1. עמוד הבית
 2. »
 3. מדריד 2022 המדריך התיירותי המקיף ביותר בעברית
 4. »
 5. מדריד מידע שימושי
 6. »
 7. הנחיות הקורונה במדריד – כל מה שצריך לדעת לפני שנוסעים

הנחיות הקורונה במדריד

עמוד זה עודכן לאחרונה בתאריך 22.5.2022

אנו משתדלים לעדכן את העמוד כך שהמידע בו יהיה הרלוונטי ביותר, אך ייתכן וישנם שינויים מאז עדכונו האחרון שלא מופיעים בו. יש להיכנס לאתר משרד הבריאות ולהתעדכן בהנחות העדכניות ביותר ליוצאים מישראל ולנכנסים לישראל.

הנחיות הקורונה במדריד

הנחיות הקורונה במדריד בשלב זה , באופן לא כל כך שונה מישראל, מתבטאות בעיקר בהצגת אישור על חיסון, החלמה או בדיקה שלילית בכניסה למדינה. הנחיות הקורונה במדריד עצמה והנחיות הכניסה לספרד משתנות בהתאם למצב התחלואה בעיר, בספרד כולה ומצב התחלואה בישראל. אנו משתדלים לעקוב ולעדכן את העמוד בהתאם להנחיות העדכניות ביותר, ונשמח תמיד לעדכונים מהשטח ולשמוע את החוויות והטיפים שלכם מביקור במדריד בזמן הקורונה, השאירו לנו תגובה כאן.

נכון לעכשיו אחוז המחוסנים בספרד במנה השלישית הוא בערך 52%, במנה השנייה 85% ובמנת החיסון הראשונה 87% אך עדיין ישנם 15,000 חולים חדשים בממוצע ליום לפי נתוני השבוע החולף ממשלת ספרד הסירה את ההנחיות לעטיית מסכות בחללים ציבוריים פתוחים וסגורים מלבד תחבורה ציבורית – בה עדיין חלה חובה לעטות מסכה המכסה את האף והפה.

התחבורה הציבורית פועלת ללא מגבלות תפוסה אך כאמור יש לעטות מסכה בנסיעה בתחבורה ציבורית (כולל זמן ההמתנה על הרציף או בתחנת האוטובוס). מבחינת פנאי ובילויים – החנויות בתי הקולנוע, מוזיאונים (כמו מוזיאון הפארדו) ואולמות הקונצרטים פתוחים ללא מגבלות תפוסה, וכך גם הברים, מועדוני הלילה והמסעדות.

שימו לב, כי כנס על אי עטיית מסכה הינו כנס בגובה 100 אירו. כנסות נוספים בשל הפרת הנחיות יכולים לנוע בין 100 אירו ועד 3,000 אירו כתלות בחומרת העברה.

רחובות מדריד ריקים בזמן הקורונה (צילום:Nicolas Vigier)

הנחיות הקורונה באתרים מרכזיים במדריד

פארק וורנר ברדרס מדריד

פארק וורנר ברדרס מדריד, בדומה לדיסנילנד ולפארקים נוספים בעולם, נקט בכמה צעדים ויצא בהנחיות המותאמות להתנהלות לצד הקורונה. במסגרת צעדים אלו ישנה הגבלה על מספר המבקרים בפארק, ולכן מומלץ מאוד לרכוש כרטיס מראש על מנת להבטיח את כניסתכם. צוות הפארק מקפיד על שמירת מרחק בין המבקרים ויש להישמע להנחיות שלהם. שימו לב כי חלק מהמתקנים אינם פעילים מתוך חשש לסיכוי הדבקה גבוה בשימוש בהם או מאחר והם כרוכים בהתקהלות. במידה ואתם חשים ברע או חווים סימפטומים של מחלת הקורונה אתם מתבקשים שלא להגיע לפארק.

תוכלו לקרוא עוד על ההנחיות ולהתעדכן בהן בעמוד המוקדש לכך באתר הרשמי של פארק וורנר ברדרס בקישור הזה.

הארמון המלכותי של מדריד

על מנת להתמודד עם הגעת מבקרים ותיירים לצד המשך ההתמודדות עם מגיפת הקורונה ישנן מספר הנחיות והגבלות לגבי הביקור בארמון המלכותי של מדריד. ראשית ישנה מכסת מבקרים אשר יכולים לשהות בארמון בבת אחת מה שהפך את מכירת הכרטיסים למוגבלת יותר. ההמלצה היא לרכוש כרטיסים מראש, עדיין אפשר לרכוש כרטיסים בקופות הארמון אך התשלום בהן נעשה באשראי בלבד. במהלך הביקור בארמון יש לשמור על מרחק של שני מטרים לפחות בין המבקרים. לא תינתן כניסה לארמון עם אוכל או שתייה, חלק מחדרי התצוגה יהיו סגורים ולא ינתנו מדריכים קוליים במוזיאון. יש להימנע משימוש במעלית במידה וניתן ולהשתמש במדרגות במקום.

מי יכול להיכנס לספרד

נכון לעכשיו ההנחיות של ממשלת ספרד הן שאנשים אשר מחוסנים בשתי מנות החיסון (ועברו 14 יום מאז מתן מנת החיסון השנייה, אבל לא יותר מ-270 ימים מקבלת מנת החיסון האחרונה) יכולים להיכנס למדינה ללא צורך בהצגת תוצאת בדיקת קורונה, כמו גם מי שקיבל מנת חיסון שלישית. כמו כן ניתן גם להציג תעודת מחלים שתוקפה עד 180 מההחלמה (ובתנאי שעברו יותר מ11 ימים מאז תוצאת הבדיקה החיובית). בשאר המקרים הכניסה למדינה בכפוף להצגת בדיקת קורונה שלילית.

שימו לב כי על כל מי שנכנס למדינה יש למלא הצהרת בריאות, והנפיק לאחר מכן קוד QR.

איזה מסמכים ובדיקות צריך כדי לטוס למדריד

לפי הנחיות ממשלת ישראל

ממשלת ישראל הקלה את הנחיות הקורונה בעבור היוצאים מישראל, ונכון לעכשיו אין צורך למלא טופס נוסע יוצא כפי שהיה נהוג בעבר.

לפי הנחיות ממשלת ספרד

כל נוסע הנכנס לספרד צריך למלא הצהרת בריאות (תוכלו למלא אותה בקישור הזה), את ההצהרה יש למלא 48 שעות לפני הטיסה לספרד. לאחר שתמלאו את הצהרת הבריאות תוכלו להנפיק את קוד הQR אותו תידרשו להציג בכניסה לספרד. את הקוד ניתן להפיק בקישור הזה.

תיירים מחוסנים

תיירים מחוסנים צריכים להציג תעודת חיסון ובלבד שקיבלו לפחות שתי מנות חיסון ושעבר יותר משבועיים מקבלת מנת החיסון האחרונה. הפרטים בתעודת החיסון צריכים להופיע גם באנגלית. בעבור מחוסנים נכון לעכשיו אין צורך להציג תוצאת בדיקה שלילית. חשוב לשים לב כי החל מתאריך 1.2.2022 מחוסן באופן מלא נחשב מי שמנת החיסון האחרונה שקיבל (במידה וקיבל שתי מנות חיסון בלבד) ניתנה לו פחות מ-270 יום (9 חודשים) לפני ההגעה לספרד, או במידה וקיבל שלוש מנות חיסון.

תיירים מחלימים

יש להציג תעודת מחלים לפיה לא עברו יותר מ-180 יום מאז ההדבקה ועברו יותר מ-11 ימים מאז ההדבקה, על הפרטים בתעודת המחלים להופיע באנגלית. נכון לעכשיו בעבור מחלימים אין צורך בחיסון או בביצוע בדיקת קורונה לפני הטיסה או אחריה.

ילדים ומי שאינו מחוסן או מחלים

יש להציג להציג בדיקת קורונה שלילית מסוג אנטיגן שנעשה ב-48 השעות לפני ההמראה לספרד או בדיקה מסוג PCR שנעשתה ב-72 השעות לפני ההמראה לספרד.
ילדים מתחת לגיל 12 לא צריכים להציג תוצאות בדיקת קורונה (אך כן חלה חובה למלא עבורם הצהרת בריאות ולהפיק קוד QR).

**פרסומת**חזרה ממדריד לישראל

נכון להיום ספרד מסווגת כמדינה כתומה והטיסה אליה מותרת.

החל מתאריך 1.3.2022 נכנסו לתוקפן ההנחיות החדשות בנוגע לכניסה לישראל מחו”ל בעבור תושבי ואזרחי המדינה.

במסגרת ההנחיות החדשות בוטלה הדרישה לביצוע בדיקת קורונה לפני ההמראה חזרה לישראל.

ההנחיה היחידה שנותרה מטעם ממשלת ישראל היא מילוי טופס הצהרה כניסה לישראל במהלך עשרים וארבע שעות לפני עלייה למטוס לטיסה חזרה לישראל מספרד.

אין יותר צורך לבצע בדיקת PCR עם הנחיתה בנתב”ג, ובהתאם לכך אין עוד צורך להיכנס לבידוד של 24 שעות עם החזרה לארץ.

בדיקות קורונה במדריד

במידה ותצטרכו מסיבה כלשהי לבצע בדיקת קורונה במדריד להלן פירוט כיצד והיכן לעשות זאת.

בדיקות קורונה מסוג אנטיגן במדריד

עלות בדיקת אנטיגן נע בין 55-25 אירו. יש כמה מרכזים במדריד שמבצעים בדיקת אנטיגן בתשלום לתיירים ולא רק לאזרחים אשר מתאימות בין השאר גם להצגה בשדה התעופה, בדיקות אלו נקראות Fit-to-Fly. שימו לב כי את התוצאות שלה מקבלים תוך 30-15 דקות מביצוע הבדיקה, כך שיש לקחת זאת בחשבון בבחירת הזמן לביצוע הבדיקה.
אתרי מרכזי בדיקות אנטיגן המתאימות לתיירים:

 • travel covid test center – ניתן לבצע את בדיקת האנטיגן שלהם בשדה התעופה של מדריד בטרמינל 2 ובטרמינל 4. במידה ותבחרו באפשרות זאת יש לקחת בחשבון זמן נוסף בהגעה לשדה התעופה ולוודא שיש תורים זמינים בשעות שמתאימות לטיסה שלכם. היתרונות של מרכז זה הם כמובן הנוחות וצמצום הזמן שמבזבזים בטיול עצמו בעבור הבדיקה והמחיר הזול – בדיקה זו יחסית זולה אך כמובן כרוכה יותר באי ודאות, מאחר ועושים אותה אחרי שכבר מגיעים לשדה התעופה וממש לפני שעולים לטיסה.
 • arpa medica – למרכז בדיקות זה יש כמה סניפים בעיר עצמה, אחד מהם ליד אצטדיון סנטיאגו ברנבאו, ואחד צפונית לפארק דל בואן רטירו.
 • med mesafe – גם מרכז זה נמצא צפונית לפארק דל בואן רטירו, אבל הוא מציע בדיקות זולות יותר, ולכן משתלם יותר לעשות את הנסיעה בעבור בדיקות במרכז זה.
 • centro medico pinar – מרכז זה מרוחק יותר מהאזור התיירותי של העיר ולכן ההגעה אליו פחות נוחה ודורשת יותר זמן.

בדיקות קורונה מסוג PCR במדריד

במדריד יש מספר מרכזי בדיקות המבצעים גם בדיקות קורונה, במרביתם ישנן גם בדיקות אנטיגן וגם בדיקות PCR . מומלץ להזמין תור מראש לבדיקה על מנת לא לבזבז זמן יקר בטיול וגם כדי להבטיח שתוכלו להיבדק בזמן הנחוץ. יש לקחת בחשבון כי עד שיגיעו התוצאות עלול לקחת זמן, לפעמים אפילו יום שלם. מרבית אתרי מרכזי הבדיקות הן בספרדית בלבד – כך שתיצטרכו לבקש עזרה מצוות המלון או מהמארחים שלכם על מנת לתאם בדיקה ולוודא שהיא בדיקת PCR. כן הצלחנו למצוא כמה אתרי מרכזי בדיקות שהאתר שלהם גם באנגלית:

 • Unilabas – ניתן להעביר את שפת האתר לאנגלית על ידי לחיצה על דגל בריטניה בפינה הימנית העליונה של המסך. לחברה זו יש כמה מרכזים במדריד וניתן להזמין בדיקות אליהן מקבלים תשובה תוך עד 48 שעות או בדיקות שאת התשובות שלהן מקבלים תוך שעות בודדות. כמובן שככל שהתשובה ניתנת מהר יותר כך הבדיקה עולה יותר.
 • Arpamedica – חברה נוספת המבצעת בדיקות PCR במדריד ועמודי הזמנת הבדיקות בה ניתנים גם באנגלית. התשובות לבדיקות הנעשות בחברה זו מגיעות לאחר עד 24 שעות מביצוע הבדיקה.
 • travelcovidtestcenter – זוהי חברה המבצעת בדיקות קורונה בשדה התעופה עצמו. ניתן לבצע בדיקה עם תוצאה 12 שעות ובדיקה עם תוצאה תוך 35 דקות שהמחיר שלה דומה למחירי הבדיקות בעיר עצמה שאת תוצאותיהן מקבלים תוך 24-48 שעות. כך שמבחינת המחיר המחיר כן משתלם, השאלה היא רק האם אתם מעדיפים להיות בראש שקט ולהיות עם תוצאות הבדיקה אצלכם לפני שאתם מגיעים לשדה התעופה או שאתם בוחרים לבצע את הבדיקה בשדה עצמו.

חשוב לנו לציין שלא ביצענו בדיקות קורונה במדריד ולכן המידע לא מבוסס על חוויה אישית, במידה והייתם במדריד ויש לכם המלצה על מרכז בדיקות נשמח מאוד לשמוע, תוכלו לכתוב לנו בתגובה מטה את החוויה שלכם.

מעבר לכך ישנן חברות תעופה אשר מעניקות הנחה לטסים בהן בבדיקות קורונה במרכזים מסויים. במידה ואתם טסים עם חברת איביריה כדאי מאוד להיכנס לעמוד ובו רשימת מרכזי הבדיקות בהנחה לטסים באיביריה, ההנחה יכולה להיות משמעותית ביותר ולהוזיל את עלות הבדיקה בעשרות אירו. גם חברת התעופה אייר אירופה מציעה הנחה ללקוחות שלה במרכזי בדיקה מסויימים. במידה ואתם טסים למדריד עם חברה זו כדאי מאוד להיכנס לעמוד ובו מרכזי בדיקות הקורונה המאפשרים הנחה לטסים באייר אירופה.

**פרסומת**המלצות, שאלות, טיפים ותגובות בנושא הקרונה במדריד

עוד לא קיבלנו בנושא זה תגובות, שאלות או המלצות. נשמח מאוד לשמוע מכם, צרו איתנו קשר כאן

**פרסומת**


מספרי טלפון ואתרים חשובים

צור קשר
פרטי הפונה (חובה למלא)

בנה לעצמך חופשה
מלונות
טיסות
רכב
כדורגל