דרך המשי מקשגר לבייג’ין

מידע כללי

המסלול בקצרה: > קשגר > אורומצ’י >טורפאן > דונהואנג > לאנזו > שיאחה > לאנזו > שיאן והסביבהבייג’ינג או גואנגשי > שנגחאי > בייג’ינג

המסלול שלפניכם עובד בנתיב דרך המשי הקדומה, מקשגר שבמערב סין ועד לבייג’ינג שבמזרח.
אל קשגר נגיע דרך קירגיסטאן ומשם נתחיל את מסענו מזרחה דרך אורומצ’י, טורפאן ודונהואנג.
התחנה הבאה היא לאנזו, בירת מחוז גנסו, שמשמשת בעיקר כצומת דרכים במערב סין.
מלאנזו נמשיך לשיאן, ונבקר באתר חיילי הטרה קוטה המרשים. לאחר שיאן נחליט האם להמשיך לבייג’ינג ושם לסיים את הטיול, או להאריך ולהמשיך לאזור גואנגשי, לשנגחאי ורק לבסוף לבייג’ינג.
שקיעה על הריסות ג'יאהוה, עיר ארכיאולוגית ליד טורפאן  (צילום: moniqca)שקיעה על הריסות ג’יאהוה, עיר ארכיאולוגית ליד טורפאן (צילום: moniqca, רישיון)

המסלול בהרחבה

קשגר

קשגר הינה עיר תוססת עם תושבים מעניינים, שווקים צבעוניים ותרבות יחודית. בעבר שימשה קשגר (העיר הכי (צפון) מערבית) בסין, נקודה חשובה על דרך המשי.
זמן מומלץ:  3 – 4 ימים.
קראו עוד על קשגר.

אורומצ’י

בירת מחוז שינג’יאנג והעיר הגדולה ביותר במערב סין. פירוש שמה של אורומצ’י הוא “כר המרעה היפיפה”, מה שלא כל כך עולה בקנה אחד עם היותה אחת הערים עם זיהום האוויר הגדול ביותר בסין, אם לא בעולם כולו. מה שמעניין באורומצ’י הוא הגיוון האתני שברחובותיה, עם תושבים ממוצא אויגרי, קירגיזי, פקיסטני, האני וקזאחי שחיים בעיר בעירבוביה.
זמן מומלץ:  2 -3 ימים.
קראו עוד על אורומצ’י.

טורפאן

טורפאן הינה נווה מדבר, הנמצאת כ-180 ק”מ מאורומצ’י ונושאת בתארים המקום השני הנמוך ביותר בעולם (מינוס 154 מטרים) והחם ביותר בסין. ממוצע הטפרטורות השנתי הוא כ-28 מעלות ובקיץ הן מטפסות עד ל-50 !!! מעלות, ובחורף קפוא הטמפרטורות צונחות למינוס 40 מעלות.
זמן מומלץ: 2 -3 ימים.
קראו עוד על טורפאן.

דונהואנג

העיר המערבית ביותר בסין העתיקה, בה הסתיימה החומה הסינית המקורית (שכבר לא נראית כאן). בדונהואנג שתי אטרקציות עיקריות, האחת מערות הציורים הבודהיסטיות והשניה, דיונות החול הענקיות.
זמן מומלץ: 2 -3 ימים.
קראו עוד על דונהואנג.

לאנזו

בירת מחוז גנסו, שמשמשת בעיקר כצומת תחבורתית, בדרך לטיבט או למערב סין. אין יותר מדי אטרקציות תיירותיות בלאנזו, למעט הנהר הצהוב שחוצה את העיר, פארק גבעת הפגודה הלבנה, גשר הנהר הצהוב, מוזיאון המחוז והשוק המקומי.
זמן מומלץ: 1 – 2 ימים.
קראו עוד על לאנזו.

שיאחה

העיירה שיאחה, המכונה גם טיבט הקטנה, יושבת בתוך עמק צר בגובה של 2900 מטרים. המנזר החשוב ביותר בשיאחה הינו מנזר לאבראנג (Labrang), אחד מששת המנזרים החשובים לטיבטים מכת המצנפת הצהובה. כיום משמש המנזר כמקום משכנו של ג’אמויאנג: “הבודהה החי”, המייצג את שרשרת גלגולי הנשמות השלישית בחשיבותה בבודהיזם הטיבטי.
זמן מומלץ: 2 – 3 ימים.
קראו עוד על שיאחה.

לאנזו

חוזרים ללאנזו בדרך לשיאן.
זמן מומלץ: 1/2 יום.
קראו עוד על לאנזו.

שיאן והסביבה

שיאן היא אחת מאתרי התיירות הפופולריים בסין, וזאת בעיקר בזכות אתר חיילי הטרה קוטה, שנמצא בשולייה המזרחיים. מלבד האתר, בעיר עצמה יש אטרקציות חביבות וניתן לבלות בה כמה ימים וגם בהר הפרחים הסמוך אליה.
זמן מומלץ: 2 -3 ימים.
לקריאה נוספת על שיאן והסביבה.

קשגר

מכאן 2 אופציות לסיום המסלול לאחר שיאן

בייג’ינג

בייג’ינג, בירת סין ושער הכניסה למדינה, היא עיר מרתקת לביקור, מלאה באטרקציות נהדרות לתיירים המשלבות ישן וחדש, מסורתי ומודרני כאחד.
זמן מומלץ: 2 – 4 ימים.
לקריאה נוספת על בייג’ינג.

או

גואנגשי

אזור גואנגשי, הוא אזור פופולרי לטיול בסין, בעיקר בזכות הנופים הקסומים של נהר הלי, הזורם בין הערים גווילין ויאנגשו. האזור שייך לחבל גואנשי בדרומה של סין וגובל ביונאן במערב. מגווילין ניתן לצאת לטיול לטרסות האורז של לונגשנג, הידועות כיפות באזור.
זמן מומלץ: 3 – 5 ימים.
לקריאה נוספת על גואנגשי.

שנגחאי

יש המשווים את שנגחאי למנהטן, וזאת בשל הבנייה המודרנית שבה. העיר המפותחת משלבת בתוכה חדש וישן, מודרני ועתיק ומציעה למבקרים בה אתרים רבים ומעניינים לביקור.
זמן מומלץ: 2- 3 ימים.
לקריאה נוספת על שנגחאי.

מפה

[wpgmza id=”21″ cat=”5,4″ marker=”3390″ zoom=”13″]