תרבות התה – סיור יום בהנגז’ו

להזמנת תרבות התה - סיור יום בהנגז'ו

תה לונגג’ינג נחשב לאחד מסוגי התה הסיניים הטובים ביותר, והאנגז’ו ידועה בהפקת תה הלונגג’ינג הטוב ביותר בסין. צמח התה גדל באזור ההרים של לונגג’ינג בהאנגז’ו, דרום-מערב לאגם המערבי. עלי התה השטוחים והחלקים מגיעים בצבעים בין ירוק כהה לצהוב, ויוצרים תה בעל צבע ירוק בהיר. סיור יום תרבות התה בהאנגז’ו הוא הזדמנות להתרחק מהעיר ולטעום מהתה הטוב ביותר בסין. תוכלו לראות את שמונה-עשרה שיחי התה הקיסריים המפורסמים. עד סוף הסיור תרכשו ידע רב לגבי היסטוריית התה בסין, תהליך הפקת התה וחיי החקלאים המקומיים.

להזמנת תרבות התה - סיור יום בהנגז'ו

האיסוף מתחנת הרכבת או מלובי המלון במרכז העיר האנגז’ו, ב-09:30 בבוקר. הסיור מתחיל עם שייט בסירה על האגם המערבי, אחד מסמליה של העיר האנגז’ו.

התחנה הבאה בסיור היא מוזיאון התה הלאומי של סין, המוזיאון הלאומי היחיד המוקדש כולו לתה! המוזיאון הלאומי לתה אינו רק מרכז מיצגים של תרבות התה, אלא גם מוסד מקצועי לאיסוף של עתיקות וחומרים של תרבות התה. המוזיאון הוא בסיס מחקר חשוב לחקר פעילויות תרבות התה, ויתר על כן, הוא מרכז למידה על אמנות ותרבות התה הסיני. האזור שסובב את המוזיאון שליו ורגוע, עם עצי תה מטופחים שגדלים בו. המיצגים מפורטים מאוד, עם הסברים בסינית ובאנגלית.

שיחי תה הלונגג'ינג (צילום:  Vladimir K)שיחי תה הלונגג’ינג (צילום:  Vladimir K, רישיון)
הסיור ממשיך לביקור של שמונה-עשרה שיחי תה הלונגג’ינג הקיסריים. משמעות השם לונגג’ינג הוא “באר-הדרקון”. תה הלונגג’ינג הוכתר כתה קיסרי בזמן שושלת צ’ינג על ידי הקיסר הסיני קאנגשי. הקיסר צ’יאנגלונג גם הוא התרשם עמוקות מתה הלונגג’ינג שמופק באזור, עד כדי כך שהעניק מעמד קיסרי לשמונה-עשרה שיחי התה הללו. השיחים ממשיכים להפיק תה לונגג’ינג ברמה גבוהה והתוצרת נמכרת במכירות פומביות שנתיות במחיר גבוה מזהב.

לארוחת צהריים תוכלו לסעוד במסעדת החקלאים המקומית, בה יש נוף לשדות התה. תוכלו ליהנות מאוכל מקומי המבושל על ידי חקלאי גידולי התה. עלות ארוחת הצהריים לא כלולה במחיר הסיור.

לאחר ארוחת הצהריים הסיור ממשיך לבית התה בכפר התה של מייג’יאוו, הממוקם בפארק האגם המערבי. שם תוכלו לטעום את התה המיוחד של בית התה וללמוד עוד על תרבות התה, בזמן שאתם נהנים מהנוף הרגוע והטיבעי של האזור. תלמדו לקטוף, לבשל ולטעום את עלי התה.

התחנה האחרונה בסיור הוא מעיין הופאו, הקרוי גם “מעיין הנמר הרץ”. בהתחשב בכך שאיכות המים שבהם משתמשים להכנת התה משפיעה עליו רבות, במעיין הופאו יש איכות מים מעולה, עם טעם מצוין, והמקום נחשב לשלישי באיכות המים בכל סין. גם כאן ישנם נופים יפים וטיבעיים.
בסיום הסיור תוחזרו למרכז העיר האנגז’ו, לתחנת הרכבת או למלונכם.

מה כולל הסיור?

  • אפשרות ליהנות הרחק משאון העיר הגדולה.
  • סיור במוזיאון התה הלאומי.
  • ביקור בשמונה-עשרה שיחי תה הלונגג’ינג הקיסריים.
  • אפשרות לארוחת צהריים מקומית המבושלת על ידי החקלאים (המחיר לא כלול בעלות הסיור).
  • סיור בבית התה בכפר מייג’יאוו.
  • תוכלו לקבל טיפים מהמקומיים להכנת התה הטוב ביותר.
  • סיור בשבילים הפחות מתויירים, ברכב 4 על 4.
  • סיור אידיאלי למשפחות.
  • כל דמי הכניסה כלולים במחיר.
  • מדריך מקומי ופרטי לחוויה אישית.

טעימות תה והסברים מעמיקים במוזיאון התה הלאומי בהאנגז’ו

למי זה מתאים?

מומלץ למשפחות עם ילדים, מתאים גם ליחידים וזוגות.

מפה

[wpgmza id=”21″ cat=”5″ marker=”3605″ zoom=”10″]