הכנות לפני הטיול

מידע כללי

טיפים שכדאי לזכור לפני הטיול לסין
דרכון

ודאו שהדרכון שלכם בתוקף לפחות ל-6 חודשים . את העמוד הראשון בדרכון שכולל את התמונה, פרטים אישיים ודוגמת חתימה יש לצלם מספר פעמים ולשמור העתק אחד בבית – שיהיה למקרה חירום, וכמו כן כדאי לסרוק אותו ולשלוח אותו במייל לעצמכם כך שמכל מקום עם אינטרנט בסין תוכלו להדפיסו במקרה הצורך. העתקים נוספים הפרידו מהדרכון. במקרה של אובדן או גניבת דרכון, ראשית יש להגיש תלונה במשטרה המקומית באזור הטיול שלכם, לאחר מכן יש לפנות לשגרירות ישראל הקרובה לשם הנפקת דרכון חדש.

ויזה

כדאי להתעדכן לפני כניסה למדינות שונות באם היה שינוי מדיניות בקבלת הויזה. יש להצטייד בויזה (בתשלום) סמוך למועד הכניסה למדינה.

למידע נוסף על ויזות לסין.

ביטוח

ביטוח נסיעות שכזה מומלץ ואף חובה. הביטוח יעזור לכם במקרים קיצוניים של תאונות, אישפוזים, חילוצים, ויפצה אתכם במקרה של גניבת ציוד. את הביטוחים ניתן לעשות דרך קופות החולים, חברות הביטוח, חברות האשראי ועוד. העתק של פוליסת הביטוח השאירו בבית והעתק נוסף הפרידו מהמקור והשתמשו בו במקרה של אובדן הפוליסה המקורית. גם אותו כדאי לשמור במייל כדי שיהיה נגיש לכם בזמן הטיול. לכל המתכננים לנהוג על אופנוע / ג’יפ / רכב, יש להצטייד ברשיון נהיגה בין-לאומי.

אמצעי תשלום

3 אמצעיים עיקריים:

  • מזומן – דולרים , יורו ודומיהם מקובלים ובשמחה (כמובן חוץ מהמטבע המקומי). כדאי להצטייד בשטרות בעלי ערך גבוה אך גם בשטרות בעלי ערך נמוך יותר מכיוון שבמקומות הרחוקים לא תמיד ניתן לפרוט כסף בקלות.
  • המחאות נוסעים– תומס קוק, ויזה, אמריקן אקספרס ודומיהם מתקבלים בברכה בכל הערים המרכזיות. יש לשמור היטב על הקבלה בעת רכישת ההמחאות כי היא למעשה הביטוח. במקרה של אובדן או גניבה: ראשית יש להגיש תלונה במשטרה המקומית, ולאחר מכן להתקשר לנציגות חברת ההמחאות והם ינחו אתכם לגבי תהליך הפיצוי . נהלו מעקב מדוייק של ההמחאות שפרטתם.
  • כרטיס אשראי בינלאומי- טוב שיהיה לחרום או לדברים לא מתוכננים . זיכרו, כל פעולה בכרטיס גוררת אחריה עמלות.

למידע נוסף על מטבע בסין.

בריאות

לפחות חודש-חודש וחצי לפני מועד היציאה לטיול יש לגשת לאחת ממרפאות המטיילים ולהתחסן. העסק לא זול אך רצוי ומומלץ לא להקל ראש בנושא. מבוטחי הביטוחים המשלימים זכאים להחזר בגין החיסונים, בררו זאת מול קופת החולים שלכם. מעבר לחיסונים, בקשו הסבר על כל נושא המלריה, וליוצאים לטרקים (או למגיעים לערים גבוהות כגון ברמה הטיבטית) בקשו הסבר על מחלת גבהים. לנוסעים לתקופה ארוכה מומלץ מאוד גם ביקור טרם היציאה אצל רופא השיניים.

למידע נוסף על ביטוח נסיעות.

אל תקחו סיכונים, חשוב לעשות ביטוח נסיעות לחו”ל עוד לפני הטיול לסין.
מפה

[wpgmza id=”21″ cat=”5,4″ marker=”3425″ zoom=”4″]