גוויאנג | Guiyang

גוויאנג – 贵阳

מידע על עיר הבירה של גוויז’ו

מידע כללי על גוויאנג

גוויאנג (Guiyang) היא עיר הבירה של גוויז’ו, הממוקמת בלב המחוז. על אף מרכזיותה, העיר אינה מהווה מוקד תיירותי, ולרוב משמשת כנקודת מעבר בלבד. מי שיבחר להישאר פה ימצא עיר מודרנית מלאה בגורדי שחקים, כבישים רחבים ומרכזי קניות עם מיטב המותגים.

המחוז בה העיר שוכנת זול בצורה משמעותית יותר יחסית למחוזות המפותחים והתיירותיים יותר. זהו בסיס מעולה ממנו יוצאים לחקר מערות, הרים, נהרות ותרבויות מיעוטים.

בנוסף, גוויאנג מציעה למבקרים בה מקדשים יפים ופארקים מטופחים כמיטב המסורת של ערים גדולות בסין. ניתן לבקר במוזיאון הפרובנציאלי המציג את אורח חייהם של בני המיעוטים שבמחוז, בדגש על הדונג, המיאו והבאויי (Bouyei). אם אתם חושקים לאכול בעיר, קחו בחשבון כי המנה המסורתית בעיר היא בשר… כלב…

הידעת?
באיזור מיוצר ליקר המאו טאי (Maotai Liquor – 茅台酒) שהוא מבין שלושת הליקרים המזוקקים המפורסמים ביותר בעולם.
גוויאנג, עיר הבירה המודרנית של מחוז גוויז'ו (צילום: Jeff Mao)גוויאנג, עיר הבירה המודרנית של מחוז גוויז’ו (צילום: Jeff Mao, רישיון)

מה רואים ואתרים מרכזיים בגוויאנג

פארק קיאנלינג – Qianling Park – 黔灵公园 – פארק עירוני גדול, בו תאכלו לטעום אוכל מקומי, לרכוש עבודות יד ולהתקל בקופים. בפארק גן חיות וגן שעשועים קטן וכמו כן גינות תה מסורתיות. מהפארק יש נוף יפה מהגבעות שליד מקדש Hongfu.

מקדש הונג פו – Hongfu Temple – 弘福寺 – מקדש שנבנה כמנזר בתקופת צ’ינג המוקדמת ודומה למקדש הלאמה שבבייג’ינג. המקדש מוקף בעצים והמבנים מעוטרים, במקדש תמצאו פסלי קדושים, אגם עם קרפיונים, באר מים בשביל הטלת מטבעות מזל, פעמון ומספר חנויות ומסעדות.
ניתן להגיע למקדש עם חשמלית (17:00) או בהליכה רגלית של 40-60 דקות.

מבנה ב<a href=מקדש הונגפו (צילום: Einar Fredriksen, רישיון) (צילום: Einar Fredriksen)” width=”500″ height=”375″ />מבנה במקדש הונגפו (צילום: Einar Fredriksen, רישיון) (צילום: Einar Fredriksen, רישיון)

פארק חבין – Hebin Park – 河滨公园 – פארק לגדות הנהר, ובו עמודי אבן מצריים המוארים בלילה ומסעדה ענקית בצורה עב”מ העומדת על עמודי ברזל ובמבוק המסמלים את ההיתוך בין התרבות הסינית למודרנית. בסמוך למסעדה יש גשר בצורת סליל לאורך הנהר המואר בלילה באדום.

מחוץ לעיר:

טין טואן – Tianhetan – 天河潭 – מתאים לטיול יום מחוץ לעיר. פארק ובו מערות תת קרקעיות ובהם תעלות מים שניתן לשוט בהם בסירות, מפלי מים ותעלות המובילות דרך שטחי שדות של בני מיעוט. ניתן להשכיר אופניים מפארק ואקסי ולרכב 11 ק”מ אל פארק טין טואן בכבישי הכפרים, נסיעה של כשעתיים מתגמלות למי שנהנה מנוף כפרי ואוהב לרכב. ניתן להשכיר אופנוע כדי לקחת את האופנים חזרה ולחזור בואן.

פארק ואקסי – Huaxi Park – 花溪公园 – מתאים לטיול יום מחוץ לעיר. פארק מצוין לבריחה מהמולת העיר אליו מגיעים גם בני העיר לפיקניקים ומנגלים. בפארק נחלים, ביתני תה וגני סיניים מסורתיים.

South River Grand Canyon – 南江大峡谷 – ואדי קארסטי עצום עם נוף יפה ומפלי מים במגוון גבהים.

גוויאנג (צילום: Jeff Mao)גוויאנג (צילום: Jeff Mao, רישיון)

Prev 1 of 1 Next
Prev 1 of 1 Next

שיט במערת מים בפארק טין טואן
מידע שימושי למבקר בגוויאנג

 • כתובת: Guiyang, Guizhou, China.

הגעה לגוויאנג:

 • ברכב פרטי – כחלק ממאמץ הפיתוח של מערב סין, תשתית הכבישים המהירים בגוויז’ו עוברת שדרוג. בניית כביש מהיר מתבצעת ותאפשר מעבר קל יחסית. הכבישים המהירים ממזרח וממערב לגוויאנג מודרניים ומתוחזקים היטב ומאפשרים מעבר נוח לכיוון קאילי שבמזרח. זה אפשרי (אם כי יקר) לשכור רכב ולהתנייד בו בין גוואינג, Zunyi וערים אחרות.
 • באוטובוס
  • יציאה: תחנת האוטובוס הבינעירונית (金阳汽车站) ממוקמת באיזור הפיתוח החדש JinYang. ממנה יוצאים אוטוסובים ליעדים שונים, כולל גווילין ו-Guangzhou. זו הדרך הטובה ביותר להגיע לאנשון (60-90 דקות). אוטובוסים צפונה ל-Zunyi (שעתיים) יוצאים כל 30-60 דקות.
   אוטובוסים מגיעים אל התחנה המרכזית מתחנת הרכבת ועוברים בדרך בכיכר העם.
  • כניסה: אוטובוסים בינעירוניים מגיעים לתחנת האוטובוס שליד נמל התעופה, משם ניתן לקחת מונית לתוך העיר. הנהג כנראה ידחוק למונית כמה שיותר נוסעים, לכן יש להתמקח על המחיר.
 • בטיסה – קל יחסית להגיע לגוויאנג בטיסה. יש מספר טיסות יומיות המגיעות מ-Guangzhou, שנגחאי, בייג’ינג, ובמערב סין: קונמינג וצ’נגדו. נמל התעופה (KWE) נחשב רשמית לבינלאומי אם כי הוא מוגבל ביותר. יש שירות שבועי מהמקומות ואל המקומות: הונג קונג, מקאו, בנקוק, סינגפור ומלזיה. נוסעים המגיעים מחוץ לארץ יעברו קונקשן בקונמינג, Guangzhou, שנגחאי, או בייג’ינג.
  • מונית מתוך שדה התעופה לעיר עולה ¥60, מחוץ לשדה התעופה ¥20, ויש גם שאטלים הנוסעים לעיר (¥10). נסיעה של 15-20 דקות.
 • ברכבת – ניתן להגיע ברכבת לקונמינג וצ’נגדו. בהתחשב בכך שזו עיר הבירה של המחוז קל יחסית להשיג כרטיסים, כולל כאלה הכוללים סליפרים. מתחנת הרכבת יש מוניות וכמו כן היא משמשת כטרמינל למספר קווי אוטובוס.

 

[wpgmza id="21" cat="5" marker="3617" zoom="13"]