טיסות לשנגחאי | שדה התעופה של שנגחאי

מידע כללי

שנגחאי היא העיר השניה בגודלה בסין ומהווה יעד מבוקש ביותר לטיסות בסין. לכן רובם המוחלט של התיירים מבקרים בשנגחאי, בין אם הם מטיילים עצמאית ובין אם הם מגיעים עם טיול מאורגן. בשנגחאי שני שדות תעופה מרכזיים- פודונג הוא נמל התעופה הבינלאומי, שהוא גם הרלוונטי לטיסות מישראל, ומנמל התעופה הונגצ’יאו יוצאות בעיקר טיסות פנים בתוך סין.
נמל התעופה פודונג (浦东机场 - Pudong)

נמצא במרחק של כ-40 ק”מ ממזרח לשנגחאי ומצויד בכל האמצעים אשר להם יצפה כל נוסע מנמל תעופה בינלאומי גדול. בנמל התעופה שני טרמינלים ענקיים- 1 ו-2. ניתן ללכת ביניהם ברגל, להשתמש במדרגות הנעות או לעלות על שאטל חינם. במתחם תוכלו למצוא מסעדות, בתי קפה וחנויות. אל תצפו לעושר של אטרקציות כמו בשדה התעופה של בייג’ינג.

נמל התעופה הבינלאומי פודונג בלילה (תמונה: Alex Needham)

מטרמינל 1 יוצאות טיסות של החברות הבאות: Air France, China Airlines, China Eastern, China Express, Gulf Airlines, Hainan Airlines, Japan Airlines, Juneyao Airlines, Korean Airlines, Mandarin Airlines, KLM Royal Dutch Airlines, Shenzhen Airlines, Sichuan Airlines, Spring Airlines, Tianjin Airlines.

טרמינל 1 בנמל התעופה הבינלאומי פודונג (תמונה: WiNG)

מטרמינל 2 יוצאות טיסות של החברות הבאות: Aeroflot, Aeromexico, Air Asia, Air Canada, Air China, Air India, Air Macau, Air New Zealand, All Nippon Airways, American Airlines, Asiana, British Airways, Cathay Pacific Airways, China Southern Airlines, Cebu Pacific, Delta Airlines, Dragonair, Emirates, EVA Air, Finnair, Garuda Indonesia, Hong Kong Express, Lufthansa, Malaysia Airlines, Qantas, Qatar Airways, SAS Scandinavian Airlines, Shandong Airlines, Shanghai Airlines, Singapore Airlines, Swiss International, Thai Airways, TransAsia Airways, Turkish Airlines, United Airlines, Virgin Atlantic.

הגעה לעיר שנגחאי מנמל התעופה פודונג

ישנן מספר אפשרויות להגעה מנמל התעופה פודונג אל שנגחאי, השונות זו מזו במחיר, בזמני הנסיעה ובאמצעי התחבורה:

 • רכבת המאגלב – משתמשת בטכנולוגית הריחוף המגנטי ולכן איננה נוגעת בפסי הרכבת ובכך מאפשרת נסיעה במהירויות גבוהות מאוד של 300-400 ק”מ בשעה. היא מגיעה תוך 7.5 דקות לתחנת Longyang (המתחברת אל המטרו) ויוצאת כל 15-30 דקות בין השעות 6:45-21:30. המחיר הוא ¥50 לכיוון (¥40 בהצגת כרטיס טיסה) ו-¥80 הלוך חזור (תקף לשבוע מיום הקניה). לרוב יהיה צורך לשלב אותה עם נסיעה במטרו / אוטובוס / מונית.
  תחנת הרכבת נמצאת בין שני הרציפים- אל תשימו לב לנהגי מוניות שיאמרו לכם שהרכבת לא עובדת, הם רק מנסים לגרום לכם לסוע במונית במקום ברכבת.

רכבת המגלב היוצאת מנמל התעופה פודונג בשנגחאי, הרכבת המהירה בעולם (צילום: Rob Faulknerרישיון)

 • מטרו – קו 2 עם החלפה אחת, פועל בין השעות 6:30-21:00, שעה נסיעה לכיכר העם ובסוף מגיע אל נמל התעופה הונגצ’יאו.
 • אוטובוס שאטל – Pudong Airport Shuttle Bus המחיר הוא ¥15-30, פועל בכל שעות היממה ומגיע תוך שעה וחצי לקצה המערבי של העיר. לשאטל מספר קווים המגיעים למקומות שונים בעיר. בשעות השיא של תנועת הרכבים עדיף לסוע במטרו כדי לחסוך את הפקקים.
 • מונית – האפשרות הנוחה אך היקרה ביותר, המחיר הוא ¥160 לפחות וזמן הנסיעה הוא כשעה אל כיכר העם. בלילה (בין השעות 23:00-5:00) המחיר עולה ב35%. יש תורים מסודרים למוניות מחוץ לשני הטרמינלים בקומה הראשונה.
  זהירות! בזמן ההמתנה בתור יכול לפנות אליכם נהג מונית ולהציע להסיע אתכם. נהגים אלה עלולים לקחת אתכם לסיבוב ארוך מדי בתוך העיר או שהם פגעו במונה המחיר של הנסיעה. לכן מומלץ לחכות בתור הרגיל ולא להקשיב לנהגים שמנסים להוציא אתכם ממנו.

נמל התעופה הונגצ'יאו (虹桥机场 - Hongqiao)

נמצא במרחק של כ-12 ק”מ מערבית לשנגחאי, ועבר שיפוץ ואירגון מחדש מסיבי. בנמל התעופה שני טרמינלים – T1 ו-T2. ניתן לעלות על שאטל שמחבר ביניהם חינם ויוצא כל חצי שעה(20 דקות נסיעה), או לשלם ¥3 במטרו (3 דקות נסיעה).

נמל התעופה הונגצ’יאו בשנגחאי (תמונה: Brücke-Osteuropa)

משני הטרמינלים יוצאות טיסות של החברות הבאות: Air China, China Eastern Airlines, Shanghai Airlines.

מטרמינל T1 יוצאות טיסות של החברות הבאות: Air Macau, All Nippon Airways, Asiana Airlines, China Airlines, Dragonair, Hong Kong Airlines, EVA Air, Japan Airlines, Korean Airlines, Spring Airlines, TransAsia Airways.

מטרמינל T2 יוצאות טיסות של החברות הבאות: China United Airlines, China Southern Airlines, Hainan Airlines, Hebei Airlines, Juneyao Airlines, Shandong Airliens, Shenzhen Airlines, Sichuan Airlines, Tianjin Airlines, Tibet Airlines, Xiamen Airlines.

אולם הצ’ק אין בטרמינל 2, נמל התעופה הונגצ’יאו, שנגחאי (תמונה: Baycrest, רישיון CC-BY-SA-2.5)

שער הטיסות הפנימיות בנמל התעופה הונגצ’יאו, שנגחאי (תמונה: F3rn4nd0רישיון)

הגעה לעיר שנגחאי מנמל התעופה הונגצ'יאו

ישנן מספר אפשרויות להגעה מנמל התעופה פודונג אל שנגחאי, השונות זו מזו במחיר, בזמני הנסיעה ובאמצעי התחבורה:

 • מטרו – קו 2 (שמגיע בסוף עד לנמל התעופה פודונג) או קו 10 (משני הטרמינלים), פועלים בין השעות 5:35-22:50.
 • אוטובוס – מטרמינל T1 קווים 806, 807, 925, 938 ו-941 מגיעים למקומות שונים בעיר, המחירים נעים בין 4-7¥, שעות הפעילות (בתלות בקו) בין 6:00/6:30-20:30/21:00/21:30, והם יוצאים כל 5-15 דקות.
 • מונית – המחיר הוא כ-¥60 וזמן הנסיעה הוא כ-30 דקות אל מרכז העיר. מוניות נמצאות ביציאה של אולם ההגעה של טרמינל T2, ובצד הדרומי של שער 4 באולם ההגעה של טרמינל T2. קשה להשיג מונית בשעות השיא.

אפשרויות ההגעה בין שני נמלי התעופה:

 • מונית – כשעה נסיעה.
 • מטרו – כשעתיים נסיעה, בקו 2 (שני הנמלים נמצאים בשני קצוות הקו), או לקיצור זמני הנסיעה לשלב את המטרו עם רכבת המאגלב.

חשוב לדעת, המלצות וטיפים

 • המלצה מועילה מאד, בכל רחבי סין, היא להצטייד מראש בשם המלון או בכתובת שלו כפי שהם כתובים בשפה המקומית.
 • נהגי מוניות בנמל התעופה פודונג עלולים לספר לכם שרכבת המאגלב אינה עובדת בכדי לגרום לכם לסוע איתם, אל תאמינו להם. כמו כן מומלץ לחכות בתור המסודר למונית ולסרב לנהגי מונית המנסים להוציא אתכם מהתור ולגרום לכם ללכת איתם- נהגים אלה עלולים לפגוע במונה המחיר של הנסיעה או לקחת אתכם לסיבוב ארוך מדי בתוך העיר.
 • יש לבדוק מראש מאיזה טרמינל יוצאת הטיסה שלכם בנמל התעופה הונגצ’יאו שכן השילוט באנגלית לא ברור והזמן שלוקח לעבור בין הטרמינלים אינו קצר (שאטל יוצא כל חצי שעה והנסיעה בו לוקחת 20 דקות, כך שהסיפור יכול להסתכם בשעה שלמה).
 • לא קל להשיג מונית בנמל התעופה הונגצ’יאו בשעות השיא.
 • יש לקחת בשבון שהמעבר בחינם בין שני הטרמינלים של נמל התעופה הונגצ’יאו עלול לקחת כשעה (כל חצי שעה יוצא השאטל, ו-20 דקות הוא זמן הנסיעה). במטרו (¥3) זמן הנסיעה הוא כ-3 דקות.

תגובות והמלצות של גולשים לטיסות לשנגחאי:

 • שירות ראוי להערכה – היו ברשותי כרטיסי טיסה לשנגחאי והמשך להונג קונג שרכשתי באתר של חברת התעופה הסינית HAINAN מאחר ונפצעתי ולא היה לי ביטוח פניתי לחברת התעופה עם מכתב רפואי מצורף וקבלתי תשובה שכספי יוחזר לי תוך 20 ימי עסקים ואכן היום קבלתי החזר זה. זה לצערי לא קורה ברוב החברות.

מי שמתעניין בעמוד זה כדאי לקרוא גם: