סין הקלאסית + סצ’ואן ויונאן

מידע כללי

המסלול בקצרה: בייג’ינג > שיאן והסביבה > צ’נגדו > לשאן > אמיי שאן > צ’נגדו > ליג’יאנג > ערוץ דילוג הנמר > שנגרילה > קונמינג > גואנגשי > שנגחאי או הונג קונג

המסלול שלפניכם מתמקד באזור סצ’ואן ויונאן. נתחיל במסלול של סין הקלאסית הכולל את בייג’ינג ושיאן ומשם נמשיך למחוז הפנדות – סצ’ואן. נבקר בערים צ’נגדו, לשאן ואמיי שאן. הנקודה הבאה, הוא מחוז יונאן, שם נבקר ביעדים ליג’יאנג, ערוץ דילוג הנמר ושנגרילה. דרך קונמינג נמשיך לאזור גואנגשי המפורסם בזכות נהר הלי עם הנופים הקסומים. לסיום הטיול, עומדות לפנינו 2 אופציות: שנגחאי או הונג קונג.
הונג קונג  (צילום: Phil Wiffen)הונג קונג (צילום: Phil Wiffen, רישיון)

המסלול בהרחבה

בייג’ינג

בייג’ינג, בירת סין ושער הכניסה למדינה, היא עיר מרתקת לביקור, מלאה באטרקציות נהדרות לתיירים המשלבות ישן וחדש, מסורתי ומודרני כאחד.
זמן מומלץ: 2 – 4 ימים.
לקריאה נוספת על בייג’ינג.

שיאן והסביבה

שיאן היא אחת מאתרי התיירות הפופולריים בסין, וזאת בעיקר בזכות אתר חיילי הטרה קוטה, שנמצא בשולייה המזרחיים. מלבד האתר, בעיר עצמה יש אטרקציות חביבות וניתן לבלות בה כמה ימים וגם בהר הפרחים הסמוך אליה.
זמן מומלץ:  2 -3 ימים.
לקריאה נוספת על שיאן והסביבה.

צ’נגדו

צ’נגדו, בירת מחוז סצ’ואן שבמרכז סין, ידועה בעיקר בזכות במרכז הרבייה של דובי הפנדות הסמוך לעיר. בצ’נגדו אין יותר מדי אטרקציות תיירותיות והיא משמשת בעיקר כעיר מעבר למטיילים רבים, בדרך לשמורות סצ’ואן, לטיבט במערב ולמחוז יונאן בדרומה.
זמן מומלץ:  2 -3 ימים.
לקריאה נוספת על צ’נגדו.

לשאן

עיירה חביבה במחוז סצ’ואן, אשר האטרקציה העיקרית בה היא פסל הבודהה הענק, דה-פו (Da Fo), הנמצא במרחק 3 ק”מ ממנה. מדובר בפסל הבודהה החצוב הגדול ביותר בעולם, המתנשא לגובה של 71 מטרים. הפסל חצוב שוכן במצוק הר השִׂילְווָא, במפגש הנהרות מינג’יאנג, דאדו וצ’ינגיי, כ-160 קילומטרים דרומית מערבית לצ’נגדו, בירת המחוז.
זמן מומלץ: 1 – 2 ימים.
לקריאה נוספת על לשאן.

אמיי שאן

אמיי שאן, ההר הקדוש לבודהיסטים, מתנשא לגובה של מעל ל-3,000 ק”מ. ההר הוכרז כאתר לשימור מאת אונסק”ו יחד עם פסל הבודהה הגדול שבלשאן הסמוכה.
זמן מומלץ:  2 – 3  ימים.
לקריאה נוספת על אמיי שאן.

צ’נגדו

נחזור לצ’נגדו, בדרך ללהסה שבטיבט.
זמן מומלץ:  1/2 עד 1 ימים.
לקריאה נוספת על צ’נגדו.

ליג’יאנג

אחת האטרקציות המתויירות בחבל יונאן ובסין כולה. זוהי עיירה ציורית על גבול טיבט, בירתם של בני מיעוט הנאשי, שהוכרזה ע”י אונסק”ו כאתר מורשת עולמית. העיר נפגעה מרעידת אדמה חזקה שהתרחשה ב-1997, ואולם היא שוחזרה בצורה מדוייקת להפליא.
זמן מומלץ: 2 – 3 ימים.
לקריאה נוספת על ליג’יאנג.

ערוץ דילוג הנמר

אחד הטרקים המפורסמים והמתויירים בסין ובעולם כולו, שהפופולריות שלו לא פוגמת מההנאה בטיול בו. זהו המקום בו נהר היאנגצה העושה את דרכו דרומה נשבר לפתע ופונה ב-138 מעלות צפונה, ביוצרו את הנקיק העמוק בעולם, כ-3,000 מטרים מתחת להרים המקיפים אותו.
זמן מומלץ: 1- 2 ימים.
לקריאה נוספת על ערוץ דילוג הנמר.

שנגרילה

עיר קטנה במחוז יונאן היושבת בגובה של 3,000 ק”מ בצמוד לרמה הטיבטית. שנגרילה, שנקראה בעבר זונגדיאן, זכתה לכינויה הנוכחי בזכות צביונה הטיבטי, התושבים, המנהגים והתלבושות.
זמן מומלץ: 2 – 3 ימים.
לקריאה נוספת על שנגרילה.

קונמינג

קונמינג, בירת מחוז יונאן שבדרום מערב סין, משמשת בעיקר כשער כניסה וכעיר מעבר לערים והאטרקציות השונות במחוז. מדובר בעיר מודרנית יחסית המשמרת גם את חלקיה העתיקים וכך לצד בתי קפה וחנויות מודרניות, ניתן למצוא בקונמינג גם בתי תה מסורתיים.
זמן מומלץ: 1 יום.
לקריאה נוספת על קונמינג.

גואנגשי

אזור גואנגשי, הוא אזור פופולרי לטיול בסין, בעיקר בזכות הנופים הקסומים של נהר הלי, הזורם בין הערים גווילין ויאנגשו. האזור שייך לחבל גואנשי בדרומה של סין וגובל ביונאן במערב. מגווילין ניתן לצאת לטיול לטרסות האורז של לונגשנג, הידועות כיפות באזור.
זמן מומלץ: 3 – 5 ימים.
לקריאה נוספת על גואנגשי.

אופציה לסיום – שנגחאי או הונג קונג

שנגחאי

יש המשווים את שנגחאי למנהטן, וזאת בשל הבנייה המודרנית שבה. העיר המפותחת משלבת בתוכה חדש וישן, מודרני ועתיק ומציעה למבקרים בה אתרים רבים ומעניינים לביקור.
זמן מומלץ: 2- 3 ימים.
לקריאה נוספת על שנגחאי.

הונג קונג

הונג קונג, המכונה גם “ניו יורק של המזרח” היא שילוב ייחודי של מזרח ומערב, קפיטליזם וסוציאליזם – מקום מרתק לטיול. מצד אחד גורדי שחקים, כבישים מהירים ושדרות כוכבים – ממש כמו בלוס אנג’לס ומצד שני מקדשים בודהיסטים ושווקים סינים אותנטים. האטרקציות למטיילים בביקור בהונג קונג רבות ונעות בין פארק דיסני, כפרים אתנים, חופים קסומים וכמובן אפשרויות קולינאריות רבות.
זמן מומלץ: 2 – 4 ימים.
לקריאה נוספת על הונג קונג.

מפה

[wpgmza id=”21″ cat=”5,4″ marker=”3614″ zoom=”13″]