דגל, סמל, ממשל ומנהל

מידע כללי

סין – מנהל

סין מורכבת מ-23 פרובינציות, 5 אזורים עצמאיים (גוואנסי, מונגוליה הפנימית, ניניגסיה, טיבט וסינג’יאנג), 4 רשויות מוניציפליות תחת השלטון המרכזי – בייג’ינג (הבירה), שנגחאי, טייג’ין וצ’ונגצ’ינג, ומנהלים מיוחדים של הונג קונג ומקאו.

סין – ממשל

סין מוגדרת רפובליקה קומוניסטית ובראשה עומד נשיא. עיר הבירה היא בייג’ינג והעיר הגדולה ביותר היא שנגחאי.
סין – דגל וסמל

דגל סין

דגל סין, הידוע גם בשמו “הדגל האדום בעל חמשת הכוכבים” – אשר מתאר אות במדיוק, כאשר אחד מהכוכבים גדול וארבעה קטנים המקיפים אותו, המעטרים את פינתו השמאלית. הצבע האדום של הדגל, הוא חלק מהסמלים המובהקים של הקומוניזם.

הכוכב הגדול שבדגל מסמל את שלטון המפלגה הקומוניסטית של סין. לארבעת הכוכבים הקטנים אשר מקיפים את הכוכב הגדול מעולם לא ניתן הסבר רשמי למעט השערות כי הם מייצגים את כלל תושבי הרפובליקה, או את המעמדות העיקריים שהיו בסין בתקופת המהפכה, או את ארבעת המיעוטים העיקריים שהוכרו בסין בתחילת המאה ה-20.

דגל סין (תמונה: <a href=Nicolas Raymond) (צילום: Nicolas Raymond)” width=”500″ height=”375″ />דגל סין (תמונה: Nicolas Raymond) (צילום: Nicolas Raymond, רישיון)

סמל סין

סמל סין עוצב במטרה לסמל את המאבקים המהפכניים של העם הסיני בהקמת הרפובליקה העממית של סין. לסמל דמיון ברור לסמלים שהשתמשו בהם בברית המועצות. הסמל הוא בצורת עיגול אדום, כשבמרכזו מופיע ציור של שער טיאנאנמן ומעליו חמשת הכוכבים שנמצאים בדגל.

יש המפרשים אותם כמייצגים את חמשת הלאומים המרכזיים של סין ולפי פרשנות אחרת הם מייצגים את חמשת המעמדות שבסין. מסביב לעיגול האדום יש ציור של חיטה המשקפת את הפילוסופיה המאואיסטית של מהפכה חקלאית. בתחתית העיגול יש ציור של גלגל שיניים המציין את העבודה התעשייתית.

סמל סין (צילום: 澳门特别行政区立法会)סמל סין (צילום: 澳门特别行政区立法会, רישיון)

סמלים חשובים נוספים בסין

אמנם לא סמלים לאומיים אך חלק מהסמלים המזוהים עם סין, עד היום, הם:

  • דב הפנדה
  • פרח ה-Tree peony
  • עץ ה-Gingko העתיק בעולם (160 מיליון שנה)
  • ציפור ה- Red ibis
מפה

[wpgmza id=”21″ cat=”5,4″ marker=”3425″ zoom=”4″]