הנחיות הקורונה בפירנאים

עמוד זה עודכן לאחרונה בתאריך 22.5.2022

אנו משתדלים לעדכן את העמוד כך שהמידע בו יהיה הרלוונטי ביותר, אך ייתכן וישנם שינויים מאז עדכונו האחרון שלא מופיעים בו. יש להיכנס לאתר משרד הבריאות ולהתעדכן בהנחות העדכניות ביותר ליוצאים מישראל ולנכנסים לישראל.

הנחיות הקורונה בפירנאים

הנחיות הקורונה בקוסטה בראווה בשלב זה , באופן לא כל כך שונה מישראל, מתבטאות בעיקר בהצגת אישור על חיסון, החלמה או בדיקה שלילית בכניסה למדינה. הנחיות הקורונה בקוסטה בראווה והנחיות הכניסה לספרד משתנות בהתאם למצב התחלואה בקטלוניה, בספרד כולה ומצב התחלואה בישראל. אנו משתדלים לעקוב ולעדכן את העמוד בהתאם להנחיות העדכניות ביותר, ונשמח תמיד לעדכונים מהשטח ולשמוע את החוויות והטיפים שלכם מביקור בקוסטה בראווה בזמן הקורונה, השאירו לנו תגובה כאן.

נכון לעכשיו אחוז המחוסנים בספרד במנה השלישית הוא בערך 52%, במנה השנייה 85% ובמנת החיסון הראשונה 87% אך עדיין ישנם 15,000 חולים חדשים בממוצע ליום לפי נתוני השבוע החולף ממשלת ספרד הסירה את ההנחיות לעטיית מסכות בחללים ציבוריים פתוחים וסגורים מלבד תחבורה ציבורית – בה עדיין חלה חובה לעטות מסכה המכסה את האף והפה.

התחבורה הציבורית פועלת ללא מגבלות תפוסה אך יש לעטות מסכה בנסיעה בתחבורה ציבורית (כולל זמן ההמתנה על הרציף או בתחנת האוטובוס) וגם בנסיעה ברכב בה נוסעים אנשים שאינם חלק מהתא המשפחתי. מבחינת פנאי ובילויים – הוסרו כל מגבלות ההתקהלות ושעות פתיחה מוגבלות בעבור החנויות, המסעדות, מועדוני הלילה ופארק השעשועים (פורט אוונטורה למשל), כך גם לגבי ביקור בכנסיות.

שימו לב, כי כנס על אי עטיית מסכה הינו כנס בגובה 100 אירו. כנסות נוספים בשל הפרת הנחיות יכולים לנוע בין 100 אירו ועד 3,000 אירו כתלות בחומרת העברה.

גרפיטי של וירוס הקורונה ברחובות ברצלונה (צילום:Zarateman)

מי יכול להיכנס לספרד

נכון לעכשיו ההנחיות של ממשלת ספרד הן שאנשים אשר מחוסנים בשתי מנות החיסון (ועברו 14 יום מאז מתן מנת החיסון השנייה, אבל לא יותר מ-270 ימים מקבלת מנת החיסון האחרונה) יכולים להיכנס למדינה ללא צורך בהצגת תוצאת בדיקת קורונה, כמו גם מי שקיבל מנת חיסון שלישית. כמו כן ניתן גם להציג תעודת מחלים שתוקפה עד 180 מההחלמה (ובתנאי שעברו יותר מ11 ימים מאז תוצאת הבדיקה החיובית). בשאר המקרים הכניסה למדינה בכפוף להצגת בדיקת קורונה שלילית.

שימו לב כי על כל מי שנכנס למדינה יש למלא הצהרת בריאות, והנפיק לאחר מכן קוד QR.

איזה מסמכים ובדיקות צריך כדי לטוס לפירנאים

לפי הנחיות ממשלת ישראל

ממשלת ישראל הקלה את הנחיות הקורונה בעבור היוצאים מישראל, ונכון לעכשיו אין צורך למלא טופס נוסע יוצא כפי שהיה נהוג בעבר.

לפי הנחיות ממשלת ספרד

כל נוסע הנכנס לספרד צריך למלא הצהרת בריאות (תוכלו למלא אותה בקישור הזה), את ההצהרה יש למלא 48 שעות לפני הטיסה לספרד. לאחר שתמלאו את הצהרת הבריאות תוכלו להנפיק את קוד הQR אותו תידרשו להציג בכניסה לספרד. את הקוד ניתן להפיק בקישור הזה.

תיירים מחוסנים

תיירים מחוסנים צריכים להציג תעודת חיסון ובלבד שקיבלו לפחות שתי מנות חיסון ושעבר יותר משבועיים מקבלת מנת החיסון האחרונה. הפרטים בתעודת החיסון צריכים להופיע גם באנגלית. בעבור מחוסנים נכון לעכשיו אין צורך להציג תוצאת בדיקה שלילית. חשוב לשים לב כי החל מתאריך 1.2.2022 מחוסן באופן מלא נחשב מי שמנת החיסון האחרונה שקיבל (בין אם שנייה או שלישית) ניתנה לו פחות מ-270 יום (9 חודשים) לפני ההגעה לספרד.

תיירים מחלימים

יש להציג תעודת מחלים לפיה לא עברו יותר מ-180 יום מאז ההדבקה ועברו יותר מ-11 ימים מאז ההדבקה, על הפרטים בתעודת המחלים להופיע באנגלית. נכון לעכשיו בעבור מחלימים אין צורך בחיסון או בביצוע בדיקת קורונה לפני הטיסה או אחריה.

ילדים ומי שאינו מחוסן או מחלים

יש להציג להציג בדיקת קורונה שלילית מסוג אנטיגן שנעשה ב-48 השעות לפני ההמראה לספרד או בדיקה מסוג PCR שנעשתה ב-72 השעות לפני ההמראה לספרד.
ילדים מתחת לגיל 12 לא צריכים להציג תוצאות בדיקת קורונה (אך כן חלה חובה למלא עבורם הצהרת בריאות ולהפיק קוד QR).
חזרה מפירנאים לישראל

נכון להיום ספרד מסווגת כמדינה כתומה והטיסה אליה מותרת.

החל מתאריך 1.3.2022 נכנסו לתוקפן ההנחיות החדשות בנוגע לכניסה לישראל מחו”ל בעבור תושבי ואזרחי המדינה.

במסגרת ההנחיות החדשות בוטלה הדרישה לביצוע בדיקת קורונה לפני ההמראה חזרה לישראל.

ההנחיה היחידה שנותרה מטעם ממשלת ישראל היא מילוי טופס הצהרה כניסה לישראל במהלך עשרים וארבע שעות לפני עלייה למטוס לטיסה חזרה לישראל מספרד.

אין יותר צורך לבצע בדיקת PCR עם הנחיתה בנתב”ג, ובהתאם לכך אין עוד צורך להיכנס לבידוד של 24 שעות עם החזרה לארץ.

בדיקות קורונה בפירנאים

במידה ותצטרכו מסיבה כלשהי לבצע בדיקת קורונה בפירנאים להלן פירוט כיצד והיכן לעשות זאת.

בדיקות קורונה מסוג אנטיגן בפירנאים וברצלונה

עלות בדיקת אנטיגן נע בין 55-30 אירו. אולם מאחר והטיול בפירנאים הוא בעיקר בעיירות קטנות ושמורות טבע הנגישות והזמינות לבדיקת אנטיגן יחסית נמוכה, ולכן כדאי לעשות את הבדיקה בברצלונה.

כדי לעשות את התהליך כמה שיותר פשוט אנו ממליצים להיכנס לאתר המפרט את מרכזי הבדיקות בברצלונה בו תוכלו לראות את המחירים של הבדיקות בכל מרכז, שעות וימי הפעילות, דרכי ההגעה אל המרכזים והאם צריך להזמין תור מראש או שאפשר פשוט להגיע ולבצע את הבדיקה. כל מרכזי הבדיקות המופיעים באתר מנפיקים לכם תוצאות בדיקה מתאימות להצגה לפני ההמראה, או כמו שקוראים להם בברצלונה Fit to Fly. באתר תמצאו מידע על שני מרכזי בדיקה בברצלונה באזורים התיירותיים של העיר – הסגרדה פמיליה ובאזור פסאז’ דה גרסיה, תוכלו למצוא מידע על מרכזי בדיקות נוספים מטה.

בדיקות קורונה מסוג PCR בברצלונה

ניתן לעשות את בדיקות הPCR יש כמה מרכזים שמבצעים בדיקות PCR בברצלונה, במרביתם התשלום נקבע לפי הזמן בו ניתנות התוצאות. אפשר לבחור לעשות בדיקה עם תוצאה תוך 48 שעות שתהיה זולה יותר מבדיקה עם תוצאה תוך 24 שעות, כלומר ישנה התחייבות לזמן קבלת תוצאות הבדיקה.
מרכזי הבדיקות נמצאים באזור הסגרדה פמיליה ובאזור פסאז’ דה גרסיה, כך שנוח להגיע אליהם באמצעות המטרו. כדי לעשות את התהליך כמה שיותר פשוט אנו ממליצים להיכנס לאתר הפרט את מרכזי הבדיקות בברצלונה בו תוכלו לראות את המחירים של הבדיקות בכל מרכז, שעות וימי הפעילות ודרכי ההגעה אל המרכזים. בנוסף יש באתר קישורים להזמנה מראש של מועד לבדיקה, כדאי להיעזר בזה וכך להיות בטוחים שתוכלו להיבדק בזמן בלי לחשוש מהשפעה של תורים ועומסים על מרכזי הבדיקות. לרוב בימים שישי עד שני יש עומס רב יותר במרכזי הבדיקות, ולכן המלצה זו תקפה וחשובה אף יותר במידה ועליכם לערוך את הבדיקה באחד מהימים בין שישי לשני – אז מרכזי הבדיקות יותר עמוסים מאשר באמצע השבוע.

רשימת מרכזי בדיקות קורונה בברצלונה

אפשר להיעזר גם ברשימה הבאה של מרכזי הבדיקה בברצלונה – ברשימה יש מרכזים אשר מבצעים בדיקות PCR ובדיקות אנטיגן, חלק מהמרכזים מבצעים את שני סוגי הבדיקות כך ששימו לב שאתם מזמינים את הבדיקה בה אתם מעוניינים.
המלצות, שאלות, טיפים ותגובות בנושא הקרונה בפירנאים

עוד לא קיבלנו בנושא זה תגובות, שאלות או המלצות. נשמח מאוד לשמוע מכם, צרו איתנו קשר כאןמספרי טלפון ואתרים חשובים

צור קשר
פרטי הפונה (חובה למלא)

בנה לעצמך חופשה
מלונות
טיסות
רכב
כדורגל