קונמינג | Kunming

קונמינג – 昆明

קונמינג היא בירת מחוז יונאן שבדרום מערב סין

מידע כללי על קונמינג

קונמינג (Kunming) היא בירת מחוז יונאן ומשמשת בעיקר כשער כניסה וכעיר מעבר לערים והאטרקציות השונות במחוז. מדובר בעיר מודרנית יחסית המשמרת גם את חלקיה העתיקים וכך לצד בתי קפה וחנויות מודרניות, ניתן למצוא בקונמינג גם בתי תה מסורתיים. את קונמינג חוצה נהר פן לונג דזיאנג (Pan long Jiang) שלאורכו טיילת, בה נעים לטייל בערב. מי שבכל זאת מחליט לבלות בה כמה שעות, יוכל למצוא בקונמינג ובסביבתה הקרובה מספר אטרקציות חביבות.
מקדש הבמבוק בקונמינג (צילום: ocelyn Saurini)מקדש הבמבוק בקונמינג (צילום: ocelyn Saurini, רישיון)

מה רואים ואתרים מרכזיים בקונמינג

מוזיאון המיעוטים של יונאן – אחד המוזיאונים המרשימים ביונאן ובסין כולה. המוזיאון, הנמצא בדרום העיר קונמינג, מציג את השבטים השונים של אזור יונאן, על מנהגיהם, תלבושותיהם, ועוד מוצגי תרבות עתיקים. במוזיאון גם חנות ספרים.

המוזיא​ון המחוזי של קונמינג – Sheng Bowuguan – מוזיאון ארכיאולוגי המציג כ-150,000 פריטי תרבות הכוללים מלאכת יד, קרמיקה ועוד.

שוק ​הפרחים והציפורים – Jingxing Market – למרות שמו המחייב, אין בשוק בין השלוש קומות הפרחים והציפורים יותר מדי פרחים וציפורים למכירה. מה שכן תוכלו למצוא כאן זה חיות אחרות כמו צבים, תולעים, עקרבים, ארנבות וגם כלובי ציפורים ועוד לצד הרבה מאוד עבודות יד. מסביב לשוק בתי עץ הבנויים בסגנון מסורתי. מי שמעוניין בכל זאת בפרחים וציפורים שיחפש ברחובות הסמוכים.

פארק האגם​ הירוק – Cuihu GongYuan – פארק העיר קונמינג בנוי על אגם גדול עם איים וגשרים רבים עליו. בסביבות הפארק מתרגלים תושבי קונמינג טאי צ’י, שירה, נגינה, ריקודים סלונים ועוד.
להמלצה על פארק האגם הירוק »

מנזר יואנטו​נג – Yuantong si – מקדש בודהיסטי, הגדול בקונמינג, הממוקם בצפון העיר, ליד פארק האגם הירוק. המנזר בנוי בסגנון סיני בודהיסטי עם גנים, בריכת דגים, גשרים, פסלים והיכלי תפילה.
גני התערוכה הבוטניים – Shiboyuan – פארק נעים המשתרע על שטח ענק של 2,000 דונם. הפארק, הכולל 4,000 סוגי צמחים ואגמים קטנים הוא תזכורת לכך שיונאן היא יצרנית הפרחים הגדולה של סין, וספקית הפרחים הכמעט בלעדית למדינה בחורף.
הפגודה המזרחית והמערבית של קונמינג – שתי פגודות, במזרח ומערב קונמינג מתקופת שושלת טאנג. לפגודות צורת מגדל רבוע וחלול בן 13 קומות, הבנוי מבחוץ מלבני אבן ומבפנים מקורות עץ.

אטרקציות מחוץ לקונמינג

שבט מיעוט הסאני Sani – בסמוך ל”יער האבן” מתגורר מיעוט הסאני. ניתן לבקר באזור ולהתרשם מעולמם, מעבודת היד של נשות השבט ולבושם הצבעוני, במיוחד בגוונים של ורוד, צהוב ואדום. מדי ערב לקראת שקיעה מתקיים מופע של מחול וניגונים מאת נערי הכפר. ב-24 ליוני מתקיים פסטיבל המיעוט הסאני הגדול ביותר – פסטיבל הלפידים – והאזור כולו נעטף באווירת חג.

אגם דיאן – Dian Lake – האטרקציה הפופולרית ביותר מחוץ לקונמינג (אחרי יער האבן כמובן). שטח האגם הוא 300 קמ”ר ואורכו 40 ק”מ. כשנעים לאורכו, לכיוון מערב, משתנים הנופים מסביב עד שמגיעים לגבעות המערביות הידועות גם בשם Sleeping Beauty Hills, מהן נשקף נוף מרהיב של כל האזור, ובהן ישנם מקדשים רבים.

כפר המיעוטים הסינים – Yunnan Nationalities Village – כפר תיירותי, בסמוך לאגם דיאן, שמציג את שבטי המיעוטים השונים שחיו ביונאן (בין היתר שבטי Dai, Bai, Jino ו- Lahu). בכפר ניתן לראות את סגנונות הבנייה השונים של השבטים, מלבושיהם והדגמות של טקסיהם השונים.

פארק המקדש המוזהב – Jin-Dian Gong-Yuan –פארק הכולל שני מקדשים דאואיסטים חשובים. מקדש תאי הא והמקדש המוזהב. המקדש המוזהב, עשוי כולו (למעט המדרגות והמעקים) מיציקות ברונזה במשקל 300 טון, מתנשא ל-6 מטרים גובה ו-7 מטרים רוחב, והוא המקדש הגדול ביותר בסין שנבנה אי פעם מברונזה.

מקדש הבמבוק – ציונג דג’ו סה – Qiong zhu Si – מקדש בודהיסטי, אחד היחודיים שבחבל יונאן ובסין כולה. המקדש ממוקם על צלע הר כ-12 ק”מ מצפון מערב לקונמינג והוא כולל 5 אגפים. יחודו של המקדש הוא במאות הפסלים שבו. הפסלים, עשויים חומר הם במגוון תנוחות ומקצועות בגודל כמעט טבעי וצבעים חיים, עשויים חומר ועטויים אביזרים ובגדים ייחודיים. עוד במקדש, פסל בודהה ענק על פרח הלוטוס.

קונמינג – בירת יונאן

אטרקציות וסיורים מודרכים בקונמינג

קונמינג נמצאת בתכנית המסלול של חלק מהטיולים המאורגנים בסין (ראו עוד:  טיול מאורגן לסין).

השכרת רכב בקונמינג

בקונמינג ישנם כמה סוכניות להשכרת רכב – רובם נמצאות בצד הקרוב יותר למרכז העיר של הכביש הראשי המקיף אותה (ראה עוד תחת השכרת רכב בסין).
טיפים והמלצות כלליות למבקר בקונמינג

המלצות מנעם שכתבה בעבורנו את יומן הטיול שלה בסין:

 • לגבי פארק האגם הירוק: “בפארק פגשתי קבוצות נגינה רבות, מקהלות וזמרות מקומיות, וכמובן קבוצות רבות של רקדני ריקודי עם וטאי-צ’י. מאוד נחמד להישאר ולהצטרף לקבוצות המקומיות, הם מקבלים זאת בברכה. בנוסף כמובן שיש אוכל, וגלידה”. לקריאת הערך על פארק האגם הירוק ביומן הטיול של נעם »
 • לגבי נסיעה באוטובוס מקונמינג:
  • ​”יש לשים לב שלקונמינג ישנן כמה תחנות אוטובוס מרכזיות, ולוודא שההוסטל מכווין אתכם לרלוונטית אליכם. כאשר נכנסים לתחנה המרכזית בקונמינג, ישנם בערך 15 תורי כרטיסים צפופים וגדושים באנשים, כי זו עיר כזו מרכזית. לפי מה שהבנתי מהסטודנטים הסינים שהיו לידי – זה לא משנה באיזה תור תבחר, בכל הקופות אפשר לקנות את כל הכרטיסים (והכי הרבה יפנו אותך, אבל הם אמרו שאפשר), לכן בחר את התור הכי קצר והצטרף לחגיגה! בהצגת כרטיס סטודנט ורשיון לזיהוי – קיבלתי הנחה של חצי מחר מהכרטיס לדאלי“.
  • ליד התחנה המרכזית בקונמינג ישנם דוכנים רבים של אוכל בוקר, (דמפלינגס, דייסת אורז, פירות) וניתן בהחלט לבנות על כך לצידה לדרך.”
 • ​הדרך הנוחה ביותר להגיע מהשדה למרכז עיר זו היא במונית .עלות המונית הייתה 20 יואן לנסיעה (כ 12 שקלים) והיא מאפשרת נסיעה של שלושה נוסעים+המזוודות שלהם.
 • כדאי לקחת בחשבון שהעיר היא אחת האופציות היחידות באזור להזמין אוכל מערבי (פיצה, המבורגר וכו’) שווה לנצל זאת למי שרוצה הפסקה מהאוכל המקומי.
 • יש הרבה אופציות ליום טיול מעיר זו – אחת המומלצות שבהן היא  יער האבן שה לין – Shilin Stone Forest  שנמצא כשעה נסיעה מהעיר. היעד לא זול אך שווה את הביקור.

 

מידע שימושי למבקר בקונמינג

הגעה לקונמינג:

 • ברכב פרטי – קונמינג מחוברת היטב לשאר חלקי סין ע”י הכבישים G56 , G5 , G85 , G320 , G213 , G326.
 • באוטובוס – בקונמינג , מס רב של תחנות אוטובוס – מומלץ לקחת אוטובוס או להגיע לעיר דרך אחת מהתחנות המרכזיות שהן – west bus station – ו – south bus station.
  *האוטובוס מקונמינג לדאלי: 6 שעות נסיעה בדרך חביבה במיוחד, עם כשתי הפסקות אוכל ושירותים.
  להמלצות על נסיעה באוטובוס מקונמינג לדאלי »
 • בטיסה – בקונמינג שדה תעופה בינלאומי ומקומי עם טיסות ישירות לבנגקוק, הונג קונג ויעדים נוספים בסין. ניתן גם לעבור יבשתית למדינות ויאטנם, לאוס ובורמה (מיאנמר).
 • ברכבת – בעיר כ4 תחנות רכבת . הראשית מבינהן היא – kunming railway station – נמצאת כ4 ק”מ ממרכז העיר.

 

[wpgmza id="21" cat="5" marker="3578" zoom="13"]