פארק מקדש השמיים | Temple of Heaven

פארק מקדש השמיים – 天坛

מידע על אחד הסמלים הגדולים ביותר של בייג’ין בפרט ושל סין בכלל

מידע כללי על פארק מקדש השמיים

מקדש השמיים (Temple of Heaven, הגייה: Tiāntán) המוגדר כאתר מורשת לאומי על ידי אונסק”ו, נמצא בפארק רחב ידיים, אשר בו מקדש עתיק שנבנה ב-1420 עם בניית העיר האסורה, על ידי יונגלה, הקיסר השלישי משושלת מינג. שמו המדויק של המקדש הוא בעצם מזבח השמיים. במקור שימש המקדש לעריכת טקסים חגיגיים ע”י הקיסרים. כאן התפללו למען יבול ואסיף מוצלח, הדרכה משמיים ומחילות לעם – היום בעיקר מסתובבים פה בינות לעצי הברוש המפורסמים תיירים, מקומיים והרבה שוטרים וציפורים.
גנו של המקדש בנוי לפי תורתו של קונפוציוס (כלומר- הקפדה יתרה על קווים ישרים ומוקפדים תוך חזרות רבות). הגן מוקף מכל צדדיו בשערי כניסה מארבע רוחות השמים וכולל בתוכו כמה מזבחות / מקדשים קטנים שהיום משמשים בעיקר ליופי ופחות לפולחן של ממש.

הידעת?
הבנייה במקדש השמיים מבוססת על עקרונות הפנג שווי, עם משמעויות קוסמולוגיות מרובות וסמלים קיסריים: הספרה 9, שהיא הספרה הקיסרית, הריבוע המסמל ארץ, העיגול המייצג שמיים, והקיסר המקשר ביניהם ובין בני האדם.

פריחה בפארק מקדש השמיים (צילום מקורי)פריחה בפארק מקדש השמיים (צילום מקורי)

מה רואים ואתרים מרכזיים בפארק מקדש השמיים

מדובר בפארק המשתרע על פני שטח עצום של 2,670 דונם, אשר במרכזו נמצא אחד המקדשים המרתקים שבעיר, שהוכרז כאתר מורשת עולמית מטעם אונסק”ו.

הפארק נמצא במרכז העיר בייג’ין, כשני ק”מ מדרום לכיכר טיאננמן. כדאי להגיע אל המקדש בשעות הבוקר המוקדמות, אז ניתן לראות בו המונים מתושבי העיר המגיעים אליו להתעמלות בוקר בסגנון מקומי כמו טאי צ’י, צ’י קונג, ריקודים סלונים, ריקודי מניפות ועוד.

מקדש השמים (צילום מקורי)מקדש השמים (צילום מקורי)

תמונות והסברים על מקדש השמים ומקדש הלאמה

אטרקציות וסיורים מודרכים בפארק מקדש המים

מקדש השמים ומקדש הלאמה נמצאים במרכז בייג’ין שהוא אחד מהאתרים החשובים לטיול בסין ונמנים בתכנית המסלול של רוב הטיולים המאורגנים לסין (ראו עוד ב- טיול מאורגן לסין)
טיפים והמלצות כלליות למבקר בפארק מקדש השמיים

  • מומלץ להגיע בשעות הבוקר למקדש השמים, בשעות אלו ניתן לראות את המקומיים משחקים שח מתאמנים בטאי צ’י, מתאמנים בחרבות, רוקדים ושרים. ב9:30 המקום כבר מפוצץ לגמרי בתיירים.
  • במהלך השנים האחרנות חלקים רבים מהאתר נמצאים בשיפוצים. ישנם זמנים שהכניסה אליו אינה מותרת, ואפשרי להעיף רק מבט מבחוץ – בדקו זאת עם המלון שלכם לפני הביקור באתר.
  • האתר הוא אתר חובה – גם אם הוא בשיפוצים, או אין זמן לביקור – כדאי לבוא לראות את המבנה והגן שסביבו.
  • המקום מאפשר לקנות שני סוגי כרטיסים – כרטיס בסיסי (שהוא כולל כניסה בלבד לפארק ללא כניסה למבנים) וכרטיס מקיף הכולל את הכניסה לכל האתרים של מקדש השמיים – למרבית התיירים מומלץ לקחת את הכרטיס המקיף (ההפרש בניהם נכון ל2012 הוא 20 יואן בלבד).

 

מידע שימושי למבקר בפארק מקדש השמיים

  • כתובת: Temple of Heaven, 1 Tian Tan Dong Lu, Dongcheng, Beijing, China.
  • אתר אינטרנט (בסינית): http://www.tiantanpark.com/cn/.

הגעה לפארק מקדש השמיים:

  • בטיסה – שדה”ת הקרוב ביותר למקדש השמים הוא שדה”ת המקומי – Beijing Nanyuan Airport – שמפעיל רק טיסות פנים. שדה”ת הבינלאומי והמרכזי בבייג’ין הוא – Beijing Capital International Airport.
  • ברכבת – לשער הצפוני בלבד , קו 5 של הרכבת התחתית [beijing subway] ירידה ב – Tiantandongmen Station.
  • באוטובוס – 2, 15, 17, 20, 35, 36, 69, 71, 120, 203, 504, 707, 729, 6, 34, 35, 106, 110, 687 , 122, 208, 525, 610, 958.

 

[wpgmza id="21" cat="5" marker="3371" zoom="13"]