דאלי | Dali

דאלי – 大理市

אחת מעיירות התרמילאים הבודדות בסין, המהווה נקודת חובה בטיול בחבל יונאן בפרט ובסין בכלל

מידע כללי על דאלי

דאלי (Dali) היא אחת מעיירות התרמילאים הבודדות בסין, המהווה נקודת חובה בטיול בחבל יונאן בפרט ובסין בכלל. היא נמצאת כ-400 ק”מ מערבית לקונמינג ויושבת בין שני אתרי טבע מרשימים – אגם ארחאי והר קצ’אנג. דאלי מציעה למבקרים בה אפשרות לנוח ולהתענג על מסעדות ובתי קפה מערביים, לצד נופים קסומים של אגמים, שדות אורז והרים וגם אוכלוסיה יחודית ומעניינת של מיעוט הבאי (Bai).

העיר העתיקה של דאלי, שהיתה בירתו של מיעוט הבאי, אחת מקבוצות המיעוטים המשגשגות של חבל יונאן, היא יעד חביב לביקור. ניתן לסייר בין סמטאות העיר המוקפת חומה, ומרוצפת אבנים עתיקות ואף לפגוש את אנשי המיעוט החביבים בעל המנהגים המעניינים והלבוש הצבעוני.
מה רואים ואתרים מרכזיים בדאלי

בתוך העיר דאלי:

העיר העתיקה של דאלי

אם ניתן לשוטט ברחובות העיר העתיקה של דאלי זמן ניכר- תלוי בסבלנות. בעיר העתיקה, בנוסף לרחובות מסורתיים של פעם, תמצאו גם מסעדות קטנות, בתי קפה, חנויות ואפילו במקומות מסוימים פאבים. בעיר העתיקה בדאלי תוכלו למצוא שני דברים מערביים שקצת נדיר להתקל בהם בסין: הראשון הוא שוקולד (טיפ טוב למי שמתגעגע לשוקולד טוב!) והשני הוא קינוחים חלביים.
כדאי לבקר בשערי העיר העתיקה– השער הדרומי פתוח בחינם לטיפוס ומשם ניתן לראות את נוף רחובות העיר העתיקה. שני השערים יפים ביום ובלילה, ולעת ערב מוארים בתאורה צבעונית.
לקריאת הערך על העיר העתיקה של דאלי ביומן הטיול של נעם »

מחוץ לעיר דאלי:

אגם ארחאי – Erhai Hu
אחת האטרקציות העיקריות בדאלי היא אגם ארחאי. האגם, המהווה את אחד ממקורות הפרנסה העיקריים עבור תושבי המקום, הינו אגם נרחב המשתרע על שטח של 400 קמ”ר. באמצע האגם פזורים איים בהם מתגוררים אנשי הבאי, אשר מקפידים על מנהגיהם המסורתיים. ניתן לרחוץ בחופי האגם ואף לשוט בו ולהגיע לאיים שבו. לאורך האגם ישנם דוכני מזכרות ומזון. האגם נמצא בסמוך לדאלי וניתן להגיע אליו בטיול רגלי (כשעה), באופניים (כ-10 דקות), בעגלה רתומה לסוסים או במיניבוס.
לקריאת הערך על אגם ארחאי ביומן הטיול של נעם »

הר קנגצ’אנג – Cangshan
רכס הרים בגובה של 4100 מטרים, ששלגיו מתנקזים אל אגם ארחאי. ניתן להעפיל עד אמצע ההר באמצעות רכבל ואז להמשיך לטפס ברגל או לרדת חזרה (ברגל או ברכבל).
לקריאת הערך על רכס הקאנג ביומן הטיול של נעם »

<a href=רכס קונגצ’אנג, דאלי (צילום: SarahDepper)” width=”500″ height=”375″ />רכס קונגצ’אנג, דאלי (צילום: SarahDepper, רישיון)

מקדש שלוש הפגודות (סן טה סה) – San ta Si
מבנה עצום ומרהיב, על שפת אגם ארחאי, הבנוי משלוש פגודות בודהיסטיות, שהתמירה שבהן מתנשאת לגובה של 69 מטרים. המקדש שבמקום שופץ לאחרונה והפך למוזיאון לתולדות הפגודות ובנוסף הוסיפו מסביב לו גן חביב.
לקריאת הערך על שלושת הפגודות ביומן הטיול של נעם »

מנזר הקונג פו – Wu We Si
מנזר לאימון קונג פו בתנאים ספרטנים למדי. ניתן לשהות במקום, להתאמן ואף לאכול במקום. מי שלא מעוניין להתאמן, יוכל לצפות במתאמנים שבמנזר (בעיקר ילדים) ובטקסיהם המעניינים.

מקדש השלום והצדק (דג’ונג חה סה) – Zhong he Si
מקדש היושב על הר ומשקיף על כל האזור. ניתן לטפס אל ההר בטרק רגלי או ברכבל.

מקדש באושיאנג – Baoxiang
מקדש הנמצא צפונית לדאלי, בסמוך לישוב ג’יאנשואן (Jianchuan). המקדש, הידוע גם בכינויו המקדש התלוי, הוא חלק ממספר מקדשים במקום ופסלי בודהה רבים החצובים במערות שבמקום.

שוק סא פינג – Shaping
שוק אזורי המתקיים כל יום ב’ בעיירה סא פינג, הנמצאת כשעה נסיעה מדאלי. אל השיטוט בשוק מעניין גם מבחינה אנתרופולוגית, כיוון שמגיעים אליו לערוך קניות גם אנשי מיעוט הבאי.

וו ווה סי – מנזר הקונג פו

מלונות בדאלי

המלצה על הוסטל מנעם שראטר: “Dragonflay hostel – ההמלצה הכי חמה שאני יכולה לתת על מקום לינה בדאלי ובטיול בכלל…” לקריאה נוספת על ההמלצה ביומן הטיול של נעם »
דאלי נחשבת לאחד המקומות הזולים בסין, מומלץ לחפש שם מלון טוב- כי המחיר יהיה זול.

אטרקציות וסיורים מודרכים בדאלי

דאלי הינה אתר תיירות תרמילאים חשוב בסין וע”כ נמצאת בתכנית המסלול של הרבה מהטיולים המאורגנים בסין (ראו עוד: טיול מאורגן בסין).

השכרת רכב בדאלי

בעיר מס’ סוכנויות להשכרת רכבים – הרבה מהן נמצאות במרכז העיר מדרום לאגם (ראו עוד תחת השכרת רכב בסין).
טיפים והמלצות כלליות למבקר בדאלי

  • איזור העיר העתיקה של דאלי הוא איזור מומלץ להוסטלים. בעיר העתיקה תוכלו למצוא גם שוקולד וקינוחים חלביים.
  • אם אתם משלמים על הרכבל העולה לרכס קאנג, אתם אמורים להיות פטורים מתשלום כניסה רגלית לשמורה. בקצה הצפוני של השמורה השער הראשון הוא של השמורה, ויש להסביר שם שאתם מתכננים לעלות ולשלם ברכבל.

 

מידע שימושי למבקר בדאלי

הגעה לדאלי:

  • ברכב פרטי – דאלי מחוברת לשאר חלקי סין באמצעות הכבישים G320 G214 G5611 G56.
  • באוטובוס – בעיר מס’ תחנות אוטובוס . הראשית היא – Dali Bus Station – ונמצאת ב – No.21, Jianshe Road, Xiaguan – מ/אל תחנה זו ניתן להגיע מליג’יאנג וקונמינג.
  • בטיסה – בדאלי שד”ת מקומי כ10 ק” ממרכז העיר – Dali Airport – אליו וממנו ניתן להגיע יעדים מרכזיים כגון בייג’ין, צ’נגדו, קונמינג ו שישואגנבנה.
  • ברכבת – בדאלי תחנת רכבת – Dali Train Station – ניתן להגיע לשם מקונמינג – ברכבת לילה , נסיעה של כ7-8 שעות.

 

[wpgmza id="21" cat="5" marker="3581" zoom="13"]