זיהום אוויר בביג’ינג

מידע כללי

בייג’ינג של העשורים האחרונים עברה פיתוח כלכלי אדיר וכמו כמו כל הערים הגדולות בסין, היא מושפעות מכך מאוד בכל האמור לזיהום אוויר. עקב כך לא די בכך שיש עונות בשנה שבהם מזג האוויר בעיר קשה עקב סופות החול הקשות שמאפיינות בעיקר את בייג’ינג וערי מזרח המדינה הסינית – אלא זיהום האוויר התעשייתי בעיר לעיתים יוצא מכלל שליטה.
בגלל זה יש לשים לב האם יש הוראות ייחודיות עבור כניסת רכבים לעיר, כפי שקורה לא פעם. כמו כן למי שסובל מזיהום אוויר רצוי לשקול להסתובב בעיר עם מסכה.

קחו בחשבון שאומנם בעיה זו מזוהה עם בייג’ינג – אך היא בעיה כללית בסין בכלל ותוכלו לראות אותה גם בערים גדולות אחרות (למעשה נכון ל-2013 90 אחוז מערי סין מאובחנות כערים בעייתיות מבחינת זיהום אוויר) – אך בעיה זו בעיקר מאפיינת את אזור חביי התעשייתי ואת אזור שאנדוג.
כדאי לדעת:

יש חוקרים ומומחים לפוליטיקה של סין שטוענים שיש בכך צדדים חיביים כיוון שסוגיית הטיפול בזיהום האוויר מביא את הרשויות ליותר טיפול ואכפתיות מהאזרחים ולסוג של דיאלוג של המפלגה הקומוניסטית עם האזרחים שלא היה בעבר על נושאים אחרים.
נושא זיהום האוויר זוכה לשיח ער וביקורת על המשטר שאינה אופיינית מאוד לסין – מדי פעם מתפרסמים אזרחים שיוצאים עם שואבי אבק או מצלמים עצמם עם פחיות ריקות (כמו מלאות אוויר נקי) כאקט מחאתי נגד המשטר.
מפה

[wpgmza id=”21″ cat=”5,4″ marker=”3425″ zoom=”4″]