1. עמוד הבית
 2. »
 3. סין 2024 המדריך התיירותי המקיף ביותר בעברית
 4. »
 5. מלונות בסין – הסקירה המקיפה על מלונות בסין

מלונות בסין – הסקירה המקיפה על מלונות בסין

ילדים 0 ,
מבוגרים 2 ,
חדרים 1

מלונות בסין - מידע כללי

מלונות בסין מתאפיינים ברמות שונות ואפשרויות שונות. לא ניתן לדבר עליהם במקשה אחת. לכל אזור יש את המאפיינים הנכונים לו. לא דומים מלונות היוקרה שלעיתים נמצאים בביגיין או שנחאי למלונות קטנים שנמצאים באזורים הכפריים. וכמובן שמלונות באזורים אוטונומיים בעלי מאפיינים תרבותיים ייחודים (למשל טיבט והונג קונג) הם בעלי מאפיינים ייחודים (בכל ההיבטים מהיבט השירות דרך תקנים, מחירים ושאלת הטיפים.

המלונות הגדולים והחדשים בערים הגדולות הם בלי מאפיינים יותר מערבים, לעומת זאת מלונות קטנים ובינונים שומרים על אופי מסחר יותר מקומי.

לשכת התיירות של הסין משתמשת בחישוב לפי כוכבים (הציון מתבסס על מאפיינים המזכירים את הדירוג המערבי) – כמו במקומות אחרים מספר הכוכבים מלמד על הכיוון הכללי של חווית השהות במלון אך אין לו בהכרך קשר לטיב המלון – הם מתבססים על מאפיינים שלא כולם מעניינים את התייר הרגיל (האם יש למלון אולם כנסים, כמה מעליות יש לו וכו’). באופן כללי אנו ממליצים יותר להסתמך על ביקורות של לקוחות קודמים בעלי מאפיינים הדומים לשלכם.
מלונות בסין - המלצות כלליות

 • טיפים – ככלל במרבית המדינה לא נהוג להשאיר טיפים בטח לא סכומים גדולים (מקסימום 1-5$ טיפ לנותן שירות או ליום לחדרן) – אם כי בשנים האחרונות והכניסה של התיירים המערביים תופעת הטיפים במלונות הולכת וגדלה – במיוחד במלונות חמישה / ארבעה כוכבים. בהונג קונג הדברים שונים ושם הטיפים לנותני השירות במלון (במיוחד במלנות היקרים) הם דבר מקובל ואפילו הכרחי.
 • מלונות חדשים – סין עוברת בעשרים השנים האחרונות שידרוג אדיר בכל האמור לפיתוח תשתיות התיירות. מומלץ לחפש את המלונות החדשים – הם יותר מאורגנים, חדישים, ומטופחים יותר (כמובן שיש יוצאים מהכלל).
 • ברגע שאתם נכנסים לראשונה לחדר אותו הזמנתם – בדקו אותו. טיפ זה נכון לסין ולכל מקום. בדקו שהכל עובד, וקבלתם את מה שמפורט בהזמנה. עשו זאת משתי סיבות:
  • כדי שתקבלו את מה שמגיע לכם.
  • כדי שלא יאשימו אותכם בנזק בזמן העזיבה.
 • כאשר אתם מזמינים מלונות קטנים / בינונים ואתם לא משלמים עליהם מראש על כל הלינה – אך מבקשים ממכם דמי מפתח ( תופעה מקובלת בסין) או כאשר אתם מזמינים מלון עליו אתם משלמים מראש באופן מלא / חלקי – שמרו את הקבלה על התשלום שהעברתם כדי שלא יחייבו אותכם פעמים.
 • התמצאות – כאשר אתם מבצעים צ’ק אין במלון קחו כרטיס ביקור של המלון – כרטיס זה ישמש אותכם כאשר תרצו לחזור אל המלון ותרצו להסביר לנהג באיזה מלון מדובר. לעיתים השמות של המלונות שונים לחלוטין בסינית ואנגלית ולא כל המקומים יודעים באיזה מלון מדובר אם תשתמשו בשם האנגלי שלו.
 • למזמינים מלנות במדינה עצמה ולא מראש – לא לפחד להתמקח. בסין יש תרבות מיקוח בכל מקום – גם במלונות. בהזמנה מראש דרך האינטרנט תרוויחו ראש שקט ובדיקה של הדברים מראש. אם תזמינו במדינה עצמה תוכלו להתמקח על המחירים אפשר להשיג הנחה יפה בצורה זו.
 • היות ואנשים במיוחד מחוץ לערים הגדולות לא תמיד יודעים אנגלית – מומלץ לוודא שבמלון שלכם יש מי שידע לתקשר עמכם, בנוסף מומלץ להעזר במלון שלכם על מנת להבין כיצד להגיע לאתרים המבוקשים ולרשום את שם היעד שלכם בסינית על פתק כדי שתוכלו להעזר בעוברים והשבים בעיר.

Booking.com Booking.com