טיסות להונג קונג | שדה התעופה של הונג קונג

מידע כללי

הונג קונג הפכה בעשורים האחרונים למרכז מסחר וכלכלה משמעותי, ונחשבת ל”עיר עולם”- עיר המהווה השפעה גדולה על הזירה הבינלאומית בעידן הגלובלזציה. היא נמצאת בין שלושת מרכזי המסחר החשובים בעולם יחד עם ניו יורק ולונדון ולא סתם נקראת “המנהטן של המזרח”. לכן תיירים רבים מבקרים בעיר והדברים אמורים גם בקרב תיירים בודדים וגם בקרב טיולים מאורגנים.
הונג קונג (בדומה למקאו) מהווה איזור מנהלי מיוחד בסין, ובשל כך יש לה מטבע משלה וגם מכס, שלטונות הגירה, ומערכת חוקים נפרדת מזו של סין. נוהגים בה בצד השמאלי, כמקובל במושבות בריטיות. המשמעות של כך שלהונג קונג מערכת עצמאית של שלוטונות הגירה על התייר היא שלהונג קונג יש צורך בויזה שונה מזו של סין, ואין ויזה אחת שמאפשרת כניסה הן לסין והן להונג קונג. ישנם מעברי גבול בין הונג קונג לשאר סין (ובדומה לכך אותו דבר גם במקאו). אזרחים ישראליים יכולים להכנס להונג קונג ללא צורך בויזה (פטורים מויזה), כאורחים, למשך עד 90 ימים.

 • אזרח ישראלי שירצה להשאר בהונג קונג למשך יותר מ-90 ימים, יצטרך ויזה. ניתן לעשות זאת בשגרירות הסינית או ישירות דרך מחלקת ההגירה של הונג קונג.
 • כל תייר, בין אם הוא פטור מויזה או לא, עלול להדרש להציג הוכחה על כך שיש ברשותו מספיק כסף, וכמו כן booking למלון להמשך המסע.
 • בעת הכניסה יש למלא כרטיס הגעה ברשויות ההגירה, ובעת יציאה יש להחזיר כרטיס עזיבה ברשויות ההגירה.
 • אם ברצונכם להכנס מסין להונג קונג, ואז לחזור לסין, הקפידו לוודא שהויזה הסינית שלכם כוללת כניסות מרובות, אחרת לא תוכלו לחזור לסין מהונג קונג.

המטבע המקומי הוא דולר הונג קונג ($HKD), וערך ההמרה שלו קבוע לכך ש7.8 דולר הונג קונג שווה ל-USD (דולר אמריקאי) אחד. דולר הונג קונג מתקבל גם במקאו, בערך המרה של 1:1.

להונג קונג נמל תעופה בינלאומי- צ’ק לאפ קוק (מידע בהמשך העמוד).

על מנת להוזיל את הטיסה, יש שתי אפשרויות:

 • ניתן לטוס במקום אל נמל התעופה שנג’ן באו אן (מידע בהמשך העמוד) הממוקם כ-40 ק”מ משנגחאי.
 • ניתן לטוס במקום אל נמל התעופה שבמקאו, הממוקמת כ-60 ק”מ ימי מהונג קונג (מידע על דרכי ההגעה מנמל התעופה במקאו אל הונג קונג נמצא בהמשך).

שדה התעופה הבינלאומי של הונג קונג צ'ק לאפ קוק (Hong Kong International Airport Chek Lap Kok)

נבנה על האי צ’ק לאפ קוק (ומכאן שמו) המחובר לאי לאנטאו בכביש. הוא פועל בכל שעות היממה ויכולה לשרת כ-45 מליון נוסעים בשנה! זהו נמל תעופה עסוק ביותר, אשר זכה בפרס “נמל התעופה הטוב ביותר” בתחרות Skytrack 8 פעמים. בנמל שירותים מצוינים יחסית לכל נמל תעופה אחר, עם דואר יעיל, Wi-Fi חינם, שמירת חפצים לא זולה, ועוד.

בנמל התעופה שני טרמינלים, אשר המעבר ביניהם מתאפשר על ידי אוטובוס שאטל תת קרקעי. כל הטיסות יוצאות מטרמינל 1, וטרמינל 2 משמש לצ’ק אין בלבד. בטרמינל 2 יש יותר חנויות, אך הן גם נסגרות מוקדם יותר.

הידעת?
נמל התעופה צ’ק לאפ קוק נבנה בחלקו על אי מלאכותי שחובר לאי צ’ק לאפ קוק כדי שיוכל להכיל את הנמל החדש. נמל התעופה הישן של הונג קונג, לעומת זאת, הפך להיות אתר קרוזים…

נמל התעופה הבינלאומי צ’ק לאפ קוק שבהונג קונג (צילום: David Vekslerרישיון)

הגעה מהונג קונג אל נמל התעופה צ'ק לאפ קוק ולהיפך

 • רכבת Airport Express – הדרך המהירה והנוחה ביותר (אם כי יקרה) להגיע אל העיר. הרכבת יוצאת כל 10 דקות, והמחירים הם: לתחנת הונג קונג מרכז-100$, לתחנת Tsing Yi-60$, לתחנת קאולון-90$. בכל התחנות סבלים שעוזרים בחינם להעלות את הציוד לרכבת (אין צורך לתת טיפ).אפשרויות להוזלת הכרטיס:
  • קניית כרטיס הלוך חזור זולה יותר משני כרטיסים.
  • ילדים בגילאים 3-11 מקבלים 50% הנחה.
  • הנחה קבוצתית ברכישת כרטיסים מהצוות בדלפק הכרטיסים.
  • אם מגיעים לתחנת הרכבת במונית יש הנחה של 50% על כרטיס הרכבת לכיוון אחד.
  • כרטיס הטיסה כולל לעתים גם נסיעה ברכבת.
  • בטיסות של חלק מהחברות מציעים לקנות כרטיסים מוזלים במכירת הדיוטי פרי שבמטוס.
  • ניתן לקנות כרטיסים אונליין מראש בהנחה של 35% דרך סוכנות הנסיעות Hong Thai.
  • לסוע ברכבת רק עד תחנת Tsing Yi ומשם להתחבר למטרו (12.5$). המעבר בין הרכבת למטרו הוא חינם אם יש ברשותכם כרטיס אוקטופוס והשתמשתם בו גם ברכבת וגם במטרו.
 • אוטובוס ומטרו – אופציה זולה הרבה יותר, לעלות על אוטובוס קו S1 ולסוע עד תחנת המטרו Tung Chung – מחיר 3.5$, 15 דקות נסיעה. משם לסוע בקו מטרו הנושא את אותו שם (Tung Chung) אל קאולון (18$, 27 דקות), הונג קונג (24$, 30 דקות), או צים שה צוי (18$, 39 דקות). יש לקחת בחשבון שבמטרו יש מגבלות מטען, ובכל אופן להסחב בו עם מזוודות גדולות עלול להיות לא נוח במיוחד.
 • אוטובוס – 10$-40$ (לרשימת הקווים). האוטובוס נוסעים על גשר טסינג מא, שהוא הגשר התלוי השביעי הארוך ביותר בעולם. בקווים שמתחילים באות A יש WiFi חינם (Airbus 20$-40$) ונוסעים במסלול ישיר יותר מאלו שמתחילים באות E ועוברים דרך משרדי נמל התעופה (External 10$-20$). קווים התחילים באות S הם שאטלים (3$-4$), קו S1 שמומלץ לאופציה של שילוב אוטובוס ומטרו הוא קו שאטל כזה.
 • מונית – מונית משדה התעופה למרכז העיר תעלה בערך 250$-350$. מוניות אדומות מגיעות לאי הונג קונג וקאולון, ירוקות מגיעות לטריטוריות החדשות וכחולות מגיעות אל האי לנטאו (עליו נמצא שדה התעופה).
 • מעבורת Turbojet – מגיעה רק אל מקאו ישירות (254$, 50 דקות).

זריחה בנמל התעופה הבינלאומי הונג קונג (צילום: Benson Kuaרישיון)

נמל התעופה צ’ק לאפ קוק (צילום: IQRemixרישיון)

נמל התעופה הבינלאומי שנג'ן באו אן (Shenzhen Bao'an International Airport)

ממוקם כ-40 ק”מ מהונג קונג, ליד העיר שנג’ן ויחד עם נמל התעופה צ’ק לאפ קוק (של הונג קונג) הם מבין שלושת נמלי התעופה הגדולים ביותר המשרתים את דלתת נהר הפנינה. לרוב הטיסות אל ומשנג’ן זולות יותר מהטיסות אל ומהונג קונג.

נמל התעופה הבינלאומי שנג’ן באו אן שבעיר שנג’ן (צילום: Studio Fuksasרישיון)

הגעה מנמל התעופה שנג'ן להונג קונג ולהיפך

 • אוטובוס ישיר – ישנם אוטובוסים ישירים בין נמל התעופה שנג’ן לבין קניון אלמנט שנמצא מעל תחנת המטרו שבקאולון (הונג קונג). לפי המידע המפורסם, אורך הנסיעה הוא 75 דקות, אם כי בפועל הנסיעה היא בעצם יותר לכיוון 100 דקות. האוטובוסים יוצאים כל חצי שעה בין השעות 6:30-19:00 מהונג קונג, ובין השעות 10:00-21:00 מנמל התעופה שנג’ן.
  ניתן לבצע צ’ק אין ולקבל את הבוארדינג פאס (למעט נוסעים של חברת China Southern Airlines) בדלפק הצ’ק אין שבקומה הראשונה של הקניון, מול סטארבוקס. הצ’ק אין הזה, בתוך העיר במקום בשדה התעופה, שונה מזה המוצע בתוך העיר עבור נמל התעופה צ’ק לאפ קוק של הונג קונג. מחירו של השירות הוא 100$.
 • מטרו – דרך זולה יותר היא לנסוע במטרו, קו מס’ 1 מנמל התעופה אל תחנה סופית Luohu. אורך הנסיעה 65 דקות, והמחיר הוא 9 יואן סיני או 11.25 דולר הונג קונג. לאחר מכן יש לעבור דרך מסדרון ארוך ומעבר בינלאומי (יש לוודא שהויזה והדרכון שלכם בהישג יד), לצאת להונג קונג, ומשם לעלות על הרכבת בקו הפרברי של East Rail אל Hung Hom. אורך הנסיעה הוא 43 דקות והמחיר 35 דולר הונג קונג.
  זמן הנסיעה הכולל מנמל התעופה שנג’ן לעיר הונג קונג יקח כשעתיים והמחיר הכולל 46.25 דולר הונג קונג.אופציה אחרת היא לנסוע במטרו (אותו קו מס’ 1) רק עד Futian Checkpoint (שנקרא Lok Ma Chau בצד של הונג קונג), ולא עד התחנה הסופית Luohu שהוזכרה קודם. משם יש לעלות על קו Lok Ma Chau Spur של הרכבת East Rail ולרדת בתחנת Hung Hom. התור בדלפק המעבר הבינלאומי הוא קצר יותר וצפוף פחות מאשר ב-Luohu. זמן הנסיעה ברכבת Lok Ma Chau הוא 48 דקות והמחיר הוא 35 דולר הונג קונג.כלומר שתי האופציות יעלו לכם בערך אותו דבר ויקחו בערך את אותה כמות זמן (אולי קצת פחות באופציה השניה), רק שבאופציה השניה התור בדלפק המעבר הבינלאומי כנראה יהיה קצר יותר.

נמל התעופה הבינלאומי שנג’ן (צילום: sstrieuרישיון)

הגעה מנמל התעופה שבמקאו להונג קונג ולהיפך

 • שירות Express Link – של מקאו, ניתן לעבור ישירות מנמל התעופה למעבורת (ולהפך) מבלי לעבור בשירותי ההגירה של מקאו.
 • מסוק – חברת Sky Shuttle מפעילה שירותי מסוק כל חצי שעה מטרמינל Marítimo במקאו ל-Shun Tak Heliport שבמזח המעבורת שבSheung Wan- באי הונג קונג. זמן הטיסה הוא רבע שעה, והמחיר לכיוון הוא 4,100 דולר הונג קונג בתוספת 400 דולר הונג קונג בחגים.
 • מעבורת – זמן הנסיעה הוא כשעה. ממזח המעבורת שברחוב 202 Connaught Rd (יציאה D מתחנת המטרו Sheung Wan), חברת TurboJet מפעילה מעבורת כל 5-30 דקות, 20 שעות ביממה, ממקאו ואל מקאו. חברת Cotai Jet מפעילה מעבורת כל 15-30 דקות, 24 שעות ביממה, לטייפה שבמקאו ולהפך.

חשוב לדעת, המלצות וטיפים

 • להונג קונג מערכת שלטונות הגירה שונה מזו של שאר סין, ואזרחים ישראליים פטורים מויזה ויכולים להכנס אליה עד 90 ימים כאורחים. כל תייר, בין אם הוא פטר מויזה או לא, עלול להדרש להציג הוכחה על כך שיש ברשותו מספיק כסף, וכמו כן booking למלון להמשך המסע.
 • אם ברצונכם להכנס מסין להונג קונג, ואז לחזור לסין, הקפידו לוודא שהויזה הסינית שלכם כוללת כניסות מרובות, אחרת לא תוכלו לחזור לסין מהונג קונג.
 • להונג קונג מטבע משלה, דולר הונג קונג ($HKD), וערך ההמרה שלו קבוע לכך ש7.8 דולר הונג קונג שווה ל-USD (דולר אמריקאי) אחד. דולר הונג קונג מתקבל גם במקאו, בערך המרה של 1:1.
 • סניף הדואר בנמל התעופה צ’ק לאפ קוק מספק גם ציוד לאריזה, ולעתים זול יותר לשלוח חפצים בדואר מאשר לשלם את קנסות הכבודה של חברת התעופה.
 • נמל התעופה צ’ק לאפ קוק סובל מרוחות חזקות ופועל לרוב במלוא התכולה האפשרית לו, מה שגורם לעיכובים. יש לקחת עיכובי טיסה אלו בחשבון במיוחד בעונות בהם יש רוחות חזקות.
 • בנמל התעופה צ’ק לאפ קוק עלולים לפנות אליכם נהגי מונית לא מורשים הנוהגים בואנים לבונים או שחורים (בניגוד למוניות הטויוטה / קראון קומפורט הכחולות/אדומות). הביטוח לא מכסה מקרה של תאונה בואן לא מורשה כזה, ולכן יש להמנע מהם.
 • אם אתם משתמשים ברכבת ה-Airport Express להגיע לנמל התעופה צ’ק לאפ קוק, ניתן לבצע צ’ק אין בתחנות הרכבת הונג קונג או קאולון. רוב חברות התעופה הגדולות מאפשרות לבצע צ’ק אין כזה יום לפני הטיסה מה שמאפשר לכם לטייל את יומכם האחרון בעיר ללא המטרד של המזוודות.
 • לאור שאלות
  • ​טיסה עם אירופלוט, להונג קונג – יש מערכת בידור בטיסה אבל למרות שהטיסה יוצאת מהארץ אין תרגום לעברית לילדים.
  • טסים להונג קונג עם עצירת בניים ביעדים אחרים בסין (שנגחאי? / בייג’ינג?) אם לא יוצאים מהשדה אין צורך בויזה!

מידע חשוב נוסף:

מפה

[wpgmza id=”22″ cat=”19″ marker=”3766″ zoom=”9″]