אנשון | Anshun

אנשון – 安顺

מידע על עיר המעבר למערות לונג גונג שבגוויז’ו

מידע כללי על אנשון

אנשון (Anshun) היא עיר עיר אפורה ולא אטרקטיבית במיוחד הנמצאת בגוויז’ו, סין. היא משמשת בעיקר כנקודת מעבר בדרך למפלי Huangguoshu ומערות Longgong, או לאזורים מרוחקים יותר במערב מחוז גוויז’ו. העיר מוקפת הרים קארסטים המזכירים במעט את איזור גווילין ומורכבת מרוב אתני מבני ההאן.

ההגעה לאנשון ולאטרקציות בסביבתה נוחה במיוחד בזכות הרכבת המחברת בין גוויאנג לקונמינג שביונאן.

האומנות המקומית של מיעוט ה-Buyi נקראת Batik, אלו יריעות בד לבנות עליהן מציירים בעטי שעווה דוגמאות כגון פרחים, ציפורים וצורות שונות. לאחר מכן טובלים את הבד בצבע אינדיגו, וכך מתקבלת דוגמא לבנה עם רקע כחול-סגול. מיריעות הבד מכינים מוצרים החל משמלות ועד מוצרי יום יום אחרים.

כמו כן באנשון שרדה אופרת הדיקסי (Dixi), המתוארת כמאובן החי של אופרה סינית. בסגנון עתיק זה, הכולל שירה וריקוד, המציגים חובשים מסיכות חיתוך בעץ.
מפלי Huangguoshu (צילום: Ken Marshall)מפלי Huangguoshu (צילום: Ken Marshall, רישיון)

מה רואים ואתרים מרכזיים באנשון

מערות לונגגונג Longgong – אחת האטרקציות המרכזיות במחוז גוויז’ו. מערות לונגגונג נחשבות לאחת ממערות המים הגדולות ביותר בעולם. מדובר בכ-15 ק”מ של מערות נטיפים שנהר תת קרקעי זורם ביניהם. ניתן לערוך שייט מודרך במערות שקושטו ע”י הסינים בתאורת ניאון צבעונית. כל האזור מזכיר את הנוף הקארסטי באזור גווילין. באזור ישנם גם גנים רחבים ומטופחים, מקדשים בודהיסטיים, אגמים קטנים ומפלי מים מרשימים.

מפלי Huangguoshu – אלו המפלים הגדולים ביותר באסיה, בגובה של כ-77 מטר וברוחב כ-100 מטר. משמעות השם היא מפלי עץ הפרי הצהוב. בשמורה ניתן לצפות במפלים מזוויות שונות- במבט מלמעלה, מהצד, ממול המים וכמו כן מתוך מערה טבעית שנמצאת בתוך המפלים.

נהר ה-Getu – הנהר מתפתל בין הרים בתצורות קארסט ולאורכו נמצאים כפרים של מיעוט ה-Miao. ניתן לטפס במעלה אלפיים מדרגות אל מערת Chuangshang ממנה יש נוף יפה אל האיזור.

Tianlong Tunbao (屯堡) – כפר מתקופת שושלת מינג. בתי הכפר וכמו כן הלבוש של בני המקום השתמר מזמן שושלת מינג והוא מוצג מעניין לתקופה זו. במקום נמצא גם הר Tiantai שהוא אתר ארכיאולוגי, קומפלקס מתקופת שושלת סונג.

מקדש קונפוציוס – Anshun Wenmiao – מקדש לזכר הפילוסוף הסיני קונפוציוס.

כפר בתוך מערה בהרים – Zhongdong – זהו כפר של כ-20 משפחות הממוקם בתוך מערה בהרים בגובה של כ-2 ק”מ.

אטרקציות נוספות באזור:

  • ניתן להמשיך ברכבת ל-Liupanshui ומשם באוטובוסים לכפרים המעניינים ולאגם ב-Caohai בו מתרכזות ציפורים ממינים רבים.
  • לעלות על אוטובוס לכיוון הסמוך לערוץ Maling בקצה הדרום מערבי של המחוז.

סרטון המציג שיט במערות תת קרקעיות בלונגגונג
מידע שימושי למבקר באנשון

  • כתובת: Anshun, Guizhou, China

הגעה לאנשון:

  • באוטובוס – יש אוטובוסים מגוויאנג (בירת המחוז) בתדירות גבוהה לאנשון, נסיעה של כשעתיים.
    הנסיעה מאנשון למפלי המים Huangguoshu לוקחת כשעה.

 

[wpgmza id="21" cat="5" marker="3616" zoom="13"]