קוסטה בראווה - מידע כללי ושימושי

מידע כללי והיסטוריה

קוסטה בראווה Costa Brava – בקטלאנית “החוף הפראי”. רצועת חוף השוכנת מצפון לעיר ברצלונה, בחבל קטלוניה של ספרד. באופן כללי שמדברים על קוסטה בראווה מדברים בעיקר על רצועת החוף שנמשכת מצפון לבאלנס ומדרום לגבול צרפת. המינוח המקובל, קוסטה דוראדה או בעברית “חוף הזהב”, שכולל מספר עיירות יפות וחופים יפים, הוא בעיקר פונה לתיירות פנים של תושבי ברצלונה וקטלוניה.

**פרסומת**מה שמושך את מרבית התיירים לקוסטה בראווה הוא כמה דברים

קאפ דה קראוס – דוגמה לחוף סלעי ומפרצונים מדהימים (צילום מקורי)

עיירות חוף – חלקן פשוטות ונעימות וחלקן יפות יותר, רובן ככולן התחילו כעיירות דייגים, חלקן בתקופה עתיקה, ובעקבות הפיתוח התיירותי של קטלוניה – הפכו את עצמן לאתרי נופש מבוקשים. תמונה אופיינית היא תמונה של חוף יום המשלב מרינה לסירות דייגים וחוף רחצה.

החוף של טמריו – דוגמה לעיירת דייגים שהפכה לאזור נופש מופלא (צילום מקורי)

עתיקות – בקוסטה בראווה ישנן עתיקות רבות, עוד מימי הרומאים והתושבים האיבריים הקודמים שישבו בספרד. ישנה גם היסטוריה יהודית ענפה.

חופים מדהימים – חופים סלעיים מצד אחד, וחופים חוליים מצד שני.

לא מעט אטרקציות תיירותיות הכוללות: מסעדות מדהימות, ספורט קיץ וים, קארטינג, סיורי ג’יפים, פארקי מים, אזורים לשיט בסירות והמון חנויות ומקומות בילוי והופעות, שפעולים בעיקר בקיץ.

בין אתרי הנופש ניתן לצפות במה שהופך את קטלוניה לחבל עשיר כל כך כלכלית – לא מעט אזורי תעשייה (לא לדאוג, הם מתוחמים ולא מפריעים) לצד אזורי חקלאות ודיג ענפים.

הקתדרלה והסמטאות של חירונה – דוגמה לעתיקות הרבות והמרשימות באזור (צילום מקורי)

מבחינת ההתניידות בקוסטה בראווה הסיפור הוא די פשוט. קוסטה בראווה בנוייה משני כבישי אורך ראשיים שמובילים מצפון לדרום, ה-N-11 הפנימי (שמוביל לערים הפנימיות של קוסטה בראווה – חירונה ופיגראס) וכביש החוף המפותל שמוביל לעיירות הקטנות של החוף. חלק נוסף בקוסטה בראווה הוא כביש אגרה ראשי שיש צורך לשלם עליו בכניסה עם רכב (ראה פירוט נרחב יותר תחת השכרת רכב בקוסטה בראווה).

למחפשים תחבורה ציבורית ישנה רכבת שעוברת לכל אורך החוף ועוצרת בתחנות המרכזיות, כדוגמת חירונה, פיגראס ובלאנס. בבלאנס ישנה תחנת אוטובוסים שממנה ניתן להגיע לעיירות הנופש המרכזיות (יורט לה מאר וטוסה דל מאר) גם ללא רכב פרטי.
המלצות כלליות של "הכל על" למטייל בקוסטה בראווה

  • בקיץ מומלץ להשתמש יותר בכביש הפנימי כיוון שכביש החוף פקוק.
  • לגבי מלונות, בקיץ מומלץ מאוד להזמין מראש, בחורף אין בכך צורך של ממש.

מפה

סנן על ידי

צור קשר
פרטי הפונה (חובה למלא)

בנה לעצמך חופשה
מלונות
טיסות
רכב
כדורגל