יאנגשו | Yangshu

יאנגשו – 阳朔县

אחת מפינות החמד בסין ואחת האטרקציות התיירותיות במדינה

מידע כללי על יאנגשו

יאנגשו היא עיר במחוז הנושא את אותו שם בחבל גואנגשי שבדרום מרכז סין. היא מוקפת בגבעות משולשות בתצורת קארסט ויושבת לגדת נהר ה-לי, הגדול והמפורסם ונהר היולונג השקט והקטן יותר. מה שהופך את הנוף סביבה למחזה נעים לעין. החל משנות ה-80 העיר הפכה להיות יעד תיירותי מבוקש, הן בקרב התיירים הסיניים והן בקרב תיירים מהעולם. לצורך העניין בעיר יש 80.000 תושבים ובנוסף, בכל יום מבקרים בה 40.000 תיירים מכל העולם.

יאנגשו, מציעה פחות או יותר את אותן פעילויות ונופים פסטורלים, שניתן למצוא גם בגווילין הסמוכה, אך באווירה רגועה ושלווה יותר ועם תושבים דוברי אנגלית. גם ביאנגשו, כמו בגווילין, הפעילויות הפופולרית ביותר היא שייט על נהר הלי, או טיול אופניים בין הכפרים הסמוכים וכמובן קניות ואוכל. אחד הדברים שמאוד מורגשים ביאנגשו הוא ההשפעה המערבית – הן בשפה המדוברת (הכוללת לא מעט מקומים שדוברים אנגלית) והן במאכלים תרבות ואופנה מערבית.

אך יאנגשו היא לא רק קניות ואוכל היא כאמור אזור יפה ונעים לעין שמתופעל היטב ומאפשר ליהנות מכפרים ציוריים, נהרות מים יפיפיים וגבעות שנראות כמו לקוחות מציור.
הרחוב המרכזי של יאנגשו (צילום מקורי)הרחוב המרכזי של יאנגשו (צילום מקורי)

מה רואים ואתרים מרכזיים ביאנגשו

כפרים סמוכים ליאנגשו – בסמוך ליאנגשו יש מספר כפרים קטנים ומעניינים לביקור, שהדרך אליהם העוברת בנופים פסטורלים היא חוויה מהנה בפני עצמה. לחלק מהכפרים ניתן להגיע גם בשייט אבובים, במורד נהר הלי. בכפרים פועלים שווקים צבעוניים ומוכרים בהם מזכרות לתיירים. אך גם ניתן לראות את האופי הכפרי של החיים באזור ולא רק במתחמי התיירות שיש בעיר המרכזית. בין הכפרים המומלצים לביקור: באישה (Baisha), פולי (Fuli), שינגפינג (Xingping) לקריאת הערך על כפר שינגפינג ביומן הטיול של נעם ».

שוק הלילה – ביאנגשו פועל שוק לילה מקומי בו ניתן להתענג על האוכל המקומי שכולל בין השאר חלזונות ממולאים, מיטב פירות ודגת הנהרות של האזור ואף בשר כלב  – לשיקולכם…

עץ הבאניאן העתיק – Da Rong Shu – עץ פיקוס הודי עתיק וגדול ממדים הנמצא במרחק 7 ק”מ מיאנגשו. הפיקוס ההודי ידוע בתור עץ שתחתיו ישב בודהה בעת שמסר את דרשתו הראשונה לחמשת תלמידיו ולכן יש לו משמעות מיסטית עבור הבודהיסטים. תיירים סינים רבים מגיעים אל העץ שהפך לאטרקצייה תיירותית ודתית פופולרית בסין.

בשוק של יאנגשו (צילום מקורי)בשוק של יאנגשו (צילום מקורי)

יאנגשו, מבט מנהר לי (צילום: <a href=Andy Siitonen) (צילום: Andy Siitonen)” width=”500″ height=”375″ />יאנגשו, מבט מנהר לי (צילום: Andy Siitonen) (צילום: Andy Siitonen, רישיון)

ברחוב המערבי של יאנגשו לקראת שעות הערב (צילום מקורי)ברחוב המערבי של יאנגשו לקראת שעות הערב (צילום מקורי)

מופע על הנהר – מופע ההתרשמויות impressions – מופע אורות מדהים על נהר הלי המשלב כ-600 מציגים המפגינים תיאום מדהים ומרהיב בין האורות והמים. מופע ייחודי זה מושך אליו מבקרים רבים מכל העולם ותשמעו בו בליל של שפות מצד הקהל שלרוב ימלא את המושבים (להזמנת כרטיסים למופע, כולל איסוף והחזרה למלון).

מופע ההתרשמויות על נהר הלי (מופע ההתרשמיות ביאנגשו) (צילום מקורי)מופע ההתרשמויות על נהר הלי (מופע ההתרשמיות ביאנגשו) (צילום מקורי)

מופע ההתרשמויות על נהר הלי (מופע ההתרשמיות ביאנגשו) (צילום מקורי)מופע ההתרשמויות על נהר הלי (מופע ההתרשמיות ביאנגשו) (צילום מקורי)

טיול אופניים באיזור – ישנם שבילים רבים לכל הכיוונים באיזור וניתן להשכיר אופניים ולטייל בהם. נוף הנהרות והאגמים, והרי הקארסט יפה בצורה שקשה לתאר, השבילים עוברים דרך כפרי האיזור, מומלץ מאוד (לקריאת הערך על טיול אופניים באיזור ביומן הטיול של נעם », להזמנת טיול אופניים פרטי באיזור יאנגשו עם אופציה למשפחות, להזמנת טיול אופניים אתגרי באיזור יאנגשו כולל סדנת טאי צ’י ומסז’).

גבעת הירח – האטרקציה המרכזית בגבעת הירח הוא הנוף הציורי הנשקף ממנה – אחד היפים בסין. יש לקחת בחשבון שכדי להגיע לראש הגבעה יש לטפס ב-808 מדרגות. מומלץ להגיע לקראת שקיעה. אזור הגבעה כולל מתחם שלם של טיולים בתוך מערות אשר חלקן מערות מיים (יותר נכון בוץ) המפורסמות שבהן היא מערת בודהה השחור הנמצא קצת לפני פסגת גבעת הירח.

משפחה מכינה אוכל על גדות נהר הלי - דוגמה למראות בכפרים באזור יאנגשו (צילום מקורי)משפחה מכינה אוכל על גדות נהר הלי – דוגמה למראות בכפרים באזור יאנגשו (צילום מקורי)

שיט על נהר הלי - מיאנגשו לגוולין (צילום מקורי)שיט על נהר הלי – מיאנגשו לגוולין (צילום מקורי)

שיט על נהר הלי - מיאנגשו לגוולין (צילום מקורי)שיט על נהר הלי – מיאנגשו לגוולין (צילום מקורי)

גבעת הירח, יאנגשו

מלונות ביאנגשו

המלצה של נעם שראטר: “התאכסנתי בהוסטל “Green forest” ששינה את שמו ל-Traveling with hostel, ומשתמש בשני השמות. להוסטל מיקום מעולה במרכז הרחובות התוססים, ושירות מצויין למידע על האזור”
לקריאת ההמלצה המלאה על ההוסטל ביומן הטיול של נעם »

אטרקציות וסיורים מודרכים ביאנגשו

יאנגשו הינה יעד מרכזי בגלל הנופים היפים והמיוחדים וקירבתה לגווילין ולכן היא נמצאת בתכנית המסלול של הרבה מהטיולים המאורגנים לסין (למידע נוסף: טיול מאורגן לסין).

יאנגשו היא מרחב תיירותי שוקק ופעיל ויש בה את כל סוגי הפעילוית שאזור יפה כמו זה יכול להציע. שיט על נהר הלי, טיולי אופניים (מפורסמים ביופיים כמפורט למעלה), וטיולים יומיים בכפרי הסביבה כמו גם טיפוסי הרים וסנפליג.

אחת האטרקציות הפופלאריות ביותר באזור היא מופע ההתרשמויות על הנהר – אין כמעט תייר שמגיע לעיר ולא מבקר במופע זה.

בנוסף ישנם לא מעט פעילויות המיועדות לתיירים למשל:

 • ניתן לקחת קורס בישול, אם כי הוא כנראה בסיסי מדי לאלו מאיתנו שאוהבים לבשל (לקריאת הערך על קורס בישול ביאנגשו ביומן הטיול של נעם »).
 • ביקור במפעל הבאמבוק המקומי.
 • ביקור במערת הנטיפים (מערת הכסף).
 • צפיה בהר הירח.
 • שיט על נהר הלי בין יאנגשו לגוולין (אחת הפעילויות היותר פופלאריות באזור).

השכרת רכב ביאנגשו

ביאנגשו מס’ קטן של סוכנויות להשכרת רכב, ריכוז סוכנויות נוסף נמצא בגווילין (ראו עוד תחת השכרת רכב בסין).
טיפים והמלצות כלליות למבקר ביאנגשו

 • הפעילות הפופלארית ביותר באזור היא נסיעה על אופניים, הן כאמצעי תחבורה בין יעדים שונים והן כיום טיול רכיבה שרכיבה היא עצם העניין כמפורט למעלה.
 • ברוב חנויות השכרת האופניים במקום תדרשו להשאיר פיקדון.
 • למרות שהחיבור לאזור הוא דרך גוולין (אין ביאנגשו לא תחנת רכבת ולא שדה תעופה – מאוד מומלץ להגיע לכאן ליום או יומים).
 • מדובר באחד האזורים הכי ידידותיים לטיולי משפחות בסין – בגלל הקרבה התרבותית למערב, הפעילות לילדים וכדומה.
 • האזור דורש תכנון של לפחות יומיים – מי שירצה ליהנות מהפעילויות והקורסים שיש באזור מומלץ לקחת מספר ימים נוספים.
 • מרבית המלונות באזור זה מעסיקים עובדים דוברי אנגלית.

 

מידע שימושי למבקר ביאנגשו

הגעה ליאנגשו:

 • ברכב פרטי – יאנגשו מחוברת לשאר חלקי סין באמצעות הכבישים G65 G321.
 • באוטובוס – רוב האוטובוסים “לונג דיסנס” הנוסעים במחוז גוואנגדונג [בו גווילין ויאנגשו נמצאות] עוברים ביאנגשו. בנוסף יש קווים קבועים מגווילין ליאנגשו.
 • בטיסה – שדה”ת הקרוב ביותר ליאנגשו הוא במרחק של כ65 ק”מ, בגווילין. כדי להגיע בטיסה יש לטוס אל גווילין.
 • ברכבת – תחנת הרכבת הקרובה ביותר ליאנגשו היא במרחק של כ65 ק”מ, בגווילין.

 

[wpgmza id="21" cat="5" marker="3587" zoom="13"]