1. עמוד הבית
  2. »
  3. ספרד 2024 המדריך התיירותי המקיף ביותר בעברית
  4. »
  5. אנדלוסיה, ספרד 2024 – המדריך המקיף ביותר בעברית | Andalucia
  6. »
  7. קמיניטו דל ריי, ספרד – סיורים מודרכים, מלונות מומלצים ואיך מגיעים | Caminito del Rey

קמיניטו דל ריי, ספרד – סיורים מודרכים, מלונות מומלצים ואיך מגיעים | Caminito del Rey

המדריך המקוצר לתייר

קמיניטו דל ריי (Caminito del Rey) שבספרד הוא מסלול הליכה מרהיב ומאתגר המתפתל לאורך צוקי נהר גאיטנג’ו (Gaitanejo) באזור אנדלוסיה. תיירים מגיעים למסלול כדי לחוות את ההליכה התלויה מעל תהומות עמוקים, ליהנות מהנופים הדרמטיים והמרהיבים של הקניון, ולחוות הרפתקה שלא תשכח במהרה. בנוסף, המסלול עבר שיפוץ ושדרוג כדי לשפר את הבטיחות, מה שהפך אותו לאטרקציה פופולרית ובטוחה יותר עבור מטיילים מכל העולם. מדובר באחד מאזורי הטיול הפופולאריים באזור אנדלוסיה אליהם יוצאים סיורים מודרכים (ולכן כדאי להזמין מקום מראש, ראו כאן מספר אופציות עם אפשרות ביטול בחינם). שימו לב שגם אם אתם מגיעים באופן עצמאי ולא במסגרת טיול יומי מומלץ להזמין כרטיסים כניסה למסלול מראש, אפשר לעשות זאת בקישור הה עם ביטול בחינם כולל סיור מודרך במסלול (לא כולל הסעה אל המסלול).

גשר בקמיניטו דל ריי

קמיניטו דל ריי הוא אחד המסלולים היפים והפופולאריים בדרום ספרד

טיולי יום לקמיניטו דל ריי

מאחר וקמיניטו דל ריי מהווה מוקד משיכה כה משמעותי לתיירים, ישנם מספר סיורים מאורגנים שיוצאים אל קמיניטו דל ריי ממלאגה. טיולי היום לקמיניטו דל ריי פופולאריים מאוד כיוון שהם מאפשרים הגעה נוחה ללא צורך בהשכרת רכב ו/או נסיעה בתחבורה ציבורית. ישנן מספר אפשרויות לסיורים אילו, חלקם יתמקדו בקמיניטו דל ריי בלבד, וחלקם ילוו בנקודת עניין אחת או שתיים נוספות או זמן חופשי. לרוב מדובר בסיורים הנמשכים על פני יום שלם וכוללים הליכה רבה – כך שיש להגיע עם נעלים נוחות ומים בהתאם להוראות של מפעילי הסיורים. ישנם סיורים היוצאים גם מקוסטה דל סול (למשל הסיור הפופולארי הזה) ומסביליה, העיר הגדולה והמרכזית של אנדלוסיה (למשל הסיור המבוקש הזה). בשל הפופולאריות של הסיורים הללו מומלץ להבטיח את מקומכם מראש (ראו כאן מספר אפשרויות עם ביטול בחינם), בקיץ כדאי להזמין אפילו כמה שבועות מראש.

מטיילים בקמיניטו דל ריי

הסיורים המודרכים לקמיניטו דל ריי פופולאריים במיוחד ולכן מומלץ מאוד להזמין מקומות מראש, במיוחד בקיץ

איך מגיעים לקמיניטו דל ריי

ישנן כמה דרכים בהן ניתן להגיע לקמיניטו דל ריי באופן מאורגן או עצמאי.

הגעה בסיור יומי מאורגן – הדרך המפנקת והמסקרנת (אבל היקרה)

ניתן כאמור להגיע לקמיניטו דל ריי כחלק מטיול יום מאורגן ממלאגה (למשל סיור פופולארי זה). זו אופציה יקרה אומנם, ומאפשרת פחות גמישות מאחר ומוגבלים בזמן בו מבלים בקמיניטו דל ריי, אבל זו אופציה נוחה ופופולארית מאוד, ולכן כדאי להזמין מקום מראש, במיוחד בקיץ.

תחבורה ציבורית – הדרך הזולה

ניתן להגיע לנקודות מסויימות במסלול עם תחבורה ציבורית ממלאגה ומעיירות מרכזיות באנדלוסיה, אך הדבר כרוך לרוב בהחלפה של לפחות 2 קווים. תוכלו להגיע עם תחבורה ציבורית לעיירות כמו אל צ’ורו (El Chorro) ומשם להתנייד לנקודת התחלה של מסלול. ניתן לבדוק את אפשרויות ההגעה השונות, הזמנים בהם יש תחבורה ציבורית ואף להזמין כרטיסים מראש בקישור הזה (מומלץ, במיוחד בקיץ).

שלט קמיניטו דל ריי

מי שרוצה להגיע לקמיניטו דל ריי באופן עצמאי אבל עדיין לטייל במסלול עם הדרכה יכול להצטרף לאחד הסיורים הרבים, כמו הסיור בקישור הזה

רכב שכור – האופציה הנוחה והגמישה

אפשרות נוספת למי שרוצה להגיע באופן עצמאי לקמיניטו דל ריי היא להגיע עם רכב שכור, אותו לרוב שוכרים במאלגה משם מרבית התיירים שמגיעים למקום יוצאים. אנו ממליצים מאוד להזמין רכב מראש, בעיקר לתקופת הקיץ, בשל הביקוש הרב לרכבים במיוחד לרכבים מרווחים למשפחות, רכבים אוטומטיים, ואנים וג’יפים. תוכלו להזמין בקישור הזה עם ביטול בחינם, כך שלא צריך לחשוש מההתחייבות לרכב, למי שרוצה לחסוך בעלות הרכב אנו ממליצים להזמין בקישור הזה עם הנחה בלעדית לגולשים של הכל על.

הכביש לאל צ'ורו קמיניטו דל ריי

הכביש לאל צ’ורו – נוח להגיע עם רכב שכור

מלונות בקמיניטו דל ריי

בקרב מי שבוחר להגיע באופן עצמי לקמיניטו דל ריי יש רבים שבוחרים ללון באזור, ונהנים ממה שיש לקמיניטו דל ריי להציע או יוצאים מכאן לטיולים נוספים באזור אנדלוסיה. האזור המרכזי בו תיירים רבים בוחרים לקחת מלון או דירה הוא אזור אל צ’ורו (El Chorro). כמה ממקומות הלינה המומלצים בקמיניטו דל ריי הם Complejo Turístico La Garganta, El nido del Chorro, La Posada del Conde או Olive Branch El Chorro. ישנן כמובן אופציות לינה נוספות באזור, בקישור הזה תוכלו לראות את כלל מקומות הלינה ולהזמין מראש עם אפשרות ביטול – כך שתוכלו לשמור לעצמכם את האפשרות להיות גמישים (אך שימו לב לתאריך עד אליו ניתן לבטל בחינם את השהות). למגיעים עם רכב כדאי כמובן לבחור מקום לינה שמספק חניה, למשל אחד ממקומות הלינה שבקישור הזה. למי שרוצה לחסוך בעלות הלינה אנו ממליצים להסתכל על המבצעים וההנחות למלונות בקישור הזה לראות האם יש משהו רלוונטי עבורכם.

האגם הסמוך לאל צ’ורו – אפשרות לינה פופולארית במיוחד