יונאן | Yunnan

יונאן – 云南省

אחד המחוזות היפים והמסקרנים ובשנים האחרונות גם המתויירים ביותר בסין

מידע כללי על יונאן

מחוז יונאן הינו מחוז מרוחק ומבודד בדרום מערב סין, בו ניתן לטייל בין נופים מדהימים ושבטי מיעוטים אותנטיים ומעניינים, שחלקם עדיין לא נחשפו לתרבות המערב.

ביונאן יש כ-25 קבוצות מיעוטים שונות, אשר הצליחו לשמר את תרבותם ומנהגיהם לאורך שנות ההיסטוריה. בין קבוצות המיעוטים ביונאן ניתן למצוא את השבטים הוייטנאמים, המונגולים, היִי (Yi) – והבָּאי (Bai) , הדאי והנאשי. חלק מהמיעוטים נמצאים גם המדינות השכנות: מינאמר, לאוס וויאטנם.
חבל יונאן, מגוון מאוד מבחינה נופית וגיאוגרפית. בחלקו המערבי נמצא אזור יבש יחסית של הרמה הטיבטית הגבוהה (בגובה של 2,000-3,500 מטרים) הגובלת עם טיבט ובדרומו יש יערות גשם טרופיים הנושקים לגבולה של בורמה ומזכירים נופית את איזור משולש הזהב וצפון תאילנד.

הייחודיות הטופוגראפית של המקום מייצרת כמה מאזורי התיירות הייחודים של סין (כמו השאנגרי לה, ערוץ דילוג הנמר, וטראסות האורז המיוחדות).

בעמוד זה תוכלו לקבל מידע אודות אתרים ופעילויות מומלצות במחוז יונאן. למידע אודות אתרים אלו לחצו על המקום במפת יונאן שלפניכם או ברשימה האתרים המומלצים שבהמשך העמוד. מחוז יונאן מסומן במפה באתר בצבע חום.

הידעת?
מחוז יונאן ידוע בשל היותו מושלם לתיירים ואחד מהמאפיינים הבולטים בו הוא מזג האויר, אשר כל השנה נע בטמפרטורות נוחות.

ככה מגדלים את זה! טרסות אורז ביואניאנג (צילום מקורי)צילום מקוריככה מגדלים את זה! טרסות אורז ביואניאנג (צילום מקורי)

מה רואים ואתרים מרכזיים ביונאן

קונמינג
קונמינג, בירת מחוז יונאן שבדרום מערב סין, משמשת בעיקר כשער כניסה וכעיר מעבר לערים והאטרקציות השונות במחוז. מדובר בעיר מודרנית יחסית המשמרת גם את חלקיה העתיקים וכך לצד בתי קפה וחנויות מודרניות, ניתן למצוא בקונמינג גם בתי תה מסורתיים.
קראו עוד על קונמינג.

אתרים מ​צפון לקונמינג

דצ’ין
דצ’ין, היושבת למרגלות הרי ה-Meili Shan, הינה עיירה טיבטית חביבה, שמשמשת בעיקר כנקודת יציאה לטרק “מלי שאן”.
קראו עוד על דצ’ין.

שנגרילה
עיר קטנה במחוז יונאן היושבת בגובה של 3,000 ק”מ בצמוד לרמה הטיבטית. שנגרילה, זכתה לכינויה זה בזכות צביונה הטיבטי, התושבים, המנהגים והתלבושות.
קראו עוד על שנגרילה.

ערוץ דילוג הנמר
אחד הטרקים המפורסמים והמתויירים בסין ובעולם כולו, שהפופולריות שלו לא פוגמת מההנאה בטיול בו. זהו המקום בו נהר היאנגצה העושה את דרכו דרומה נשבר לפתע ופונה ב-138 מעלות צפונה, ביוצרו את הנקיק העמוק בעולם, כ-3,000 מטרים מתחת להרים המקיפים אותו.
קראו עוד על ערוץ דילוג הנמר.

ליג’יאנ​ג
אחת האטרקציות המתויירות בחבל יונאן ובסין כולה. זוהי עיירה ציורית על גבול טיבט, בירתם של בני מיעוט הנאשי, שהוכרזה ע”י אונסק”ו כאתר מורשת עולמית. העיר נפגעה מרעידת אדמה החזקה שהתרחשה ב-1997, ואולם היא שוחזרה בצורה מדוייקת להפליא.
קראו עוד על ליג’יאנג.

דא​לי
אחת מעיירות התרמילאים הבודדות בסין, המהווה נקודת חובה בטיול בחבל יונאן בפרט ובסין בכלל. דאלי, המרוחקת כ-400 ק”מ מערבית לקונמינג, יושבת בין שני אתרי טבע מרשימים – אגם ארחאי והר קצ’אנג. דאלי מציעה למבקרים בה אפשרות לנוח ולהתענג על מסעדות ובתי קפה מערביים, לצד נופים קסומים של אגמים, שדות אורז והרים וגם אוכלוסיה יחודית ומעניינת של מיעוט הבאי (Bai).
קראו עוד על דאלי.

אתרים מדרום לקונמינג

יואני​אנג
לא הרבה מגיעים ליואניאנג הנמצאת, בדרום יונאן בסמוך לויאטנם, ואולם מי שיעשה את המאמץ יגלה אזור קסום של שבטים שעדיין לא “גילו” אותם וטרסות אורז ענקיות, מדהימות ביופיין.
קראו עוד על יואניאנג.

שישואנבאנה
איזור נפלא בדרום יונאן הנחשב ליעד הבא של התיירות בסין. בשישואנבאנה, הנחשב לחלק ממשולש הזהב וגובל עם מדינות ויאטנם, לאוס ובורמה, גרים מיעוטים רבים שהיגרו ממדינות אלו, בעיקר הדאי (Dai) וההאן (Hàn), שאפילו לא דוברים את השפה הסינית. גם מבחינת האקלים ואופיו הטרופי, האזור נראה שייך הרבה יותר מתאילנד מאשר לסין.
קראו עוד על שישואנבאנה.

יער הא​בן – שה לין
תופעה גיאולוגית יוצאת דופן, אחת האטרקציות הפופולריות בחבל יונאן ובסין כולה. עצי האבן הם בעצם סלעי גיר שהגשם והרוח יצרו בהם את צורות עמודים הדומה בצורה מסויימת לעצים ביער (מאבן).
קראו עוד על יער האבן – שה לין

לואו פינג
היא עיירה קטנה בדרום חבל יונאן שהתפרסמה בזכות הפריחה המדהימה של פרחי צמח הקנולה, המתפרשת על משטחים עצומים בצבע צהוב זרחני בינות לגבעות קראסט שחורות.
קראו עוד על לואו פינג.

ג’יאנש​וי
עיירה עתיקה כבת 1,000 שנה, בדרום חבל יונאן, עם סמטאות מתפתלות ואתרים מעניינים לביקור. גם כאן ניתן לראות בני מיעוטים רבים, על תלבושותיהם המסורתיות המתרכזים במרכז העיר. בנוסף לעיירה ולאתרים שבה, ניתן לטייל באזורי טרסות האורז שבסביבה.
קראו עוד על ג’יאנשוי.

ליג’יאנג
[wpgmza id="21" cat="5" marker="3614" zoom="13"]