תחבורה בהונג קונג

מידע כללי

להונג קונג מערכת תחבורה מגוונת, משוכללת ומודרנית הכוללת רכבות תחתיות, אוטובוסים, חשמליות וכמובן מעבורות. ברוב אמצעי התחבורה ניתן לשלם באמצעות כרטיס חכם – האוקטופוס.

הידעת?
נסיעה במונית בהונג קונג היא נסיעה בטוחה שכן כללי הבטיחות נאכפים שם ביד ברזל. הקפידו לחגור חגורת בטיחות!
נמל התעופה הבינלאומי בצ’ק לאפ קוק Chek Lap Kok

הנמל שנמצא באי לאנטאו, הוא אחד מנמלי התעופה הגדולים והמוצלחים בעולם והמוביל כל שנה בסקרי איכות של נמלי תעופה. הנמל, שפועל מאז 1997, מהווה עורק תחבורה ראשי והופך את הונג קונג לשער הכניסה לדרום סין, ולתחנת עצירה פופולרית בדרך לאוסטרליה ולניו זילנד.

מטרו MTR

רשת מעולה של רכבות תחתיות, המקשרת בעיקר בין האי הונג קונג, קאולון והאי לאנטאו. בנוסף, ישנם קוים שמגיעים מקאולון לטריטוריות החדשות.

מעבורות

להונג קונג מערכת גדולה מאוד של קווי מעבורות, המחברים בין האיים והמקומות השונים. המעבורת המפורסמת מכולן היא ה”סטאר פרי” (Star Ferry), שמחברת בין קאולון, האי הונג קונג ומספר איים נוספים.

חשמלית

מערכת חשמליות דו-קומתיות הנוסעות לאורך קו החוף המערבי של האי הונג קונג, שהפכו לאחד מסמלי הונג קונג. המחיר זול ביותר ומאפשר לכם לנסוע בניחותה ולהנות ממראות הונג קונג.

אוטובוסים

עוד דרך נוחה להתנייד בהונג קונג. גם כאן ניתן לשלם בכרטיס האוקטופוס. רבים מהאוטובוסים הם בעלי שתי קומות, מה שמאפשר לכם להתרשם ולהנות מהמראות תוך כדי נסיעה.

מונית

בשנת 2003 הוכרזו מוניות הונג קונג כזולות ביותר מבין הערים הגדולות בעולם. ואכן, הנסיעה במונית ברחבי הונג קונג, היא נוחה, נקיה, מהירה (בדרך כלל) וזולה (יחסית).

כרטיס אוקטופוס

סוג של כרטיס אשראי בו ניתן לשם באופן חכם עבור נסיעה במטרו, במעבורות ובאוטובוסים בהונג קונג (במוניות הוא לא תופס). בנוסף, ניתן גם להשתמש בכרטיס לקניות ברשתות 7/11, מקדונלד’ס, סטארבאקס ובמכונות שתיה, טלפונים ציבוריים, מדחני חניה ועוד.

כרטיס אוקטופוס - רק מעבירים מעל הקורא ותוכלו לנסועכרטיס אוקטופוס – רק מעבירים מעל הקורא ותוכלו לנסוע
מפה

[wpgmza id=”21″ cat=”5,4″ marker=”3425″ zoom=”4″]