 5. בלמונטה, פורטוגל 2024 – המדריך המקיף | Belmonte

בלמונטה, פורטוגל 2024 – המדריך המקיף | Belmonte

בלמונטה בכמה מילים

בלמונטה (Belmonte) הינה עיירה במרכז פורטוגל, במחוז קסטלו ברנקו (Castelo Branco) השוכן בעמק למרגלות רכס בלמונטה. הכפר הינו כפר פורטוגלי ציורי, בתים בנויי אבן בעמק, בין שדות חקלאיים המתפרשים למרחק ועם נוף הרים גבוהים המתנשאים מעל. את הכפר ניתן לזהות מרחוק בשל טירת בלמונטה (Castelo de Belmonte) שבצילה הוא שוכן, טירה מרובעת ומרשימה שנבנתה כבר במאה ה-13. הטירה מהווה עד היום את משכנה של משפחת קברל, הידועה בעיקר בזכות אחד מבניה – פדרו קברל- שגילה את ברזיל בשנת 1500 ולפי המשוער נולד וגדל בטירה זו. העיירה מחולקת לחמישה רבעים
בלמונטה ידועה גם בשל קהילת היהודים האנוסים הגדולה שהתגלתה בה, ששמרה על קהילתיות ומנהגים סגורים עת תחילת המאה ה-20. הם נשארו סגורים בתוך עצמם ולא נישאו לתושביה הגויים של העיירה במשך מאות שנים של מחבוא. עד היום מתקיימת בעיר קהילה יהודית שמתחזקת מוזיאון המתעד את הסיפור הייחודי הזה ובית כנסת עתיק שפעיל בימינו.

הכפר הפורטוגלי בלמונטה בעל בתי האבן העתיקים השוכן בין כרמים ושדות חקלאייםהכפר הפורטוגלי בלמונטה בעל בתי האבן העתיקים השוכן בין כרמים ושדות חקלאיים

מה עושים בבלמונטה

את הסיור בבלמונטה מומלץ לפתוח בביקור בטירת בלמונטה הנישאת מעל לכפר. זהו בניין מרשים ביותר, מבוצר ובנוי בכבדות מאבן אשר עומד על תילו כבר מהמאה ה-13 לספירה. מהמנזר ניתן להשקיף מלמעלה על העיירה והעמק. לאחר מכן, ניתן לרדת לעיר ולבקר במוזיאון היהודי של העיירה (Museu Judaico de Belmonte) המספר את ההיסטוריה המעניינת של היהודים בעיירה. משם ניתן להמשיך לבית הכנסת הפעיל של העיירה.

בית הכנסת הפעיל שבכפר בלמונטה בית הכנסת הפעיל שבכפר בלמונטה “בית אליהו”

בעיר ישנן גם מספר כנסיות מרשימות, ביניהן Igreja De Santiago E Panteao Dos Cabrais ו-Igreja Matriz de Belmonte, מוזיאונים על התגליות הפורטוגליות (Museu dos Descobrimentos) ועל תעשיית שמן הזית האופיינית מאוד לאזור (Museu do Azeite).

עבור מי שמעוניין להכיר את בלמונטה או את האזור שמסביב באמצעות סיורים מודרכים באזור מומלץ להסתכל באתר גטיורגייד על מגוון האפשרויות.

צילום של אחד מרחובות הכפר השקט בלמונטה בשעת ערב מוקדמתצילום של אחד מרחובות הכפר השקט בלמונטה בשעת ערב מוקדמת

לינה בבלמונטה

בכפר ישנן מספר אפשרויות לינה, ובהחלט ניתן למצוא בו מקום מצויין לישון בו במהלך הביקור אף שאיננו כפר גדול או תיירותי מאוד. האפשרויות נעות בין מלונות כוכבים כמו מלון בלמונטה סיני (Belmonte Sinai Hotel) שמציע מסעדה, בר, חניה פרטית, מועדון לילדים וטרקלין משותף (קישור להזמנה). מקום מומלץ נוסף הוא מלון בלסול (Hotel Belsol) שחדריו מעוצבים בצבעים חמים ורצפות פרקט (קישור להזמנה). המלון פוסאדה דה בלמונטה (Pousada Convento de Belmonte) הוא עוד מקום אירוח מומלץ, זהו מלון בוטיק השוכן במנזר נוסה סנאורה דה אספרנסה (Nossa Senhora da Esperança) מימי הביניים וכולל מסעדה המגישה מאכלים מסורתיים ממחוז קסטלו ברנקו (Castelo Branco) (קישור להזמנה). האתר בוקינג מקנה לגולשי הכל על אפשרות לביטול בחינם בכל הזמנה.
המלצות "הכל על" למבקרים בבלמונטה

 • הביקור בבלמונטה יכול להתאים לכל סוגי המבקרים, למשפחות עם ילדים, זוגות אוהבים, קבוצות חברים או מטיילים בודדים. כל אחד יכול למצוא מה לעשות ולראות באזור. הזמן האידיאלי לביקור באזור הוא בתקופת הקיץ (חודשים יוני-ספטמבר).
 • מומלץ לשהות בבלמונטה כיום טיול, וניתן ללון בעיירה עצמה או להמשיך הלאה.
 • העיירה נמצאת סמוך מאוד לפארק הלאומי Serra da Estrela Natural Park, השוכן בהרים המתנשאים מעליה. מומלץ מאוד לבקר גם בו כאשר מגיעים לאזור וניתן ללון בבלמונטה ולצאת אליו בבוקר.
 • דרך ההתניידות הפשוטה ביותר לאזור הינה ברכב שכור, בנוסף גם ניתן להגיע גם ברכבת היוצאת 3 פעמים ביום מליסבון או באוטובוסים.
 • למשפחות המגיעות לבלמונטה מומלץ מאוד שלא לפספס את המבצר המרשים, בו ילדים יכולים לדמיין את עצמם כאבירים ממש. כמו כן, ניתן ללכת לראות את פסלו של פדרו קרבל הנמצא בכיכר העיר, לדבר על גילוי ארצות ולעשות שם פיקניק.
 • הלינה בכפר מומלצת למעוניינים לטייל בו ובשמורת הטבע הסמוכה. ניתן לישון גם בקסטלו נובו (Castelo Novo) או בכל כפר אחר באזור בו אתם מעוניינים לישון.
 • ההגעה ברכב הינה דרך ההתניידות הנוחה ביותר באזור, הכפר נמצא בין הכבישים E802 לN18, כך שהוא נגיש ביותר.
 • בכפר ישנן מסעדות רבות ומקומות בהן ניתן לאכול, רובן מרוכזות סביב מרכז הכפר. בהן ניתן למצוא את Casa das Muralhas, Restaurante da Pousada Covento ו- Restaurante O Brasao בעלי ההמלצות המצויינות.
 • את מרבית החנויות בבלמונטה ניתן למצוא סביב מרכז העיר, בהן ניתן לרכוש את כל הנצרך: אוכל, בגדים, מזכרות, מתנות תרופות ועוד.

סרטון על בלמונטה

תשובות לשאלות נפוצות

<span data-sheets-value="{"1":2,"2":"הביקור בבלמונטה מומלץ למשפחות, זוגות, ומטיילים, המתעוניינים בהיסטוריה של המקום ובנופים היפים של האזור."}" data-sheets-userformat="{"2":4288,"9":2,"10":2,"15":"Arial"}">הביקור בבלמונטה מומלץ למשפחות, זוגות, ומטיילים, המתעניינים בהיסטוריה של המקום ובנופים היפים של האזור.

<span data-sheets-value="{"1":2,"2":"מומלץ לבקר בבלמונטה בתקופת הקיץ (חודשים יוני-ספטמבר)."}" data-sheets-userformat="{"2":4288,"9":2,"10":2,"15":"Arial"}">מומלץ לבקר בבלמונטה בתקופת הקיץ (חודשים יוני-ספטמבר).

<span data-sheets-value="{"1":2,"2":"כדאי לשהות בבלמונטה בין חצי יום ליום, בשילוב עם לינה ויציאה לטיול בפארק הלאומי הסמוך."}" data-sheets-userformat="{"2":4288,"9":2,"10":2,"15":"Arial"}">כדאי לשהות בבלמונטה בין חצי יום ליום, בשילוב עם לינה ויציאה לטיול בפארק הלאומי הסמוך.

למי שמתעניין בעמוד זה כדאי לקרוא גם: