יואניאנג | Yuanyang

יואניאנג – 元阳县

מידע על מחוז טרסות האורז המפורסם של סין

מידע כללי על יואניאנג

יואניאנג (Yuanyang הגייה: Yuányáng Xiàn) הוא מחוז בדרום מזרח יונאן, סין, הנמשך לאורך הנהר האדום. לא הרבה מגיעים ליואניאנג, ואולם מי שיעשה את המאמץ יגלה אזור קסום של שבטים שעדיין לא “גילו” אותם וטרסות אורז ענקיות, מדהימות ביופיין אשר מאפיינות אותו ומהוות סמל לסין עצמה.

88% מתושבי יואניאנג שייכים לקבוצות מיעוט אתניות וכ-95% מהתושבים קשורים בדרך זו או אחרת לחקלאות. העיר יואניאנג הישנה פופולרית בקרב צלמים בשל איזורי ההרים הנרחבים ההמעובדים בטרסות אורז כבר במשך 1300 שנים בידי בני ההאני. למרות זאת, האיזור לא מושפע מתיירות רבה מדי בשל מיקומו המרוחק, העדר שדה תעופה קרוב ועד לאחרונה- כבישים גרועים.
הידעת?
חלק מאיזור יואניאנג הוא אתר מורשת עולמית (ה-45 במספר בסין) המוכרז על ידי אונסק”ו.

טרסות אורז והערפל המאפיינים את מחוז יואניאנג (צילום: Thomas Fischler)טרסות אורז והערפל המאפיינים את מחוז יואניאנג (צילום: Thomas Fischler, רישיון)

מה רואים ואתרים מרכזיים ביואניאנג

זהו אזור קסום של שבטים שעדיין לא “גילו” אותם וטרסות אורז ענקיות, מדהימות ביופיין, המהוות את ריכוז הטרסות הגדול בסין. באזור מרוכזים כפרים רבים של בני שבט ההאני ומיעוטים נוספים.
ניתן להסתובב בין הבתים ולהתרשם מהתרבות המיוחדת. רוב השנה שרוי האזור בערפל גדול שעל שמו מכנים את התה שמגדלים כאן, תה הערפל.

בת מיעוטים בכפר ביואניאנג  (צילום: Philippe Semanaz)בת מיעוטים בכפר ביואניאנג (צילום: Philippe Semanaz, רישיון)

טרסות האורז של יואניאנג
פלא טבע מעשה ידי אדם (בני שבט ההאני), המכסה רכסים שלמים בגובה 1,200 מטר מעל פני הים ונפרש לאורך מאות קילומטרים. מומלץ במיוחד להגיע לאזור הטרסות לעת זריחה, אז הטרסות נצבעות בזוהר מיוחד, מרשים ומדהים כאחד.

מונגפין (לוע הנמר) Mongpin
אזור הטראסות הגדול מונגפין (לוע הנמר), נמצא במרחק 26 ק”מ מיואניאנג והוא אחת מנקודות השיא של הטיול באזור. מדובר בריכוז גדול של טרסות, עליהן ניתן להשקיף ממרפסת התצפית (שנקראת לוע הנמר). המראה מרשים במיוחד לעת שקיעה.

לושון Luchon
בעיר לושון, הנמצאת בקצה אזור הטרסות של יואניאנג, ניתן לפגוש בבני מיעוט ההאני וה-YO. בני המיעוטים מגיעים אל העיר בלבוש מסורתי, לבוש חוטי זהב. את נשות בני ה-YO ניתן לזהות בחובשיהן מגבעות גבוהות.

שנגצ’ון Shengchun Ecological Village
כפר האני טיפוסי המשמש כ”שמורת תרבות” – לשימור התרבות ההאנית, יש לשלם עבור הכניסה אליו. גם כאן, נקודת תצפית מצויינת לשדות האורז המרהיבים. נמצא כ-6 ק”מ מיואניאנג וניתן להגיע אליו בריקשה.
מידע שימושי למבקר ביואניאנג

הגעה ליואניאנג:

  • רכב פרטי – יואניאנג מחוברת לשאר חלקי סין באמצעות כביש אזורי S214.
  • באוטובוס – אוטובוס הוא דרך ההגעה העדיפה (וכמעט יחידית) ליואניאנג. יש שלושה אוטובוסים יומיים מתחנת האוטובוס הדרומית בקונמינג ליואניאנג, כ-6 שעות נסיעה. כמו כן ניתן להגיע מאחת הערים Gejiu, Mengzi או Jianshui בואטובוס. אפשרות נוספת היא לסוע ברכבת מקונמינג ל-Jianshui ומשם אוטובוס.
  • בטיסה – לא קיים נמל תעופה במחוז. שדה”ת הקרוב ביותר ליואניאנג נמצא בקונמינג, כ-250 ק”מ מיואניאנג.
  • ברכבת – לא קיימת רכבת במחוז. תחנת הרכבת הקרובה ביותר ליואניאנג נמצא בקונמינג.

 

[wpgmza id="21" cat="5" marker="3584" zoom="13"]