סין הקלאסית + סצ’ואן מורחב

מידע כללי

המסלול בקצרה: בייג’ינג > שיאן והסביבה > לאנזו > שיאחה > לנגמוסי > סונגפן > הואנג לונג > ג’וזייגו > צ’נגדו > לשאן > אמיי שאן > צ’נגדו > גואנגשי > שנגחאי או הונג קונג

המסלול שלפניכם מתמקד באזור סצ’ואן המורחב כולל אזור לאנזו ושיאחה (שבדרך המשי) ושמורות הטבע שבצפון סצ’ואן. קחו בחשבון כי מדובר במסלול לא פשוט עם הרבה נסיעות ארוכות בין היעדים השונים במחוז סצ’ואן.

נתחיל במסלול של סין הקלאסית הכולל את בייג’ינג ושיאן ומשם נמשיך דרך לאנזו, שיאחה ולנגמוסי למחוז הפנדות – סצ’ואן.
נבקר בשמורות הטבע סונגפן, הואנג לונג וג’וזייגו ומשם נמשיך לערים צ’נגדו, לשאן ואמיי שאן.
נחזור לצ’נגדו ומשם נמשיך לאזור גואנגשי המפורסם בזכות נהר הלי עם הנופים הקסומים הזורם לרגלי הערים גווילין ויאנגשו. לסיום הטיול עומדות בפנינו שתי אופציות: שנגחאי או הונג קונג.
הבודהה הענק של לשאן  (צילום: Bernt Rostad)הבודהה הענק של לשאן (צילום: Bernt Rostad, רישיון)

המסלול בהרחבה

בייג’ינג

בייג’ינג, בירת סין ושער הכניסה למדינה, היא עיר מרתקת לביקור, מלאה באטרקציות נהדרות לתיירים המשלבות ישן וחדש, מסורתי ומודרני כאחד.
זמן מומלץ: 2 – 4 ימים.
לקריאה נוספת על בייג’ינג.

שיאן והסביבה

שיאן היא אחת מאתרי התיירות הפופולריים בסין, וזאת בעיקר בזכות אתר חיילי הטרה קוטה, שנמצא בשולייה המזרחיים. מלבד האתר, בעיר עצמה יש אטרקציות חביבות וניתן לבלות בה כמה ימים וגם בהר הפרחים הסמוך אליה.
זמן מומלץ: 2 -3 ימים.
לקריאה נוספת על שיאן והסביבה.

לאנזו

בירת מחוז גנסו, שמשמשת בעיקר כצומת תחבורתית, בדרך לטיבט או למערב סין. אין יותר מדי אטרקציות תיירותיות בלאנזו, למעט הנהר הצהוב שחוצה את העיר, פארק גבעת הפגודה הלבנה, גשר הנהר הצהוב, מוזיאון המחוז והשוק המקומי.
זמן מומלץ: 1 – 2 ימים.
קראו עוד על לאנזו.

שיאחה

העיירה שיאחה, המכונה גם טיבט הקטנה, יושבת בתוך עמק צר בגובה של 2900 מטרים. המנזר החשוב ביותר בשיאחה הינו מנזר לאבראנג (Labrang), אחד מששת המנזרים החשובים לטיבטים מכת המצנפת הצהובה. כיום משמש המנזר כמקום משכנו של ג’אמויאנג: “הבודהה החי”, המייצג את שרשרת גלגולי הנשמות השלישית בחשיבותה בבודהיזם הטיבטי.
זמן מומלץ: 2 – 3 ימים.
קראו עוד על שיאחה.

לנגמוסי

עיירת תרמילאים טיבטית המלאה מקדשים ומנזרים המעוטרים בדגלי תפילה צבעוניים. אל לנגמוסי מגיעים תרמילאים מכל העולם היוצרים במקום אווירה בינלאומית נעימה. ניתן לצאת לטיול סוסים למעיינות חמים שבסביבה, לצפות בקבורת שמים או לטייל בקניון לנגמוסי.
זמן מומלץ: 2 – 3 ימים.
קראו עוד על לנגמוסי.

סונגפן

סונגפן היא עיר חביבה מוקפת חומה בחלקה העתיק, המשמשת כנקודת יציאה לשמורות ג’ו-דזאי-גו והואה-לונג שבצפון סצ’ואן, כבסיס לטרק סוסים באזור, וכנקודת מעבר בין צ’נגדו ללנגמוסי ושיאחה במחוז גנסו (Gansu). זוהי עיר מרכזית במחוז סצ’ואן, ששימשה לאורך ההיסטוריה של סין מרכז מסחרי חשוב לתה וסוסים.
זמן מומלץ: 2 – 3 ימים.
קראו עוד על סונגפן.

הואנג לונג

אחת מהשמורות היפות בצפון סצ’ואן, אם לא בסין כולה, שהאטרקציה המרכזית בה הן בריכות מים מדורגות במגוון צבעי כחול וירוק, שנוצרו בתהליך טבעי ע”י נחל שהשקיע מינרלים על סלעי הגיר (טרוונטין) שבמקום.
זמן מומלץ: 2 – 3 ימים.
קראו עוד על הואנג לונג.

ג’וזייגו

שמורת הטבע של ג’וזייגו, הינה אחת מהשמורות היפות שבצפון סצ’ואן, ובסין כולה. השמורה, הסמוכה לגבול עם טיבט, מתאפיינת באגמי טורקיז (כ-40 במספר) יפיפיים ובמפלי מים מרשימים.
זמן מומלץ: 2 – 3 ימים.
קראו עוד על ג’וזייגו.

צ’נגדו

צ’נגדו, בירת מחוז סצ’ואן שבמרכז סין, ידועה בעיקר בזכות במרכז הרבייה של דובי הפנדות הסמוך לעיר. בצ’נגדו אין יותר מדי אטרקציות תיירותיות והיא משמשת בעיקר כעיר מעבר למטיילים רבים, בדרך לשמורות סצ’ואן, לטיבט במערב ולמחוז יונאן בדרומה.
זמן מומלץ: 2 -3 ימים.
לקריאה נוספת על צ’נגדו.

לשאן

עיירה חביבה במחוז סצ’ואן, אשר האטרקציה העיקרית בה היא פסל הבודהה הענק, דה-פו (Da Fo), הנמצא במרחק 3 ק”מ ממנה. מדובר בפסל הבודהה החצוב הגדול ביותר בעולם, המתנשא לגובה של 71 מטרים. הפסל חצוב שוכן במצוק הר השִׂילְווָא, במפגש הנהרות מינג’יאנג, דאדו וצ’ינגיי, כ-160 קילומטרים דרומית מערבית לצ’נגדו, בירת המחוז.
זמן מומלץ: 1 – 2 ימים.
לקריאה נוספת על לשאן.

אמיי שאן

אמיי שאן, ההר הקדוש לבודהיסטים, מתנשא לגובה של מעל ל-3,000 ק”מ. ההר הוכרז כאתר לשימור מאת אונסק”ו יחד עם פסל הבודהה הגדול שבלשאן הסמוכה.
זמן מומלץ: 2 – 3 ימים.
לקריאה נוספת על אמיי שאן.

צ’נגדו

נחזור לצ’נגדו על מנת להמשיך ליעד הבא.
זמן מומלץ: 1/2 יום.
לקריאה נוספת על צ’נגדו.

גואנגשי

אזור גואנגשי, הוא אזור פופולרי לטיול בסין, בעיקר בזכות הנופים הקסומים של נהר הלי, הזורם בין הערים גווילין ויאנגשו. האזור שייך לחבל גואנשי בדרומה של סין וגובל ביונאן במערב. מגווילין ניתן לצאת לטיול לטרסות האורז של לונגשנג, הידועות כיפות באזור.
זמן מומלץ: 3 – 5 ימים.
לקריאה נוספת על גואנגשי.

דאונטאון – לאנזו

אופציה לסיום – שנגחאי או הונג קונג

שנגחאי

יש המשווים את שנגחאי למנהטן, וזאת בשל הבנייה המודרנית שבה. העיר המפותחת משלבת בתוכה חדש וישן, מודרני ועתיק ומציעה למבקרים בה אתרים רבים ומעניינים לביקור.
זמן מומלץ: 2- 3 ימים.
לקריאה נוספת על שנגחאי.

הונג קונג

הונג קונג, המכונה גם “ניו יורק של המזרח” היא שילוב ייחודי של מזרח ומערב, קפיטליזם וסוציאליזם – מקום מרתק לטיול. מצד אחד גורדי שחקים, כבישים מהירים ושדרות כוכבים – ממש כמו בלוס אנג’לס ומצד שני מקדשים בודהיסטים ושווקים סינים אותנטים. האטרקציות למטיילים בביקור בהונג קונג רבות ונעות בין פארק דיסני, כפרים אתנים, חופים קסומים וכמובן אפשרויות קולינאריות רבות.
זמן מומלץ: 2 – 4 ימים.
לקריאה נוספת על הונג קונג.

מפה

[wpgmza id=”21″ cat=”5,4″ marker=”3554″ zoom=”8″]