ה​טריטוריות החדשות והאיים המרוחקים | The New Territories and The Outlying Islands

ה​טריטוריות החדשות והאיים המרוחקים – 離島

234 איים נוספים לאי הונג קונג שהם בעלי אופי רגוע ושקט יותר

מידע כללי על ה​טריטוריות החדשות והאיים המרוחקים

הטריטוריות החדשות מהוות כ-86% משטחה הכולל של הונג קונג והן הריאה הירוקה של הונג קונג. לאוהבי טבע, זה האזור לבקר בו, עם מפרצים שאפשר לשחות בהם ולצאת מהם לטיולי שייט, מסלולי טיול להליכה ואופניים, גנים בוטאניים ומקדשים.

האיים המרוחקים הם 234 איים נוספים לאי הונג קונג שהם בעלי אופי רגוע ושקט יותר. בניגוד למה שהשם מרמז, האיים אינם באמת מרוחקים (שיט של כשעה וחצי לכל היותר מהיבשת). רבים מהאיים הם קטנים ולא מיושבים, שבחלקם ניתן למצוא מקדשים בודהיסטים, טבע פראי, מסלולי הליכה, וחופי רחצה ואולם בינהם נמצא גם לאנטאו – האי הגדול בהונג קונג  ועוד כמה איים המיושבים בצפיפות רבה.

הידעת?
בניגוד למה שהשם מרמז, האיים אינם באמת מרוחקים (שיט של כשעה וחצי לכל היותר מהיבשת).
מה רואים ואתרים מרכזיים בה​טריטוריות החדשות והאיים המרוחקים

לאנטאו Lantau – הגדול באיי הונג קונג, המשתרע על פני 142 ק”מ מרובע עם אוכלוסייה בת 30,000 איש. האי, המחובר לקאולון בגשר מרשים, כולל את נמל התעופה החדש של הונג קונג, פארק של דיסנילנד, מספר מנזרים חשובים, מקדשים וכפרי דייגים פשוטים ויפים. ניתן לערוך טרקים באי, אך יש לקחת בחשבון שהם לא קלים כלל.

מנזר פו לין ופסל הבודהה הגדול – אחת האטרקציות המתויירות בהונג קונג ובסין כולה ע”י תיירים מערביים ועשרות בודהיסטים מרחבי העולם. ליד המנזר נמצא פסל בודהה המסמל את יחסי הגומלין שבין האדם לטבע. הפסל מתנשא לגובה של 34 מטרים, שוקל 220 טון וניתן להעפיל אליו בטיפוס של 268 מדרגות.

לאמה Lamma – האי השלישי בגודלו בהונג קונג והקרוב ביותר לאי הונג קונג. תנופת הבנייה והפיתוח פסחה על אי זה שנשאר ירוק ופסטורלי ללא גורדי שחקים. באי חוף רחצה נחמד ומגוון רחב של מסעדות מאכלי ים זולות יחסית. ניתן לערוך טיול רגלי בין שני הנמלים שבאי.

צ’אונג צ’או Cheung Chau – האי הקטן ביותר (2.5 קמ”ר), אך המיושב ביותר (20,000 תושבים) מבין האיים המרוחקים שבהונג קונג. מה שנחמד בצ’אונג צ’או הוא שאין בו כלי רכב ממונעים. האטרקציות המרכזיות באי שהתפתח רבות בשנים האחרונות, הן מערה קדומה, מקדשים, חוף יפה ומסעדות מאכלי ים.
[wpgmza id="21" cat="5" marker="3597" zoom="9"]