הכל על - סקרה קר (בזיליקת הלב הקדוש) - La basilique du Sacré-Cœur
 
דף הבית >> פריז 2018, המדריך התיירותי המקיף ביותר בעברית >> אתרים מרכזיים בפריז >> סקרה קר (בזיליקת הלב הקדוש) - La basilique du Sacré-Cœur

פריז

עוד תחת אתרים מרכזיים בפריז:


עוד תחת פריז:

פרסומות
 
 
 
הכל על - מידע לתייר ולמטייל הישראליבניית חופשה בפריז:
מלונות | טיסות | הופעות | השכרת רכב
למידע נוסףמלונות המומלצים  | יעוץ אישי למלונות
Booking.com

הצעות חמות למלונות 


סקרה-קר (בזיליקת

הלב הקדוש) 


  Basilique du Sacré-Cœur


 


 

מידע על בזיליקת הלב הקדוש


     
   
 
 סקרה קאר - טבלת ניווט מהיר
מידע כללי והיסטוריה
מה רואים?
המלצות
מפה ומידע שימושי
להוספת תמונות, המלצות או תגובות 
עזרה בתכנון חופשה בפריז


מידע כללי

בזיליקת הלב הקדוש (או בצרפתית, הסקרה קר) ניצבת בראש גבעת מונמארטר, הנקודה הגבוהה ביותר בפריז. זו כנסייה קתולית המוקדשת ללבו הקדוש של ישו, ומהווה את אחת הכנסיות היפות והמרשימות בפריז ואחד מהאתרים המומלצים בעיר. הכנסייה, שנמצאת במעלה הגבעה הצופה אל פריז, דורשת טיפוס במדרגות רבות או עלייה באמצעות רכבל (ה-Funiculaire לא הכרחי, הכניסה משמאל למדרגות). למרות המאמץ, העלייה משתלמת כאשר פריז כולה נפרשת לרגליכם מ"המרפסת" המפורסמת של הכנסייה.
*פרסומת*
 
למרות שהביקור ברובע מאופיין יותר בבילוי תרבותי הכולל מסעדות וצפייה באומנים (שלא לדבר על כך שסמוך אליו נמצא פיגאל, אזור האורות האדומים והמולאן רוז'), לא כדאי לוותר על ביקור בסקרה קר. הנוף היפה שנשקף ממנה, המבנה המרשים מבפנים ומבחוץ, האווירה הנעימה על המדרגות, הכניסה החינמית והעובדה שזו אחת מהנקודות ההיסטוריות החשובות בעיר, הופך אותה להיות אחד האתרים המתויירים ביותר בעיר (ראה חינם בפריז).

 
סרטון מידע על הסקרה קאר מתוך ערוץ היוטיוב של אתר הכל על


הבזיליקה היא סמל לאומי ודתי בצרפת. היא משמרת את סמלי הלאומיות הצרפתי ומשמשת לא פעם למקום בו מבוצעים טקסים או בזמנים היסטוריים ייחודים ואף מחאות (בזמן מלחמת העולם השנייה למשל - עמדו פה רבים מהמתנגדים לשלטון הנאצים והיו מפגינים במחאה שקטה כנגד הכובש הזר). 
 
המדרגות המובילות לבזיליקה תמיד עמוסות אנשים (צילום מקורי)
 

היסטוריה

אזור המונמרטר שהיום מזוהה כאמור עם בילויים ובוהמה, היה מזוהה היסטורית עם סגידה ופולחן עוד מימי הרומאים. באזור עומדות כמה מהכנסיות העתיקות של פריז והשיוך של המקום לקדושה נמצא בשמו (מונמרטר - ההר של המרטירים - הקדושים המעונים שהוצאו להורג במקום, כמפורט בהרחבה בעמוד האזור).

טקס בכנסיה (צילום מקורי)
לכן, במאה ה-19 במהלך המלחמה הקשה (מיני רבות) בין צרפת לפרוסיה, כאשר פריס באחד מרגעי השפל שלה, תחת מצור ורעב שמתואר כבלתי נסבל, מחליטים שניים מתושבי העיר לנדור על הקמת כנסייה בגבעה הקדושה שתוקדש ללב הקדוש של ישו, כמובן במידה ופריס תינצל מהמצור הגרמני. בסופו של דבר הבזיליקה קיבלה בעלת משמעות כפולה, והיא מוקדשת לזיכרון הצרפתים שנהרגו במלחמת צרפת-פרוסיה ב-1871 ול"תיקון" מעשיהם הנפשעים של הקומונה הפריזאית במרד ב-1871. כחלק מהקרב, חברי הקומונה הוציאו להורג את הארכיבישוף של פריז במונטמרטר. לארכיבישוף שהחליפו הגבעה נראתה כנקודה סמלית לבניית הבזיליקה, כסימן לחרטה, אמון, תקווה ואמונה. הכספים לבניית הבזיליקה הגיעו מתרומות מכל רחבי צרפת והפרויקט הוגדר כנדר לאומי, אך בשל איסוף הכספים המסורבל נדרשו שנים רבות עד להשלמת הפרויקט. הבנייה הסתיימה בראשית המאה העשרים - כאשר מלחמת העולם הראשונה לא אפשרה את החניכה הרשמית של המקום עד ל-1919 לאחר המלחמה. 
 

מה רואים?

מבנה הבזיליקה - המבנה הלבן והיפיפייה מודרני יחסית ובנייתו הושלמה ב-1914 בתכנון האדריכל הצרפתי פול אבדי. סגנון הבניה הוא סגנון ניאו קלאסי השואב השראה בעיקר מבנייה רומאית-ביזנטית, והעיצוב שומר על קו נקי וייחודי. הבזיליקה נבנתה מאבן טרוורטין המכילה חומר המבטיח כי המבנה יישאר לבן ללא השפעת מזג האוויר או זיהום וגם יהיה בולט מנקדות רבות בעיר. לבזיליקה 4 כיפות כאשר הכיפה המרכזית הביצתית כוללת חלונות רבים שמכניסים אור טבעי לכל הכנסייה. עוד מפורסמים במנה המדרגות הלוליאניות העולות במעלה הכיפה - שהם סוג של חוויה בפני עצמה. 

הכניסה לבזיליקה - הכניסה לבזיליקה מרשימה במיוחד. מעל לכניסה הראשית שומרים שני פרשים שהם סמלים דתיים ולאומיים כאחד של צרפת - ז'אן ד'ארק ולואי לפבר. הכניסה מצד אחד גראנדיוזית ומרשימה, מצד שני כוללת סיתות ופרטים קטנים שנראים רק לקרוב (כמו תבליטים של אירועים מחייו של ישו המסותתים על הדלתות). 

בתוך הבזיליקה - הבזיליקה בנויה בצורת צלב יווני ומעוטרת בפסיפסים עצומים ומדהימים- בגג האפסיס נמצא הפסיפס הגדול בצרפת המשתרע על פני 475 מטרים מרובעים. עוד נקודות ייחודיות בכנסייה הן הפעמון הגדול ביותר בצרפת ואחד מהגדולים בעולם (18.5 טון משקלו) הנמצא במגדל המרובע, עוגב מרשים ולבעלי עין חדה גם פסיפס מעוטר של מגן דוד. 


הויטרז'ים המפורסמים של הכנסייה  (צילום מקורי) פסיפס ישו ומאמיניו (צילום מקורי)

הנוף של הבזיליקה - לא פחות מהעיצוב המיוחד, הנוף הנשקף מהבזיליקה מאפשר הצצה לקו הרקיע הפריזאי. הכיפה הראשית של הכנסייה היא הנקודה השניה בגובהה בפריז (הראשונה כמובן היא ראשו של מגדל אייפל).

תמונת נוף פנורמית מהבזיליקה (תמונה: Tonchino)

 

פרסומת

המלצות "הכל על" למבקרים בסקרה קר

 • הביקור באתר הוא בעיננו חובה. גם לדתיים שלא נכנסים לכנסייות וגם מי שבמגיע בשעות שהבזיליקה סגורה (אם אפשר מומלץ להיכנס גם כך זה חינם). זו אחת התצפיות היפות ביותר על העיר לכל אורך שעות היום ובניגוד לתצפיות פופלאריות אחרות כמו מגדל אייפל, שער הניצחון ולה דפנס - כאן היופי הוא חינם. חוץ מזה שמדובר באזור שוקק, רומנטי וייחודי.
 • למעוניינים אפשר לחבר את הביקור באתר עם בילוי לילי. למשל ניתן ליהנות מאווירת ההוללות באזור קלישי-פיגאל שבתחתית המונמרטר. שם מרוכזים כמה מתיאטראות הקברט המפורסמים של פריז בראשם המולאן רוז' כמובן (שווה לראות גם את הדיל שתיאטרון זה מציע - ראו מופע קברט במולאן רוז׳ הכולל ארוחת ערב, תחת אטרקציות בפריז).
 • אזור המונטמורטר כולו יפיפיה, עמוס בחנויות מיוחדות, בתי קפה, גלריות, בוטיקים, ציירי רחוב ומסעדות (מסעדות מומלצות בפריז).
 • ברחוב Rue des Martyrs תמצאו כמה מהפטיסרי המעולים בפריז, מבין שלל הויטרינות הצבעוניות והמעוררות תיאבון תבחרו לכם קינוח מסורתי קטן או מאפה. 
 • בשנים האחרונות היו קצת תלונות על טיפוסים פחות נעימים באזור הכנסייה בשעות החשכה - אנו לא מכירים תלונה על משהו משמעותי אך חשוב לדעת זאת.
 • לחובבי הכדורגל מבניכם- בסופי שבוע בדרך כלל מופיע מחוץ לכנסייה אמן רחוב מוכשר במיוחד, שמראה לקהל כמה דברים מדהימים אפשר לעשות עם כדור בגובה.. מומלץ ביותר. 
 • מאוד מומלץ לבוא לבקר בכנסייה בשעות אחר הצהריים / ערב (כאשר היא עוד פתוחה) לאחר מכן לטייל באזור ולחזרה להציץ בה לאחר שעות החשכה כאשר היא מאורת באור הפנסים.
 • למי שרוצה לראות תפילה במקום - מומלץ לבוא למקום ביום ראשון בבוקר.
 • למרות שלא מומלץ להגיע עם רכב פרטי למקום (ראה השכרת רכב בפריז והשכרת רכב בצרפת) יש ליד הכנסייה מגרש חניה פעיל שמשרת את המבקרים בה (עדיפה תחבורה ציבורית). 
 • הבזיליקה מפעילה חדרי אירוח משלה, הם מאוד זולים ופשוטים ויעניינו בעיקר למי שמחפש "לינת צליינים" זולה (ראה עוד תחת  מלונות בפריז ומולנות זולים בפריז). בין המלונות המומלצים באזור זה ניתן למנות את מלון מרקיור פריז מונמארטר סאקרה קר (Mercure Paris Montmartre Sacré Coeur) בעל דירוג של ארבעה כוכביםמלון דס ארטס (Hôtel des Arts) בעל דירוג של שלושה כוכביםמלון אודרן (Audran) בעל דירוג של שני כוכבים ודירת האירוח מונמרטר רזידנס (Montmartre Residence). מומלץ לקרוא עוד על נושא זה תחת מלונות באזור המונמרטר ו מלונות ליד סקרה קאר
 • שימו לב, מעבר למוכרי המזכרות שתלמדו להכיר בכל האתרים המתויירים בעיר, בעלייה לסקרה קר נמצאים לעתים מוכרים מעט יותר אגרסיביים שמנסים למכור לכם צמידי חוט באמצעות הכנת הצמיד על האצבע שלכם. תסרבו בנימוס ובנחישות ותמשיכו הלאה. 

תגובות והמלצות של גולשים על הסקרה קאר

תגובות והמלצות אילו עלו בקבוצת הפייסבוק השותפה שלנו - פריז למטיילים - Paris For Travelers:

 • ביום השביעי לביקור שלנו ביקרנו בזיליקת סקרה קר ברובע מונמארטר. יש אפשרות לעלות ברכבל אבל תעלו ברגל. יש מנזר ליד שכדאי להכנס אליו.
 • סקרה קר מקום מהמם

מידע שימושי

 • כתובת: 35 Rue du Chevalier de la Barre, 75018 Paris
   
 • איך מגיעים? מטרו- קו 12 ו-2 לתחנת Pigalle. אוטובוס- קווים 30, 31, 80 ו-85.
 • ילדים: כן. 
   
 • שעות פתיחה: פתוח כל יום מ-6:00-22:30
   
 • הכניסה לכנסייה עצמה חינם - הכניסה לכיפה ולקריפטה בתחתונה בתשלום.

מפת אתרים

 

 

 
 


חזרה למעלה

צריך עזרה בתכנון החופשה בפריז? אנחנו יכולים לעזור!

במשך תקופה ארוכה אנו עוזרים לגולשים שלנו לתכנן את החופשה שלהם בברצלונהקוסטה בראווהפראגרומאלונדון, פריז, מדריד ובכל אירופה.

arrow, left icon
רוצה שנעזור גם לך?
הכנס פרטים בטופס המצורף


 


              
                                     
                                     
                                      

חזרה למעלה

חזרה אל:
אתרים מרכזיים בפריז 
(תמונה: Shimgray)
 
+ שלח משוב
+ שלח הצעה כיצד יש לערוך את העמוד

 

 מצאתם שגיאת כתיב או ניסוח לא ברור? יש לכם מה להגיד? המחיר השתנה?
יש לכם המלצה או שאתם רוצים להוסיף הערה עובדתית?
רוצים שנפרסם תמונה או מאמר שלכם באתר?


הגיבו ועזרו לנו לבנות את אתר התיירות המעמיק ביותר בעברית! 

(בעלי אתרים יקרים - לינקים שאינם מועילים לגולשים לא יפורסמו
אך אנו יותר מנשמח לפרסם קרדיטים ולינקים למידע, תמונות או עריכה חדשה ומועילה).  

© כל הזכויות שמורות לצוות "הכל על" 

הזכויות לאייקונים שמורות ל:Alessandro Rei , WebIconSet.comIconFinderIconkaKidaubis DesignSebastien DurelSvengraphIcons LandDaddyDesignCyberchaos05DunedhelSvengraphLazyCrazy  Artdesigner.lv  VistaICO.com www.aha-soft.com Ana softLa Glanz Studio - Eugen Buzuk IconBlock  Bevelandemboss.net
יעוץ בקידום האתר: קידום אתרים ע"י עידן בן אור 

לכל שאלה ניתן ליצור עמנו קשר במייל 
למקרים דחופים 0544-979-371 (972+)
Yandex.Metrica