סין הקלאסית + יונאן מורחב

מידע כללי

המסלול בקצרה: בייג’ינג > שיאן והסביבה > ליג’יאנג > ערוץ דילוג הנמר > שנגרילה > קונמינג > לואו פינג > יער האבן – שה לין > ג’יאנשוי > יואניאנג > ג’יאנשוי > קונמינג > גואנגשי > שנגחאי או הונג קונג

המסלול שלפניכם מתמקד באזור סצ’ואן ויונאן.
נתחיל במסלול של סין הקלאסית הכולל את בייג’ינג ושיאן ומשם נמשיך למחוז יונאן, שם נבקר בערים ליג’יאנג, שנגרילה ובערוץ דילוג הנמר.
דרך קונמינג נמשיך לאזור דרום יונאן ונבקר בלואו פינג, יער האבן – שה לין, ג’יאנשוי ויואניאנג.
נחזור לג’יאנשוי וקונמינג בדרך לאזור גואנגשי המפורסם בזכות נהר הלי הזורם בין הערים גווילין ויאנגשו עם הנופים הקסומים. לסיום הטיול, עומדות לפנינו 2 אופציות: שנגחאי או הונג קונג.
מקדש הבמבוק, קונמינג  (צילום: ocelyn Saurini)מקדש הבמבוק, קונמינג (צילום: ocelyn Saurini, רישיון)

המסלול בהרחבה

בייג’ינג

בייג’ינג, בירת סין ושער הכניסה למדינה, היא עיר מרתקת לביקור, מלאה באטרקציות נהדרות לתיירים המשלבות ישן וחדש, מסורתי ומודרני כאחד.
זמן מומלץ: 2 – 4 ימים.
לקריאה נוספת על בייג’ינג.

שיאן והסביבה

שיאן היא אחת מאתרי התיירות הפופולריים בסין, וזאת בעיקר בזכות אתר חיילי הטרה קוטה, שנמצא בשולייה המזרחיים. מלבד האתר, בעיר עצמה יש אטרקציות חביבות וניתן לבלות בה כמה ימים וגם בהר הפרחים הסמוך אליה.
זמן מומלץ:  2 -3 ימים.
לקריאה נוספת על שיאן והסביבה.

ליג’יאנג

אחת האטרקציות המתויירות בחבל יונאן ובסין כולה. זוהי עיירה ציורית על גבול טיבט, בירתם של בני מיעוט הנאשי, שהוכרזה ע”י אונסק”ו כאתר מורשת עולמית. העיר נפגעה מרעידת אדמה חזקה שהתרחשה ב-1997, ואולם היא שוחזרה בצורה מדוייקת להפליא.
זמן מומלץ:  2 – 3 ימים.
לקריאה נוספת על ליג’יאנג.

ערוץ דילוג הנמר

אחד הטרקים המפורסמים והמתויירים בסין ובעולם כולו, שהפופולריות שלו לא פוגמת מההנאה בטיול בו. זהו המקום בו נהר היאנגצה העושה את דרכו דרומה נשבר לפתע ופונה ב-138 מעלות צפונה, ביוצרו את הנקיק העמוק בעולם, כ-3,000 מטרים מתחת להרים המקיפים אותו.
זמן מומלץ:  1- 2 ימים.
לקריאה נוספת על ערוץ דילוג הנמר.

ככה מגדלים אורז! טרסות אורז ביואניאנג (צילום: Thomas Fischler)ככה מגדלים אורז! טרסות אורז ביואניאנג (צילום: Thomas Fischler, רישיון)

שנגרילה

עיר קטנה במחוז יונאן היושבת בגובה של 3,000 ק”מ בצמוד לרמה הטיבטית. שנגרילה, שנקראה בעבר זונגדיאן, זכתה לכינויה הנוכחי בזכות צביונה הטיבטי, התושבים, המנהגים והתלבושות.
זמן מומלץ:  2 – 3 ימים.
לקריאה נוספת על שנגרילה.

קונמינג

קונמינג, בירת מחוז יונאן שבדרום מערב סין, משמשת בעיקר כשער כניסה וכעיר מעבר לערים והאטרקציות השונות במחוז. מדובר בעיר מודרנית יחסית המשמרת גם את חלקיה העתיקים וכך לצד בתי קפה וחנויות מודרניות, ניתן למצוא בקונמינג גם בתי תה מסורתיים.
זמן מומלץ: 1 יום.
לקריאה נוספת על קונמינג.

לואו פינג

היא עיירה קטנה בדרום חבל יונאן שהתפרסמה בזכות הפריחה המדהימה של פרחי צמח הקנולה, המתפרשת על משטחים עצומים בצבע צהוב זרחני בינות לגבעות קראסט שחורות.
זמן מומלץ: 1 – 2 ימים.
קראו עוד על לואו פינג.

יער האבן – שה לין

תופעה גיאולוגית יוצאת דופן, אחת האטרקציות הפופולריות בחבל יונאן ובסין כולה. עצי האבן הם בעצם סלעי גיר שהגשם והרוח יצרו בהם את צורות עמודים הדומה בצורה מסויימת ליער עצים (מאבן).
זמן מומלץ: 1 יום.
קראו עוד על יער האבן – שה לין.

ג’יאנשוי

עיירה עתיקה כבת 1,000 שנה, בדרום חבל יונאן, עם סמטאות מתפתלות ואתרים מעניינים לביקור. גם כאן ניתן לראות בני מיעוטים רבים, על תלבושותיהם המסורתיות המתרכזים במרכז העיר. בנוסף לעיירה ולאתרים שבה, ניתן לטייל באזורי טרסות האורז שבסביבה.
זמן מומלץ: 1 – 2 ימים.
קראו עוד על ג’יאנשוי.

יואניאנג

לא הרבה מגיעים ליואניאנג הנמצאת, בדרום יונאן בסמוך לויאטנם, ואולם מי שיעשה את המאמץ יגלה אזור קסום של שבטים שעדיין לא “גילו” אותם וטרסות אורז ענקיות, מדהימות ביופיין.
זמן מומלץ: 1 – 2 ימים.
קראו עוד על יואניאנג.

ג’יאנשוי

חוזרים לג’יאנשוי בדרך לקונמינג.
זמן מומלץ: 1/2 יום.
קראו עוד על ג’יאנשוי.

קונמינג

חוזרים לקונמינג בדרך לאזור גואנגשי.
זמן מומלץ: 1/2 יום.
קראו עוד על קונמינג.

גואנגשי

אזור גואנגשי, הוא אזור פופולרי לטיול בסין, בעיקר בזכות הנופים הקסומים של נהר הלי, הזורם בין הערים גווילין ויאנגשו. האזור שייך לחבל גואנשי בדרומה של סין וגובל ביונאן במערב. מגווילין ניתן לצאת לטיול לטרסות האורז של לונגשנג, הידועות כיפות באזור.
זמן מומלץ: 3 – 5 ימים.
לקריאה נוספת על גואנגשי.

אופציה לסיום – שנגחאי או הונג קונג

שנגחאי

יש המשווים את שנגחאי למנהטן, וזאת בשל הבנייה המודרנית שבה. העיר המפותחת משלבת בתוכה חדש וישן, מודרני ועתיק ומציעה למבקרים בה אתרים רבים ומעניינים לביקור.
זמן מומלץ: 2- 3 ימים.
לקריאה נוספת על שנגחאי.

הונג קונג

הונג קונג, המכונה גם “ניו יורק של המזרח” היא שילוב ייחודי של מזרח ומערב, קפיטליזם וסוציאליזם – מקום מרתק לטיול. מצד אחד גורדי שחקים, כבישים מהירים ושדרות כוכבים – ממש כמו בלוס אנג’לס ומצד שני מקדשים בודהיסטים ושווקים סינים אותנטים. האטרקציות למטיילים בביקור בהונג קונג רבות ונעות בין פארק דיסני, כפרים אתנים, חופים קסומים וכמובן אפשרויות קולינאריות רבות.
זמן מומלץ: 2 – 4 ימים.
לקריאה נוספת על הונג קונג.

מפה

[wpgmza id=”21″ cat=”5,4″ marker=”3614″ zoom=”13″]