הכל על - מונפרנאס - Montparnasse
 
דף הבית >> פריז 2018, המדריך התיירותי המקיף ביותר בעברית >> אזורים מרכזיים בפריז >> מונפרנאס - Montparnasse

פריז

עוד תחת אזורים בפריז:


עוד תחת אתרים מרכזיים בפריז:


עוד תחת פריז:

פרסומות
 
 
 
הכל על - מידע לתייר ולמטייל הישראליבניית חופשה בפריז:
מלונות | טיסות | הופעות | השכרת רכב
למידע נוסףמלונות המומלצים  | יעוץ אישי למלונות
Booking.com

הצעות חמות למלונות 


 מונפרנאס

  Montparnasse 


 


 

מידע על הרובע של האומנים בפריז

על המונפרנאס מלונות באזור מונפרנאס תמונות ממונפרנאס

מונפרנאס - טבלת ניווט מהיר
מידע כללי והיסטוריה
מה רואים?
המלצות
מפה ומידע שימושי
להוספת תמונות, המלצות או תגובות 
עזרה בתכנון חופשה בפריז

מידע כללי והיסטוריה של אזור המונפרנס

רובע מונפרנאס (Montparnasse) נמצא בגדה השמאלית של פריז, בגבולות הרובע הארבעה-עשר ודרומית לרובע הלטיני. הרובע נקרא כך על ידי סטודנטים שהתגוררו בו במאה ה-17 במטרה לציין את תל העפר הקטן עליו היו נושאים באותה תקופה נאומים ושירים שכונה הר פארנסוס, מקום מושבן של המוזות במיתולוגיה היוונית. מונפרנאס נעשה לפופולרי בתקופת התערוכה העולמית של פריז ב-1889 ועם הדעיכה בזוהר שבמגורים במונמרטרמונפרנאס הציע מגורים זולים ועממיים יותר, והזמין אליו את מיטב האינטלקטואליים, האנשי הרוח והאמנות של אותה התקופה.
 
*פרסומת*

בשנות ה-20 של המאה העשרים הרובע הגיע לשיא פופולריות בתקופה שמכונה "השנים העליזות", אז הרחובות ובתי הקפה שקקו חיים והאמנות והיצירה במקום פרחה. מונפרנאס גדשה מאמנים מרוששים, חלקם דגולים וותיקים וחלקם הבטחות אמנותיות צעירות, אמנים צרפתים, יפנים, איטלקיים, ספרדיים, בלגיים, רומנים, רוסים ואמריקאיים חגגו ויצרו ברחובות הרובע וגדשו את בתי הקפה והביסטרו. בין היוצרים שהיו חלק בלתי נפרד מהרובע ניתן למנות את פיקאסו, שאגאל, דושאן, סוטין, מודיליאני, דאלי, ג'קומטי, מירו, ג'ויס, קוקטו, סרטר, דה-בובואר, ריברה, מאטיס וזאדקין ועוד ועוד.

כיום הרובע שינה את פניו אך עדיין קיימות בו כמה מפינות החמד הנוסטלגיות שזכו לתהילה בעבר הרחוק. בתי קפה מיתולוגיים כמו La Rotonde שבסמוך לתחנת המטרו Vavin בו שתו, כתבו, נפגשו, פטפטו וכמעט תמיד שילמו בהקפה או באמצעות מכירת ציורים. לא רחוק ממנו, נמצאים עוד שלושה מבתי הקפה שזכו לארח את היוצרים הגדולים ועדיין אוצרים בתוכם את תהילת העבר- לה סלקט, לה קופול ולה-דום. Closerie des Lilas (קלוזרי דה-לילה) שנמצא ב- Boulevard du Montparnasse 171, שימש בערב כמקום מפגשם הקבוע של המינגווי, אליוט ופיצג'רלד. ברובע נמצא גם רחוב המשוררים ב-rue Campagne Premiere בו התגוררו רילקה, רמבו ועוד משוררים אחרים, ובמספר 31 נמצא ביתו הייחודי של הפסל קונסטנטים ברנקוזי. 


File:Modigliani, Picasso and André Salmon.jpg
מודליאני, פיקאסו וסלמון מחוץ לקפה "לה-רוטונד" במונפרנאס
(צילום: PD)

מה רואים?

מוקדי עניין

File:Tour Montparnasse seen from Arc de Triomphe.jpg
מגדל מונפרנס נראה למרחוק (צילום: Ввласенко)

מגדל מונפרנאס והקניון (Tour Montparnasse) - אחד מגורדי השחקים הגבוהים ביותר בפריז, הנראה מרחוק מכמעט כל נקודה בעיר בשל התפרצותו לקו הנוף הנמוך יחסית של הגדה השמאלית. הבניין הגבוה כולל 59 קומות של משרדים ואזורים מסחריים בקומות הראשונות, ומספק תצפית פנורמית מרהיבה לעיר ולסביבותיה. בדומה לתגובות למונומנטיים יוצאי דופן, כמו מגדל אייפל ומרכז פומפידו, גם כלפי גורד השחקים מונפרנאס עלתה ביקורת רבה עם בנייתו בשנות ה-60 על חוסר השתלבותו בנוף, ואכן שנתיים לאחר תום הבנייה אסרה עיריית פריז על בניית גורדי שחקים נוספים במרכז העיר.
מעלית מהירה מגיעה לקומה העליונה בה נמצא המצפה, מסעדה ותערוכה קטנה על היסטוריית העיר פריז. התצפית מכאן היא תחליף ראוי למגדל אייפל- ללא תור, בעלות נמוכה יותר, וכמובן- מפה תוכלו לראות גם את מגדל אייפל עצמו. העלייה לתפצית פתוחה כל יום, בין ה-1 באפריל ל-30 בספטמבר בין השעות 9:30 עד 23:30, ובין ה-1 באוקטובר ועד ה-31 במרץ בין 9:30 ל-22:30, ובסופי-שבוע וחגים עד 23:00. המגדל נמצא בכתובת 33 avenue du Maine. כמו כן, בקומות הראשונות של המגדל נמצא מרכז קניות רוחש חיים ובו רשתות בינלאומיות.

בית הקברות מונפרנאס (Cimetière du Montparnasse) - אחד מבתי הקברות המפורסמים בפריז בהם טמונים כמה מהגדולי האומה הצרפתית כמו בודלר, מופאסאן, סארטר, דרייפוס, ז'אן פול סרטר וסימון דה-בובואר, סמואל בקט וסרז' גינסבורג ועוד. בית הקברות נמצא בכתובת Boulevard Edgar Quinet 3, ופתוח כל יום בין השעות 8:00-17:30 ובימי ראשון ושבת בין השעות 9:00-17:30.

הקטקומבות (Les catacombes) - האתר יוצא דופן שנמצא יותר מ20 מטר מתחת לפני האדמה הוא למעשה אתר קבורה מפותל באורך של 1.7 ק"מ שנבנה במאה ה-18. בשנת 1786 עיריית פריז נתקלה בשתי בעיות חמורות- מחצבות תת-קרקעיות של אבן גיר שהיו קיימות עוד מאז תקופת האימפריה הרומית יצרו מצב מסוכן של בנייני מגורים העומדים ללא תמיכה קרקעית מספקת תחתיהם, ומצב תברואה ירוד ביותר ומקור מחלות של בתי הקברות שהיו פזורים ברחבי העיר. הוחלט להרוג שתי ציפורים במכה אחת ולהעביר את עצמותיהם של דיירי בתי הקברות המזהמים שישמשו כעמודי תווך באזור המכרות התת-קרקעי. לפי ההערכה, הועברו למחצבות הנטושות עצמותיהם של כשישה מיליון איש. ואכן, ביקור בקטקומבות יחשוף אתכם למראה מזעזע ומעורר השתאות של כמויות לא נתפסות של גולגלות ועצמות מסודרים באופן מופתי ואף הומוריסטי (גולגולות יוצרות לב, לדוגמא) כקירות יציבים במנהרה. לא מומלץ לילדים קטנים, וכדאי לוודא שלא מדובר בסיור שיכול ליצור תחושות לא נעימות אצל כל חברי הקבוצה. בכל מקרה, כדי להימנע מהתור בכניסה מומלץ להגיע בסמוך לשעת הפתיחה. הכניסה נמצאת ממש בסמוך לתחנת המטרו Denfert-Rochereau ב- Avenue du Colonel Henri Rol-Tanguy 1, ופתוח כל יום מלבד ימי שני בין השעות 10:00-19:00.

שיטוט במחוזות (צילום מקורי)

מוזיאון זאדקין (Musée Zadkine) – מוזיאון המוקדש ליצירותיו של הפסל הרוסי-יהודי הקוביסטי אוסיפ זדקין, והכניסה אליו חופשית. המוזיאון נמצא ב-rue d'Assas 100, ופתוח כל יום מלבד שני בין השעות 10:00-18:00.

שוק אדגר קווין (Marché Edgar Quinet)- שוק אוכל שנמצא ברחוב Edgar Quinet מספר 14, ובו פירות, ירקות, פרחים, בשר וגבינות, פתוח בימי רביעי ושבת בין השעות 7:00-14:30. בימי ראשון נפתח במקום שוק אמנים בו מוצעים למכירה ציורים, פסלים, כלי בית ופרטי לבוש. 

חזור למעלה

פרסומת


המלצות של הכל על לאזור המונפרנס

מידע שימושי

  • כתובת: Montparnasse, 14 Arrondisement
  • איך מגיעים? מטרו – קו 4 חוצה את הרובע בתחנות Vavin, Raspail, Denfert-Rochereau. קו 6 עובר בתחנותEdgar Quinet, Raspail, Denfert-Rochereau . קו 13 עובר בתחנות Montparnasse-Bienvenue וב-Gaite. בתחנת Montparnasse-Bienvenue עוברים הקווים 13, 12, 6 ו-4.
    אוטובוסים- 91, 88, 28, 58 ,62, 21, 38, 95, 92, 94, 82.
    RER- קו B עובר בתחנות Port-Royal וב- Denfert-Rochereau

מפת אתרים

 

 

 
 


חזור למעלה

צריך עזרה בתכנון החופשה בפריז? אנחנו יכולים לעזור!

במשך תקופה ארוכה אנו עוזרים לגולשים שלנו לתכנן את החופשה שלהם בברצלונהקוסטה בראווהפראגרומאלונדון, פריז, מדריד ובכל אירופה.

arrow, left icon
רוצה שנעזור גם לך?
הכנס פרטים בטופס המצורף


 


              
                                     
                                     
                                      

חזור למעלה

חזור אל:
אזורים מרכזיים בפריז

 
 
 
+ שלח משוב
+ שלח הצעה כיצד יש לערוך את העמוד

 

 מצאתם שגיאת כתיב או ניסוח לא ברור? יש לכם מה להגיד? המחיר השתנה?
יש לכם המלצה או שאתם רוצים להוסיף הערה עובדתית?
רוצים שנפרסם תמונה או מאמר שלכם באתר?


הגיבו ועזרו לנו לבנות את אתר התיירות המעמיק ביותר בעברית! 

(בעלי אתרים יקרים - לינקים שאינם מועילים לגולשים לא יפורסמו
אך אנו יותר מנשמח לפרסם קרדיטים ולינקים למידע, תמונות או עריכה חדשה ומועילה).  

© כל הזכויות שמורות לצוות "הכל על" 

הזכויות לאייקונים שמורות ל:Alessandro Rei , WebIconSet.comIconFinderIconkaKidaubis DesignSebastien DurelSvengraphIcons LandDaddyDesignCyberchaos05DunedhelSvengraphLazyCrazy  Artdesigner.lv  VistaICO.com www.aha-soft.com Ana softLa Glanz Studio - Eugen Buzuk IconBlock  Bevelandemboss.net
יעוץ בקידום האתר: קידום אתרים ע"י עידן בן אור 

לכל שאלה ניתן ליצור עמנו קשר במייל 
למקרים דחופים 0544-979-371 (972+)
Yandex.Metrica