עבודה בסין

מידע כללי

סין אשר נקראת בשמה הרשמי “הרפובליקה העממית של סין” היא אחת המעצמות הגדולות והעתיקות בעולם. מדובר במדינה בעלת מסורת ומורשת תרבותית מהמרתקות והשופעות שקיימות. כמו כן לסין עבר היסטורי גדול של מלחמות ושינויי שלטון משמעותיים. כיום המדינה נשלטת על ידי המפלגה הקומוניסטית העומדת בראש ממשלתה. מלבד זאת סין ידועה גם במטבחה הקולינרי המשובח, באתרים והמקדשים הבודהיסטים הקיימים בה, במגוון הגדול של הקבוצות האתניות וניבי הלשון שבה ובספרות ואומנות שלא מביישות את גדולי הכותבים שנראו אי פעם. לאחר שנים של פיגור במאות הקודמות, סין הדביקה את הפער היטב ומשמשת כיום מעצמה רצינית בכל הקשור למדע וטכנולוגיה. ההתקרבות בכפר הגלובלי שלנו שנובעת משינויים רבים, הביאה לכך שעבודה בסין או במזרח הרחוק כבר לא נשמעת דבר מופרך או יוצא דופן. כיום, ניתן למצוא מגוון הצעות עבודה בסין המיועדות לישראלים.
סוגי עבודות בסין ובמזרח הרחוק

אם בעבר נראה היה כי פערי התרבות או המרחק הפיזי אינם מאפשרים לשלב עבודה עם טיול בחו”ל הרי שהיום הדברים לא כך. בערים המרכזיות ובערי הבירה בסין ובמזרח כולו, קיימת תיירות ענפה ומתגוררים בה גם מקומיים עשירים מאוד. תנאי ההתפתחות של המדע, הטכנולוגיה, הגלובליזציה והשלכותיה, כל אלו משמשים בסיס להתפתחות של סוגי עבודות רבים בסין עצמה וכן במדינות אחרות במזרח. עבודות כגון עגלות המכירה של מוצרים בקניונים ובמרכזי קניות, משרות עבודה בהיי-טק ובחברות הטכנולוגיות הגדולות בעולם, עבודות אבטחה בסיפון של שייט תיירות אל סין ומחוץ לה ואפילו עבודה בתור מורים לאנגלית.

אשרת עבודה לסין ולמזרח הרחוק

סין מעניקה אשרות עבודה לאנשים בעלי תואר אקדמאי ו/או בעלי ידע או התמחות בתחום מסוים. תהליך הוצאת הוויזה מצריך מסמכים רלוונטיים כגון אישורים רפואיים, תעודות הסכמה מקצועית, תעודות בוגרי תואר אקדמאי, קורות חיים ולעת הצורך אישורים מיוחדים כפי שתידרשו בהתאם. בחלק מהמדינות השכנות לסין כגון הודו ויפן, ניתן להשיג גם כן אשרות עבודה מיוחדות, בתהליך דומה יחסית לזה של הוצאת הויזה בסין. בדרך כלל במידה וניתנת אשרה, מדובר באשרה זמנית (נקראת ויזת Z) אשר מיועדת להחלפה באשרה למשך שנה (אשרה הנקראת “היתר תושב ארעי”). ההחלפה נעשית בעת ההגעה לסין באחת מהנקודות הקונסולריות.

המזרח הרחוק

המזרח הרחוק בכללו מאופיין בתרבויות ייחודיות המתבטאות במנהגים שבין אדם לחברו, באוכל, בחגים ובטקסים, במקדשים ואתרים היסטוריים מהמיוחדים בעולם. היופי בעבודה במזרח הרחוק היא האפשרות לשלב עבודה ביעד אקזוטי לצד טיול והנאה מהאטרקציות והיעדים שניתן לבקר בהם – בזמן תקופת העבודה או לאחריה. המזרח הרחוק רווי ביעדים ובמקומות טיול מדהימים דוגמת לאוס, תאילנד, סין, הודו, נפאל ועוד. בכל מדינה ישנם מקדשים ואתרים מפורסמים כגון הטאג’ מאהל בהודו, החומה הסינית שבסין או אפילו השוק הצף שבבנגקוק תאילנד. מוקדי התיירות רבים ולכן מומלץ לנסות ולבנות מסלול שייקח אתכם לכמה שיותר מקומות במגבלת הזמן והכסף שברשותכם. לא תמיד קל להתרגל לתרבות שהיא כל כך שונה ממה שאנחנו מכירים כאן בבית, אך החוויה שהמזרח הרחוק מציע לכם – של טעמים, אנשים וריחות היא חוויה שלא תחוו בשום מקום אחר בעולם.
סין - טיפים חשובים!

כפי שכבר ציינו, סין הינה מדינה בעלת תרבות מיוחדת במינה. ייחודה התרבותי בא לידי ביטוי במנהגים שבין אדם לאדם הן החל מעסקים וכלה בשיחות חולין שבשעת האוכל. הקפידו לברר ולהבין מעט מן הנימוסים הבסיסיים של התרבות המיוחדת. זה יקל עליכם בהשתלבות בין האנשים בעבודה וגם יתרום לתחושת הנוחות במדינה זרה לכם. בכל הנוגע לחוקיות העבודה, סין היא מדינה אשר מחמירה ביותר בכל הנוגע לחוקיות העבודה והשהייה בה שלא למטרות תיירותיות. הקפידו להסדיר את חוקיות עבודתכם עוד בארץ ואל תסתכנו בכניסה לכלא בגין שהייה ועבודה לא חוקית במדינה – שום כסף שתרוויחו לא יהיה שווה את זה במידה ותיתפסו!

השתדלו לנצל את ימי החופשה ואת שעות הפנאי מהעבודה בחוכמה, סין מציעה הרבה מעבר לעסקים. שלבו טיולים והנאה, טעמו מן הטעמים המיוחדים שבה. זה ישדרג לכם את חוויות העבודה ואת חוויות השהייה כולה. בהצלחה!!!

מפה

[wpgmza id=”21″ cat=”5,4″ marker=”3425″ zoom=”4″]