פארק דונגדן | Dongdan Park

פארק דונגדן – 北海公園

מידע על פארק קטן במרכז בבייג’ינג

מידע כללי על פארק דונגדן

דונגדן פארק (Dongdan Park) נמצא במרכז בייג’ינג סמוך לרחוב הקניות Wanfujing, והוא הפארק הקטן ביותר בעיר. הוא אומנם לא אחת מהאטקרציות החשובות ביותר בביג’ינג, אך הוא האופציה הטובה ביותר שקיימת במרכז בייג’ינג למנוחה שקטה ושלווה שמשכיחה לרגע את המולת המטרופולין.

הפארק שימש בעבר מקום פולחן לקיסרים ולמקורוביהם והיום הוא אזור בילוי מעודף על תושבי מרכז העיר. כיום ניתן לראות בו הרבה מאוד ילדים ומשפחות.

הפארק מהווה אחד ממקומות המפגש הבודדים בעיר לגברי הקהילה הגאה, ולכן הוא ידוע לשמצה על כך בערבים, אם כי במהלך היום האווירה שונה ותתקלו שם בעיקר במקומיים שבאו למתוח את רגליהם, ילדים וקשישים משחקים ומתרגלים טאי צ’י.
הידעת?
הפארק נפתח לציבור בשנת 1955, וההר שבו בנוי מהאדמה והעפר העודפים שנחפרו לצורך בניית שני קווי הרכבת התחתית הראשונים של העיר.

מה רואים ואתרים מרכזיים בפארק דונגדן

בחלקו הדרומי של הפארק יש אגמים קטנים ומגרשי משחקים לילדים, ובצפון הר מכוסה בעצים ופגודה יפה. מראש ההר ניתן לביט בתצפית על האיזור.
מזרח הפארק מתאים להליכה בין ההרים המלאכותיים, ובמערב הפארק ישנה גם מערה מלאכותית.

מלונות בפארק דונגדן

אזור זה נחשב לאזור טוב מאוד ומומלץ ללינה. הוא משלב שקט יחסי וקרבה למרכז של העיר. רובו מורכב ממלונות ארבעה כוכבים ותיקים וכמה מלונות ודירות להשכרה קטנים – רובם חדשים שנפתחו בשנים האחרונות.

ניתן למנות מלונות טובים מאוד המצויים לידו כמו (הקישורים לאתר בוקינג):
Howard Johnson Paragon Hotel Beijing ,Pentahotel Beijing, Inner Mongolia Grand Hotel Wangfujing (מלונות ארבע כוכבים מהמומלצים שיש בעיר) Novotel Beijing Xinqiao (מלון טוב אך קצת יקר מידי – יש חלופות טובות כמוהו במחירים פחות גבוהים).

אטרקציות וסיורים מודרכים בפארק דונגדן

יעד זה אינו נמצא כמעט אף פעם על מפת הטיולים המאורגנים הגדולים שיש בסין. ההגעה אליו יכולה להתבצע באופן עצמאי בזמן החופשי של מי שמבקר בעיר במסגרת טיול מאורגן (ראו עוד טיולים מאורגנים בסין).
מידע שימושי למבקר בפארק דונגדן

  • כתובת: 9 Chongwenmen Inner St Dongcheng, Beijing.

הגעה לפארק דונגדן:

  • רכבת תחתית – קו מספר 2 (כחול) או 5 לרדת בתחנת Chongwenmen, לצאת בצפון הרחוב היכן שנמצא הנובוטל.
  • טיסה – נמלי התעופה המשמשים את בייג’ינג: נמל התעופה הבינלאומי והמרכזי הוא – Beijing Capital International Airport. נמל התעופה המקומי – Beijing Nanyuan Airport – מפעיל רק טיסות פנים.

 

[wpgmza id="21" cat="5" marker="3534" zoom="13"]