פארק ג’ונגשאן | Zhongshan Park

פארק ג’ונגשאן – 北海公園

מידע על אחת מהריאות הירוקות של בייג’ינג

מידע כללי על פארק ג'ונגשאן

פארק ג’ונגשאן (Zhongshan Park) הוא פארק בבייג’ינג – אחת מהריאות הירוקות של העיר, ונמצא מזרחית לעיר האסורה ומערבית לכיכר טיאננמן. הפארק הוא דוגמא לפירוש אפשרי לגן סיני קלאסי, ובו נופים ירוקים טבעיים המשובצים באגמים קטנים וביתנים עתיקים.

*שימו לב פארק ג’ונדשאן הוא שם שחוזר על עצמו במספר ערים וישובים שונים – עמוד זה עוסק בפארק הנמצא בעיר בייג’ינג.
*בחלק ממדריכי הטיולים בעברית נקרא הפארק – ד’ונגשאן.
הפארק נקרא על שם המהפכן הגדול סון יאט-סן (שמו בהגייה מנדרינית הוא ג’ונְגשָׁאן), שנחשב לאבי סין המודרנית (למידע נוסף ראה סין במאה העשרים תחת ההיסטוריה של סין). סון יאט-סן היה רופא במקצועו, אשר עזב את העיסוק ברפואה והקדיש את חייו לפעילות פוליטית. תורתו זכתה לשם “שלושת העקרונות של העם”. הוא לקח חלק בהשפעה על סילוק שושלת צ’ינג מהשלטון והקמת הרפובליקה הסינית. ייחודו בקרב מנהיגי סין בתקופתו הוא שהוא אהוב ומוערץ הן על ידי הלאומנים הסינים והן על ידי הקומוניסטים ועל כן הוא דמות מרכזית הן בסין הקומוניסטית והן בטאיוואן.

כמו הרבה אתרים חשובים בסין שהולאומו – הפארק היה בעבר חלק חשוב מאתריה של בייג’ינג הקיסרית – הוא שימש מקום להקרבת קורבנות על ידי כמה מהקיסרים ושימש כאזור פולחן לאל האדמה והתבואה.

פריחת הטוליפים ביציאה הצפון מערבית של פארק ג'ונגשאן  (צילום: David Baron)פריחת הטוליפים ביציאה הצפון מערבית של פארק ג’ונגשאן (צילום: David Baron, רישיון)

מה רואים ואתרים מרכזיים בפארק ג'ונגשאן

הפארק מהווה פינה שלווה ומרגיעה ממאסות הבטון של המטרופולין ההומה. ניתן לסייר בו בין עצים ירוקים, אגמים קטנים וביתנים היסטוריים. בעונת הפריחה של פרחי הטוליפ (אפריל-מאי) הפארק לובש צבעים מלבבים כששורות הטוליפים פורחות בהמוניהן.

בתוך הפארק יש מספר אתרים חשובים ונקודות ענין – כולל ביתנים, עצים עתיקים ופסלים – הנקדות החשובות אולי הם אולם הקונצרטים של העיר האסורה והמזבח העתיק ששימש בעבר להקרבת קורבנות בפארק.

בתוך פארק ג'ונגשאן  (צילום: OnMyWayTo)בתוך פארק ג’ונגשאן (צילום: OnMyWayTo, רישיון)

סרטון המציג את פארק ג’ונגשאן

מלונות בפארק ג’ונגשאן

אזור זה הקרוב לעיר האסורה ולכיכר טיאנמן הוא אחד האזורים המבוקשים ללינה בבייג’ינג – אך גם האזור היקר יותר והאזור ההמוני ביותר. (ראה עוד תחת מלונות בביג’ינג ומלונות בסין)

אטרקציות וסיורים מודרכים בפארק ג’ונגשאן

לא כל הטיולים המאורגנים בסין עוברים בפארק זה בצורה מאוד מפורטת – תלוי בכמות הימים שמושקעת בעיר בייג’ינג. מרבית הסיורים המודרכים עוברים בו במהירות יחסית או אפילו רק במבט מבחוץ כאשר מבקרים בעיר האסורה. במידה ולא ביקרתם במקום בזמן הסיור המודרך שלכם, כדאי לשקול לעבור בו באחד מהימים או השעות החופשיות שיש לכם – זה בוודאי יעניין יותר מעוד קניון או שוק.
טיפים והמלצות כלליות למבקר בפארק ג'ונגשאן

  • בין התאריכים 10/4 עד  10/5- הכניסה לפארק אומנם יקרה יותר (בכל מקרה המחיר אינו גבוהה במיוחד נכון ל2012 – 3 יוהן), אך זוהי עונת הפריחה של הטוליפים ופסטיבל פריחת הטוליפ, כדאי מאוד להגיע לפארק בתקופה זו שכן זהו מחזה מלבב.
  • ביום שמש חם במיוחד מומלץ לבקר בפארק המוצל ולהרגע אחרי המולת העיר.
  • יש לפארק שעות פתיחה שונות בקיץ ובחורף – שימו לב!

 

מידע שימושי למבקר בפארק ג'ונגשאן

הגעה לפארק ג’ונגשאן:

  • בטיסה – שדה”ת הקרוב ביותר לפארק הוא נמל התעופהבינלאומי והמרכזי בבייג’ין , – Beijing Capital International Airport.
  • ברכב פרטי – הפארק נמצא במרכז בייג’ינג וע”כ ניתן בקלות להגיע אליו ברכב ,למרות זאת מומלץ להתנייד בתחב”ץ בעיר.
  • באוטובוס – קווים , 5, 10, 22, 37, 52, 726, 802 לתחנת Zhongshan Park 中山公园.
  • ברכבת תחתית – קו 1, לרדת בתחנה המערבית של טיאננמן, יציאה B.

 

[wpgmza id="21" cat="5" marker="3555" zoom="13"]