גיאנטסה ואגם יאמדרוק | Gyantsek

גיאנטסה ואגם יאמדרוק – 江孜镇

גיאנטסה ואגם יאמדרוק הם שני אתרים פופולריים לביקור בטיבט הנמצאים על הדרך מלהסה לשיגאטסה

מידע כללי על גיאנטסה ואגם יאמדרוק

גיאנטסה (Gyantse) היא עיר קטנה היושבת בגובה של 4,000 מטרים, על הדרך משיגאטסה ללהסה. מדובר בעיר טיבטית מקסימה שנשתמרה ללא השפעות סיניות או מערביות. גיאנצה נודעת בצמר שלה, ממנו ארגו ואורגים עד היום, שטיחי צמר טיבטים בעבודת-יד מקורית.

בעמוד זה תמצאו מידע על האתרים בעיר גיאנטסה והאתרים הסמוכים אליה.
מעל כולם, מבצר גיאנטסה  (צילום: Preston Rhea)מעל כולם, מבצר גיאנטסה (צילום: Preston Rhea, רישיון)

מה רואים ואתרים מרכזיים בגיאנטסה ואגם יאמדרוק

גיאנטסה – Gyantse – עיר קטנה היושבת בגובה של 4,000 מטרים, על הדרך משיגאטסה ללהסה. מדובר בעיר טיבטית מקסימה שנשתמרה ללא השפעות סיניות או מערביות. גיאנצה נודעת בצמר שלה, ממנו ארגו ואורגים עד היום, שטיחי צמר טיבטים בעבודת-יד מקורית.

מנזר Pelkhor Chode – המנזר מוקף חומה הנמשכת על הגבעות שסביבו וסוגרת אותו. במרכז מתחם המנזר, שלושה מבנים מרכזיים המשמשים לתפילות וכינוסים. המרשים שבהם הוא ה-Kumbum Chorten, מבנה פירמידי בעל 9 קומות.

המבצר העתיק – Gyantse Dzong – יושב על ראש גבעה נישאה בסמוך למנזר. בדרך אליו מתגלה נוף עוצר נשימה. בתוך המבצר, בין חדריו ומרפסותיו ניתן להתרשם משיחזור ישיבות האצולה הטיבטית והתעללות המלכים הטיבטים באיכרים ובפשוטי העם.

אגם יאמדר​וק – Yamdrok Tso – אחד האגמים המדהימים ביופיים בטיבט היושב בגובה של 4,488 מטרים. התצפית אל האגם אפשרית ממעבר ההרים קמבה-לה, עטור דגלי התפילה, על הכביש הישן המחבר בין להסה לגיאנטסה. באגם תשעה איים שעל אחד מהם סלע עליו טביעת רגלו של קדוש בודהיסטי. האגם, נחשב לאחד ממקורות המים העיקריים של הטיבטים.

נזירים מפלקור קורד מצ’אנטים (שרים מנטרות)
מידע שימושי למבקר בגיאנטסה ואגם יאמדרוק

הגעה לגיאנטסה ואגם יאמדרוק:

  • ברכב פרטי – גיאנטסה מחוברת לשאר חלקי סין וטיבט ע”י הכבישים S207 ו-S397.
  • בטיסה – שדה”ת הקרוב ביותר הוא במחוז שנאן במרחק 80 ק”מ מלהסה – Lhasa Gonggar Airport. ניתן להגיע אליו בטיסה פנימית מצנגד’ו, בייג’ין ושיאן.
  • ברכבת – תחנת הרכבת המרכזית הקרובה ביותר לגיאנטסה היא במרחק של 260 ק”מ, בלהסה.

 

[wpgmza id="21" cat="5" marker="3610" zoom="9"]