טיסות למקאו | שדה התעופה של מקאו

מידע כללי

מקאו הוא אזור מנהלי מיוחד של הרפובליקה העממית של סין. הוא ממוקם ממול לשפך נהר הפנינה המגיע מכיוון הונג קונג. מקאו היא יעד תיירותי מבוקש, הידוע בשל מגוון בתי קזינו הפועלים בשטחו. שטחה של מקאו מחולקת לארבעה מחוזות- מחוז חצי האי מקאו שהוא הצפוני והמתויר ביותר מבין ארבעת המחוזות, ושלושה מחוזות נוספים- טייפהקוטאי, וקולואן הנמצאים על מעין אי המחובר למחוז הצפוני באמצעות שני גשרים.
לאורך שנים רבות הדרך הנהוגה להגעה למקאו הייתה דרך טיסה להונג קונג ומשם עלייה על מעבורת למקאו. כיום, מקאו ידועה כאזור אליו ניתן להגיע בטיסות בעלות נמוכה יחסית, ויותר תיירים מגיעים למקאו בטיסה.

למקאו יש משטר הגירה נפרד מהונג קונג ומסין. לכן, על מנת להיכנס מחדש לסין ממקאו, יש צורך לחדש את הויזה הסינית, אלא אם אשרת הכניסה (הויזה) מוגדרת כויזה מרובה. תיירים בעלי דרכון ישראלי אינם צריכים ויזה בשהות של עד 90 יום במקאו.

נמל התעופה הבינלאומי של מקאו (Macau International Airport)

שדה התעופה משתרע על שטח של 192 דונמים, ועוברים בו כ-6 מיליון נוסעים בשנה. זהו שדה תעופה פופולרי בקרב חברות תעופה זולות יחסית עקב אגרות הנחיתה הזולות שלו.

חברת התעופה של מקאו נקראת Air Macau ומפעילה טיסות יומיות ליעדים הבאים: בייג’ינג, נאניג’ינג, נינגבו ושנגחאי. בנוסף, חברת תעופה זו מפעילה טיסות על בסיס שבועי ליעדים הבאים: צ’נגדו, צ’ונגקוינג, האנגזהו, הפאי, נאנינג, ווהאן וקסיאמן.
חברות התעופה הנוספות שמגיעות לשדה התעופה במקאו הן: Xiamen Airlines, AirAsia, Cebu, Pacific, EVA Air and Spring Airlines.

טרמינל בנמל התעופה של מקאו (צילום: Pizzaboy1)

מתקנים בנמל התעופה:

  • חנויות: במפלס הטיסות היוצאות תוכלו למצוא מספר חנויות, כשהבולטת מביניהן היא קינג פאוור דיוטי פרי המציעה מגוון מוצרים מקומיים לצד מותגים בינלאומיים.
  • מסעדות: דוכני אוכל מהיר ומסעדות נמצאים ברחבת המזון בקומת הביניים של מפלס הטיסות היוצאות, ומגישים מטעמים וחטיפים מקומיים לצד אוכל קנטונזי.
  • טרקלין שדה התעופה: נוסעים יכולים להעביר את זמנם בטרקלין הנמצא בקומת הביניים של מפלס הטיסות היוצאות. בטרקלין זה יוכלו הנוסעים ליהנות מגישה לאינטרנט, מצפייה בטלוויזיה וממשקאות בבר בשירות עצמי.
  • חנייה: בשני צידי הטרמינל ישנם כ-500 מקומות חנייה ללא חיוב.
  • שירותים נוספים: במפלס הטיסות היוצאות תוכלו למצוא דלפק דואר. בנוסף, תוכלו למצוא בטרמינל שני בנקים המציעים שירותים כגון טרבלס צ’ק, ביטוח נסיעות, המרת מטבע ועוד.

טרקלין הנוסעים בנמל התעופה של מקאו (צילום: JKT-cרישיון)

טרקלין הנוסעים בנמל התעופה של מקאו (צילום: Pizzaboy1)

הגעה למקאו מנמל התעופה

ישנן מספר אפשרויות להגעה מנמל התעופה של מקאו, השונות זו מזו במחיר, בזמני הנסיעה ובאמצעי התחבורה:

  • אוטובוס – קו AP1 נוסע משדה התעופה לשער המחסום (המעבר אל יבשת סין עצמה) ובחזרה, בדרכו הוא עובר במספר נקודות באי טייפה, ואף עוצר בנמל המעבורת. המחיר הוא 4.20 MOP עבור נוסע ו-3 MOP עבור תיק. לרוב נוסעים ירדו בטרמינל של המעבורת ומשם ימשיכו עם אוטובוס קו 3 שמגיע על ליסבואה, מלון הולידיי אין ועוד, או עולים משם על שאטלים יעודיים שמגיעים אל המלון.
  • מעבורת – הנסיעה במעבורת עולה כ-40-50$ ואורכת כ-20 דקות.
  • מונית – זמן הנסיעה למרכז העיר הוא כ-15-20 דקות והמחיר נע בין $40-50.

חשוב לדעת, המלצות וטיפים

  • ויזות ואשרות – למקאו יש משטר הגירה נפרד מהונג קונג ומסין. לכן, על מנת להיכנס מחדש לסין ממקאו, יש צורך לחדש את הויזה הסינית, אלא אם אשרת הכניסה (הויזה) מוגדרת כויזה מרובה. תיירים בעלי דרכון ישראלי אינם צריכים ויזה בשהות של עד 90 יום במקאו.

מידע חשוב נוסף:

מפה

[wpgmza id=”22″ cat=”19″ marker=”3768″ zoom=”9″]