לאנזו | Lanzhou

לאנזו – 兰州

מידע כללי על לאנזו

לאנזו היא בירת מחוז גנסו, שמשמשת בעיקר כצומת תחבורתית ונמצאת על דרך המשי, בדרך לטיבט או למערב סין. היא יושבת על שפת הנהר הצהוב, קרוב למקום הגיחו מן ההרים, וחולשת על הגישה אל שיאן.

בשל היותה בעמק ומוקפת הרים, מעבר חופשי של אוויר אינו מתאפשר. בעיר מפעלים רבים, חלקם מעורבים בייצור דלק והיא סובלת מסופות חול שמגיעות ממדבר גובי שמונגוליה. בשל סיבות אלו בלאנזו יש זיהום אוויר חמור ביותר, לפי ההערכות, היא מבין 30 הערים המזוהמות ביותר בעולם. זיהום האוויר חמור כל כך (אפילו יותר מזה שבבייג’ינג) שלפעמים לא ניתן לראות את הר לנשן שמדרום לעיר.
לאנזו והנהר הצהוב מהפגודה הלבנה (צילום: Richard Weil)לאנזו והנהר הצהוב מהפגודה הלבנה (צילום: Richard Weil, רישיון)

מה רואים ואתרים מרכזיים בלאנזו

לאנזו – Lanzhou – אין יותר מדי אטרקציות תיירותיות בלאנזו, למעט הנהר הצהוב שחוצה את העיר, פארק גבעת הפגודה הלבנה, גשר הנהר הצהוב, מוזיאון המחוז והשוק המקומי. מקור שמו של הנהר הצהוב הוא באבן הגיר הצהבהבה בה הוא מתחתר, התחתרות שיצרה קניון יפהפיה עם תצורות מפוסלות מרהיבות בנוף.

מערות בינגלינגסי- Binglingsi – אתר מערות המכונה גם מערות אלף הבודהה. האתר, אליו ניתן להגיע בשייט על גבי הנהר הצהוב, הוא אתר מערות בודהיסטיות חצובות בסלע עם ציורי קיר בני יותר מ-1,000 שנה המעטרים את קירותיהן.

דאונטאון, לאנזו

אטרקציות וסיורים מודרכים בלאנזו

לאנזו אינה מקום מאוד תיירותי עקב דלילות האטרקציות בה. למרות זאת , תנועת התיירות בה גבוהה כי היא משמשת אבן דרך תחבורתית חשובה למערב סין.

בעיר עובר הנהר הצהוב, וזהו המקום היחיד באזור בו שטים – ניתן להזמין שיט על רפסודה בנהר (ראו עוד תחת אטרקציות בסין).

השכרת רכב בלאנזו

בלאנזו, לא מעט סוכנויות להשכרת רכב (ראו עוד תחת השכרת רכב בסין).
מידע שימושי למבקר בלאנזו

  • כתובת – Lanzhou, Gansu, China

הגעה ללאנזו:

  • באוטובוס – בעיר 2 תחנות אוטובוס ראשיות east station ו -west station. יש לציין כי עדיף להגיע לעיר ברכבת אבל בתוך העיר מומלץ אוטובוס.
  • בטיסה – שדה”ת הקרוב ביותר נמצא כ70 ק”מ ממרכז העיר – Lanzhou Zhongchuan International Airport.
  • ברכבת – תחנת הרכבת הגדולה בעיר נקראת Lanzhou Railway Station והיא מחוברת לשלושת המסילות המרכזיות באזור.
  • ברכב – בלאנזו עוברים שני כבישים ראשיים G312 ו – G109.

 

[wpgmza id="21" cat="5" marker="3567" zoom="13"]