איך להגיע מוכנים לחופשה בסין?

מידע כללי

תכנון הטיול לסין, הוא כבר חוויה מרגשת בפני עצמה. יש דברים שונים שיש לחשוב עליהם לפני היציאה, ומספר דברים נוסף שצריך לעשות לפני שכף רגליכם אפילו דורכת בשדה התעופה. אמנם נסיעה למדינות רבות אחרות אינה דורשת זאת, אבל נסיעה לסין מצריכה הוצאת ויזה בארץ המוצא ממרבית אזרחי העולם.
להלן רשימה קצרה של נושאים שכדאי לארגן לפני הנסיעה לסין:

דרכונים וויזות – כפי שנדרש בכל המדינות בעולם, הדרכון חייב להיות בר-תוקף ובנוסף חייבים להצטייד בוויזה, גם אם הטיול שלכם נערך במסגרת טיול מאורגן לסין. אם הוויזות מונפקות על ידי הנציגות הסינית במדינה, ניתן להשתמש בשירותי חברות שונות שמתמחות בהוצאת וויזה לביקור בסין.
למידע נוסף על ויזות לסין.

נושאי בריאות שונים – וודאי שמעתם על מחלת הסארס ועל שפעת העופות שהתפרצותם החלה במזרח הרחוק. גם אם אתם מודאגים אין ממש סיבה לבטל את הנסיעה. נקיטת אמצעי זהירות בעת ביקור במקום חדש היא עצה טובה בכל מקרה, ובכל אופן ניתן לברר במשרד הבריאות מה קורה בסין. אם יש בעיה, בדקו באיזה אזור הבעיה ממוקדת וכד’, ובכל מקרה לפני הנסיעה לסין יש לברר אם נדרש חיסון כלשהו.
למידע נוסף על ביטוח נסיעות.

נושאים כספיים – בעבר הלא רחוק צ’קים ייעודיים לתיירים (Travelers’ Check) הייתה הדרך היחידה להתנייד ברחבי סין. כיום, עם שכיחותם של כרטיסי אשראי וכספומטים יש דרכים נוחות יותר לרכוש את המוצרים שאתם מעוניינים לקנות בסין.
למידע נוסף על מטבע ועלויות.

לטייל עם ילדים קטנים

טיול עם ילדים, גם אם מדובר במסגרת של טיול מאורגן לסין, יכול להיות די מלחיץ אם לא מתכוננים כראוי. לפני הטיסה כדאי לבדוק על השכרת רכב בחו”ל כדי לחסוך בזמן לאחר הנחיתה. לא מוכרחים לטייל עם רכב, אך אם אתם מטיילים כמשפחה אין ספק שמדובר בנוחיות. ניתן להקל על חלק מהלחץ של מקום באוטו על ידי כך שתביאו איתכם את החפצים העיקריים ששייכים לילדים ואת השאר תרכשו בסין. כאשר הילדים קשורים למושב האחורי ברכב, הם עלולים לנהל איתכם קרב בלתי נגמר אם לא תתארגנו מראש לפעילות עם הקטנטנים ותמנעו מהם את השעמום גם בנסיעה וגם בעת הביקור במקדשים ובמונומנטים שונים.

תכנון המסלול – עכשיו אחרי שהסרנו מעל דרכנו את המשימות שלעיל, הגיע הזמן לתכנן את המסלול. אם האורות הבוהקים של הערים הגדולות מושכים אתכם אז כדאי להתחיל בשנגחאי. אם זו ההיסטוריה העתיקה של סין שמעניינת אתכם אז כדאי לכם לחקור את החומה הגדולה. לא משנה מה תחליטו לעשות, בכל מקרה רצוי לתכנן מסלול מראש.

כיצד להימנע מלהרוס את הטיול – סין היא מדינה ענקית, יש כל כך הרבה מה לראות ומה לעשות בסין, לכן הבה ונתמקד בטוב. בכל מדינה, בכל חופשה ובכל טיול יש גירויים וטרדות שמפריעים להרמוניה. אל תתנו לטרדות אלה להרוס לכם את הטיול. התמקדו בטוב.
מפה

[wpgmza id=”21″ cat=”5,4″ marker=”3425″ zoom=”4″]