סוג’ו | Suzhou

סוג’ו – 苏州

מידע כללי על סוג'ו

סוג’ו, הנקראת גם “עיר הגנים” ו”ונציה הקטנה” של סין, היא מהערים העתיקות בסין (נוסדה לפני כ-2,500 שנה).
סוג'ו, סין  (צילום: Russ Bowling)סוג’ו, סין (צילום: Russ Bowling, רישיון)

מה רואים ואתרים מרכזיים בסוג'ו

זוהי עיר תיירותית של גנים ותעלות, סמטאות אבנים ישנות ואומנות ולמרות הפיתוח המהיר שעברה בשנים האחרונות, עדיין יש בה חן ואווירה נעימה.

סוג’ו, שבעבר נקראה סודז’ואו, הגיעה לשיא תפארתה בתקופת שושלת מינג (במאה ה-16), אז הפכה לעיר של מספנות וממגורות וסוחרים עשירים שהתיישבו במקום, הקימו בה את הגנים המטופחים.

היום יש בסוג’ו כשבעים גנים, מתוכם כ-10 פתוחים לקהל הרחב. ניתן לראות בגנים את המיטב של אומנות הגנים הסינית, עם דגשים של ין-יאנג, פנג שווי, חמשת האלמנטים, שבילים מתעקלים היוצרים סקרנות, ואינסוף נקודות תצפית שונות ברחבי הגן.

Prev 1 of 1 Next
Prev 1 of 1 Next

סרטון תדמית, סוג’ו

אטרקציות וטיולים מודרכים בסוג’ו

סוג’ו נמצאת בכנית המסלול של הרבה מהטיולים המאורגנים בסין (ראו עוד: טיול מאורגן לסין).

השכרת רכב בסוג’ו

בסוג’ו מס’ סוכנויות להשכרת רכב- בעיקר במרכז העיר מערבית לאגם (jinji lake) (ראו עוד תחת השכרת רכב בסין).
מידע שימושי למבקר בסוג'ו

הגעה לסוג’ו:

  • ברכב פרטי – סוג’ו מחובר לשנגחאי ושאר חלקי סין באמצעות מס’ כבישים – S225 S227 S230 S9 S58 S5 G2 G50 G42.
  • באוטובוס – סוג’ו הינה נק’ מעבר מרכזית לשנגחאי והסביבה. יש בה כ3 תחנות אוטובוס “לונג דיסטנס ” מהן ניתן להגיע לשנגחאי ויעדים נוספים בסביבה. התחנה הראשית היא north bus station ממוקמת ב – No.29, Xihui Lu מזרחית לתחנת הרכבת.
  • בטיסה – שדה”ת הבינלאומי הקרוב ביותר לעיר הוא בשנגחאי – Shanghai Pudong International Airport – עם זאת , יש שד”ת קרובים יותר שמפעילים רק טיסות פנים אחד ב -nanjing – ואחד ב – Wuxi.
  • ברכבת – בסוג’ו – כ4 תחנות רכבת המחברות אותה היטב לשאר חלקי סין. Suzhou Railway Station, north railway station , Suzhou New District Railway Station, ו – Industrial Park Railway Station – מהם יוצאות רכבות קבועות ליעדים מרכזיים אחרים בסין, בעיקר שנגחאי. ב-Suzhou Railway Station, north railway station- ניתן לעלות על רכבות אקספרס [high-speed].

 

[wpgmza id="21" cat="5" marker="3603" zoom="13"]