סין הקלאסית + הונג קונג ומקאו

מידע כללי

המסלול בקצרה: בייג’ינג > שיאן והסביבה > גואנגשי > מקאו > הונג קונג

מגיעים לסין לתקופה קצרה של עד 3 שבועות, ורוצים לבקר באתרי החובה הקלאסיים וגם בהונג קונג? המסלול הבא הוא בדיוק בשבילכם. נתחיל מבייג’ינג בירת סין, עיר מרתקת לביקור המשלבת חדש וישן, מודרניות ומסורתיות. מבייג’ינג נמשיך לשיאן, אחד מאתרי התיירות הפופולרים בסין בזכות אתר חיילי הטרה קוטה. משיאן נמשיך לאזור גואנגשי המפורסם (הערים גווילין ויאנגשו) בזכות נהר הלי עם הנופים הקסומים, שם נערוך שייט בנהר. נסיים את הטיול באיים הונג קונג ומקאו – המנהטן והלאס ווגאס של המזרח הרחוק.
שיאן במבט מפגודת אווז הבר הגדול  (צילום: Fabio Achilli)שיאן במבט מפגודת אווז הבר הגדול (צילום: Fabio Achilli, רישיון)

המסלול בהרחבה

בייג’ינג

בייג’ינג, בירת סין ושער הכניסה למדינה, היא עיר מרתקת לביקור, מלאה באטרקציות נהדרות לתיירים המשלבות ישן וחדש, מסורתי ומודרני כאחד.
זמן מומלץ: 2 – 4 ימים.
לקריאה נוספת על בייג’ינג.

שיאן והסביבה

שיאן היא אחת מאתרי התיירות הפופולריים בסין, וזאת בעיקר בזכות אתר חיילי הטרה קוטה, שנמצא בשולייה המזרחיים. מלבד האתר, בעיר עצמה יש אטרקציות חביבות וניתן לבלות בה כמה ימים וגם בהר הפרחים הסמוך אליה.
זמן מומלץ:  2 -3 ימים.
לקריאה נוספת על שיאן והסביבה.

גואנגשי

אזור גואנגשי, הוא אזור פופולרי לטיול בסין, בעיקר בזכות הנופים הקסומים של נהר הלי, הזורם בין הערים גווילין ויאנגשו. חבל גואנגשי נמצא בדרומה של סין וגובל ביונאן במערב. ניתן גם לערוך טיול לטרסות האורז של לונגשנג, במרחק שעתיים נסיעה מגווילין.
זמן מומלץ: 3 – 5 ימים.
לקריאה נוספת על גואנגשי.

אטרקציות בגווילין ויאנגשו

מקאו

למקאו, המכונה ה”לאס ווגאס של המזרח”, מגיעים בעיקר להמר. מדובר בטריטוריה עצמאית המוגדרת כאזור מנהלי מיוחד של סין (בדומה להונג קונג השכנה). מקאו מורכבת מחצי האי מקאו, המחובר לדרומה של סין ומהאיים טייפה (Taipa)  וקולואן (Coloane), המחוברים ביניהם (ולסין) באמצעות גשרים. האי האחרון הוא האי קוטאי (Cotai), ההררי והמיושב פחות, אליו מגיעים בעיקר חובבי טרקים. חלק גדול מחצי האי מקאו הוא אתר מורשת עולמית של אונסק”ו.
זמן מומלץ: 2 – 4 ימים.
לקריאה נוספת על מקאו.

הונג קונג

הונג קונג, המכונה גם “ניו יורק של המזרח” היא  שילוב ייחודי של מזרח ומערב, קפיטליזם וסוציאליזם – מקום מרתק לטיול. מצד אחד גורדי שחקים, כבישים מהירים ושדרות כוכבים – ממש כמו בלוס אנג’לס ומצד שני מקדשים בודהיסטים ושווקים סינים אותנטים. האטרקציות למטיילים בביקור בהונג קונג רבות ונעות בין פארק דיסני, כפרים אתנים, חופים קסומים וכמובן אפשרויות קולינאריות רבות.
זמן מומלץ: 2 – 4 ימים.
לקריאה נוספת על הונג קונג.

מפה

[wpgmza id=”21″ cat=”5,4″ marker=”3591″ zoom=”13″]