גוויז’ו | Guizhou

גוויז’ו – 贵州

מידע על מחוז בני המיעוטים הפחות מתוייר של סין

מידע כללי על גוויז'ו

מחוז גוויז’ו (ידוע בעברית גם כמחוז גוויג’ו או גוויג’ואו) הוא מבין המחוזות העניים והמוזנחים ביותר בסין. הוא נחשב ללא מפותח, בשל כך ובשל העובדה שכמעט אף אחד אינו דובר בו אנגלית, המקום אינו מתויר במיוחד. במחוז נמצאים בני מיעוטים רבים ושונים והם בדרך כלל הסיבה לצאת מהשביל השחוק ולהרחיק עד לכאן. בשל הבדלי השפה, למי שאינו דובר את שפת המקום יהיה קשה ביותר לטייל בו, אלא אם כן ידוע מראש לאן בדיוק מגיעים, וגם זה תוך מחסומי שפה ניכרים.
גיאוגרפיה

בירת מחוז גוויז’ו הינה גוויאנג, הנמצאת ממש במרכזו. האקלים סאבטרופי לח, עם טמפרטורה שנתית ממוצעת הנעה בין 20 – 28 מעלות בקיץ ו-1 – 10 מעלות בחורף. כמות המשקעים כאן הינה מהגדולות ביותר בסין.

בני מיעוטים

במחוז גוויז’ו בני מיעוטים וקבוצות אתניות שונות שהצליחו לשמר מסורת עתיקת יומין הודות לבידוד היחסי מסין לאורך השנים. בין הקבוצות האתניות ניתן למצוא את בני השבטים: Yao ,Miao ,Bai Yi ,Dong ,Buy . במחוז מתקיימים פסטיבלים מקומיים צבעוניים וססגוניים אשר הופכים את המחוז למקום מעניין במיוחד ושונה באופיו ממחוזות אחרים בסין. כיום זוכות הקבוצות האתניות האלו להכרה על ידי הממשל הסיני, אשר הגדיר את אזורי המחייה שלהם כאזורים אוטונומיים.

בעמוד זה תוכלו לקבל מידע אודות אתרים ופעילויות מומלצות במחוז גוויז’ו. למידע אודות אתרים אלו לחצו על המקום במפת גוויז’ו שלפניכם או ברשימה האתרים המומלצים שבהמשך העמוד. מחוז גוויז’ו מסומן במפה באתר בצבע ירוק.

זאושינג, גוויז'ו (צילום: <a href=Anja Disseldorp) (צילום: Anja Disseldorp)” width=”500″ height=”375″ />זאושינג, גוויז’ו (צילום: Anja Disseldorp) (צילום: Anja Disseldorp, רישיון)

מה רואים ואתרים מרכזיים בגוויז'ו

אנשון ​- Anshun

אנשון היא עיר עיר אפורה ולא אטרקטיבית במיוחד הנמצאת בגוויז’ו, סין. היא משמשת בעיקר כנקודת מעבר בדרך למפלי Huangguoshu ומערות Longgong, או לאזורים מרוחקים יותר במערב מחוז גוויז’ו. העיר מוקפת הרים…
לקריאה נוספת על אנשון ​- Anshun »

גוויאנג – Guiyang

גוויאנג (Guiyang) היא עיר הבירה של גוויז’ו, הממוקמת בלב המחוז. על אף מרכזיותה, העיר אינה מהווה מוקד תיירותי, ולרוב משמשת כנקודת מעבר בלבד. מי שיבחר להישאר פה ימצא עיר מודרנית מלאה בגורדי שחקים…
לקריאה נוספת על גוויאנג – Guiyang »

זאושינג – Zhaoxing

כפר ציורי של בני מיעוט הדונג, הממוקם בתוך עמק קטן ופורה. כיוון שזאושינג אינה נמצאת על מפת התיירות, היא הצליחה לשמור על סגנון יותר שליו ואותנטי עם בתי עץ, לבוש מסורתי ועיסוק בחקלאות וטוויית בדים מסורתית. ניתן לערוך טיולי יום בין טראסות האורז והכפרים הקטנים יותר שמסביב לזאושינג. בזאושינג לא פחות מחמישה מגדלי תופים ששימשו בעבר להכרזה על הזמנים (באמצעות התופים). המגדלים נבנו ע”י משפחות שונות ובהתאם לכך לכל מגדל סגנון שונה. חלקם צמודים לגשרי גשם ורוח, וחלקם צמודים לבימות תיאטרון המעוטרות בציורים של בעלי חיים ושחקנים מחופשים..

קאילי – Kaili

עירם של מיעוט המיאו שכמרבית הערים הגדולות במחוז האטרקציות המרכזיות בה מתרכזות דווקא בכפרים מסביב, בנוף וכמובן באנשים.

מערות לונגגונג – Longgong

אחת האטרקציות המרכזיות במחוז גוויז’ו. מערות לונגגונג נחשבות לאחת ממערות המים הגדולות ביותר בעולם. מדובר בכ-15 ק”מ של מערות נטיפים שנהר תת קרקעי זורם ביניהם. ניתן לערוך שייט מודרך במערות שקושטו ע”י הסינים בתאורת ניאון צבעונית. כל האזור מזכיר את הנוף הקארסטי באזור גווילין. באזור ישנם גם גנים רחבים ומטופחים, מקדשים בודהיסטיים, אגמים קטנים ומפלי מים מרשימים.
מידע שימושי למבקר בגוויז'ו

הגעה לגוויז’ו:

  • ברכב פרטי – במחוז עוברים מס’ כבישים אשר מחברים אותו לשאר חלקי סין בקלות.
  • באוטובוס – בגוויאנג, בירת מחוז גוויז’ו , מס’ תחנות אוטובוס “לונג דיסטנס”. – Tourist Bus Station – ממוקם ב – No. 278, Beijing Lu – מגיע ליעדי תיירות באיזור. תחנת – Coach Terminal – הממוקמת ב – No. 32, Yan’an Xi Lu – אליה וממנה ניתן לעלות על אוטובוסים למחוזות קרובים כמו יונאן וסצ’ואן. ותחנת – Coach Station next to the local railway station – ממנה ניתן להגיע לערים מרכזיות נוספות בסין.
  • בטיסה – במחוז גוויז’ו יש מס’ שדות תעופה. שדה”ת המרכזי ביותר במחוז נמצא בעיר – guiyang – והוא בינלאומי. – Guiyang Longdongbao International Airport – ואפשר להגיע ממנו ואליו מיעדים מרכזיים כמו פוקט [תאילנד], סינגפור, בייג’ינג, שנגחאי וצ’נגדו.
  • ברכבת – בגוויאנג [בירת מחוז גוויז’ו] 2 תחנות רכבת מרכזיות – Guiyang Railway Station ו- North Railway Station – מהראשונה ניתן לעלות על רכבות ליעדים מרכזיים כמו קונמינג וצ’נגדו. התחנה השניה היא לרכבות מהירות בלבד.

 

[wpgmza id="21" cat="5" marker="3617" zoom="13"]