שמורת ההר הצהוב | Huangshan

שמורת ההר הצהוב – 黄山

מידע כללי על שמורת ההר הצהוב

אחת משמורות הטבע המפורסמות בסין, שגם הוכרזה כאתר מורשת עולמית מטעם אונסק”ו. מדובר בשמורה של הרים מחודדים המתנשאים עד לגבהים של 2,000 מטרים ועליהם צומחים ברושים מזן מיוחד. האיזור מכוסה דרך קבע בעננים כבדים, מה שיוצר נוף פסטורלי, שהיווה במשך השנים מקור השראה לציירים, משוררים ופילוסופים רבים. אך אליה וקוץ בה. ברוב ימות השנה העננים מתרבים כל כך, עד שכמעט ולא רואים כלום מההרים ומיופי המקום.
שמו של ההר הצהוב נקשר גם להיסטוריה הטאואיסטית. האגדה מספרת כי הקיסר הצהוב (הנהר הקדמון ואבי האומה הסינית), למד בהר את תורת הטאואיזם ומכאן גם עלה לשמיים.

אל פסגות ההר ניתן להעפיל בטיפוס של יום שלם, או ברכבל. כשמגיעים לפסגה, ניתן להמשיך לטייל בין השבילים המסומנים.

ההר הצהוב  (צילום: Tauno Tõhk / 陶诺)ההר הצהוב (צילום: Tauno Tõhk / 陶诺, רישיון)

מה רואים ואתרים מרכזיים בשמורת ההר הצהוב

בהר הצהוב לפחות 140 חלקים הפתוחים למבקרים. בשנת 1990, סך השבילים המעניקים גישה למצפים עם הנוף היוו יותר מ-50 ק”מ. מלבד הליכה, ניתן לעלות אל ראש ההר ברכבל.

נהוג לעלות אל ההר (בטיפוס/ רכבל), לישון על ראשו במלון, ולהתעורר מוקדם בבוקר לראות את הנוף בזריחה, ולרדת מההר בשביל שונה מזה שבו עלית.

טונשי Tunxi – העיירה טונשי, השוכנת למרגלותיו של ההר הצהוב, מציעה אולי יותר מכל את סין של פעם. כאן תוכלו למצוא בתים עתיקים, ומדרחוב אחד עתיק עוד יותר, בו מוכרים צמחים שונים, פטריות ועשבים וגם חפצי אומנות כמו מכחולים וניירות מיוחדים.

מתי לטייל בהר הצהוב?

כאמור, האזור רווי גשם ועננים ולכן מועטים הם הימים הבהירים בהם ניתן להנות מיופי השמורה. רצוי להגיע לכאן בסוף הסתיו ובחורף – העונה היבשה בסין.

האגם המערבי בהנגז’ו

השכרת רכב בשמורת ההר הצהוב

בהנגז’ו מס’ רב של סוכנויות להשכרת רכב, רוב הסוכנויות נמצאות במרכז העיר מזרחית לאגם (ראה עוד תחת השכרת רכב בסין).
מידע שימושי למבקר בשמורת ההר הצהוב

הגעה לשמורת ההר הצהוב:

  • בטיסה – לטונקסיהואנגשאן שד”ת מקומי משלה – Huangshan Tunxi International Airport – כ5 ק”מ ממרכז העיר טונקסי. משם ניתן לקחת טיסה ליעדים מרכזיים כמו בייג’ינג, שנגחאי וצ’נגדו.
    ברכבת – ניתן להגיע אל בסיס ההר ברכבת משנגחאי.
  • באוטובוס – תחנת האוטובוס הראשית [אליה גם מגיעים אוטובוסים “לונג דיסטנס”] נמצאת במרכז טונקסי. לשם ומשם ניתן להגיע ליעדים כגון הנגז’ו שנגחאי ונאנג’ינג.
  • ברכב – הואנגשאן וטונקסי מחוברות לשאר חלקי סין באמצעות הכבישים – G3 G56 וG205.

 

[wpgmza id="21" cat="5" marker="3479" zoom="13"]