הר הפרחים | Mount Hua

הר הפרחים – 华山

מידע על הטרק המסוכן ביותר בעולם כולו

מידע כללי על הר הפרחים

הר הפרחים (Mount Hua, הגייה: Hua Shan), ממוקם בסמוך לעיר Huayin שבמחוז שנשאי, כ-100 ק”מ מזרחית לעיר שיאן. הוא ידוע כאחד ההרים התלולים והמסוכנים בסין ובעולם כולו. ההר, שפסגתו הגבוהה ביותר מתנשאת לגובה של 2,160 מטרים, הוא בעל מצוקים תלולים מאוד שהשבילים לחלקם ממש תלויים בין שמיים וארץ.

שמו של ההר (הפרחים) נעוץ בחמש פסגותיו שמרחוק נראות למתבונן כמו עלי כותרת. זהו אחד מחמשת ההרים הקדושים לדאואיסטים בסין, עם היסטוריה ארוכה של חשיבות דתית. לכל אורך מורדותיו ופסגותיו יש מקדשים רבים, דגלי תפילה ועוד.

הידעת?
בעבר היה נהוג לעלות אל ההר בשעות הלילה המאוחרות, מפני שהיה נחשב בטוח יותר שלא לראות את הסכנה הקיצונית שבשביל התלול והצר על שפת המצוק.
אחת מהפסגות - Chess Pavilion בהר הפרחים  (צילום: strudelt)אחת מהפסגות – Chess Pavilion בהר הפרחים (צילום: strudelt, רישיון)

מה רואים ואתרים מרכזיים בהר הפרחים

להר מספר פסגות בגבהים שבין 1500 ל-2000 מטר. על שיפועי ההר והפסגות נמצאים מספר מקדשים ומבני דת אחרים, כשהידוע ביניהם הוא על המקדש הדאואיסטי על הפסגה הדרומית, ובימינו הוא משמש כבית תה.

בשל מסוכנותו הרבה של הטרק, הוא קיבל תשומת לב רבה מהרשויות בעשורים האחרונים. התבצעה חפירה שהעמיקה את השבילים אל תוך ההר, נבנו מדרגות אבן, השבילים הורחבו וכן נבנו שבילים חדשים ובטוחים יותר.

למרות זאת מספר הנפגעים במסלול היה גבוה ולכן הממשלה פתחה שבילים חדשים ויצרה שבילים חד סטריים במקומות בהם השביל לא מאפשר מעבר משני הכיוונים. היא סגרה את השבילים הישנים והמסוכנים ביותר. כך שהיום אפשר להגיע אל המקדש בבטחה יחסית, וניתן לבחור מבין מספר מסלולים אפשריים.

טרק בהר הפרחים – נחשב לטרק הכי מסוכן בעולם!

השכרת רכב בשיאן

בשיאן מס’ גדול מאוד של סוכנויות להשכרת רכב. רובן הגדול נמצא במרכז העיר בתוך טבעת הכביש הפנימי. יש גם ריכוז נוסף בשיאניאנג (ראו עוד תחת השכרת רכב בסין).
טיפים והמלצות כלליות למבקר בהר הפרחים

  • מומלץ להצטייד במים (לפחות כ3 ליטר) ואוכל לפני התחלת העלייה להר. במהלך הטיפוס ישנם מקומות לקנות אספקה אבל ככל שעולים המחיר עולה גם!

 

מידע שימושי למבקר בהר הפרחים

  • כתובת: Mount Hua, Weinan, Shaanxi, China.

הגעה להר הפרחים:

  • ברכב פרטי – למרגלות ההר נמצאת העיר – huayin – אליו ניתן להגיע באמצעות הכבישים G30 ו-G310.
  • באוטובוס – יש אוטובוס קו תיירים 1 היוצא מ – xian railway station. הוא עולה כ-22 CNY וזמן הנסיעה בו הוא כ-3 שעות עד ההר. ניתן גם לקחת אוטובוס רגיל לעיר – huayin – משיאן, מתחנת – Xian Cheng Dong Coach Station – בעלות של כ-35 CNY.
  • בטיסה – שדה התעופה הקרוב ביותר להר הוא בשיאן. Xian Xianyang International Airport – משם ניתן להגיע ממקומות מרכזיים בסין כמו בייג’ין, שנגחאי, הנגז’ו וגם מיעדים מרכזיים בעולם כמו פריז, תאילנד, מוסקבה ועוד.
  • ברכבת – ניתן להגיע להר באמצעות רכבת היוצאת משיאן – xian north railway station – ולרדת בתחנת – Huashan North Station.

 

[wpgmza id="21" cat="5" marker="3504" zoom="13"]