תחבורה והתניידות בנתניה

כל מה שצריך לדעת לפני שמבקרים בנתניה – בירת השרון

מידע כללי על תחבורה והתניידות בנתניה

העיר נתניה שוכנת באזור השרון, צפונית להרצליה ודרומית לחדרה על כביש 2, כך שניתן להגיע לעיר בקלות. העיר ממוקמת על צוף המשקיף לים, וניתן לטייל בסמוך לקו החוף בהליכה על הטיילות השונות, כאשר כל אחת מהן מעוצבת בצורה שונה, ומכילה מדשאות רבות, בתי קפה, ומתקני שעשועים. לחובבי הקניות, אזור התעשייה של העיר, אזור התעשייה פולג, הוא אחד ממתחמי הקניות הגדול באזור השרון! באזור התעשייה תוכלו למצוא מגוון רחב של מרכזי קניות לעיצוב הבית, ביגוד ומסעדות.

חוף נתניה - פנורמה (צילום: tortic84)חוף נתניה – פנורמה (צילום: tortic84, רישיון)

אזור התיירות המרכזי בעיר הוא אזור חופי הים והטיילות השונות לצד בתי המלון. בדומה לערי חוף, גם בנתניה בסופי השבוע, אזור זה יהיה עמוס, פקוק וחנייה לא תהיה זולה. לכל חוף ישנו חניון ייעודי, כאשר חנייה באמצע שבוע תעלה בממוצע 20 שקלים, ובשבתות 30 שקלים. טווח המחירים משתנה בין חניון לחניון. מרבית המטיילים מגיעים עם רכב פרטי, מומלץ לבדוק חנייה ברחובות סמוכים בסימון כחול-לבן בתשלום באחת האפליקציות, אופציה שתהיה זולה יותר כאשר מגיעים למספר שעות קטן יחסית (מחיר לשעה 6.2 שקלים בממוצע).




במרכזי הקניות ובאזור התעשייה פולג, החנייה תהיה בחניונים חיצוניים בחינם כך שניתן להסתובב ללא הגבלת חנייה בחנויות השונות. אזור התעשייה הינו גדול, כך שהתנועה בין המרכזים השונים תהיה נוחה יותר עם רכב פרטי.
אכיפת החנייה במרכז העיר בסימון כחול-לבן תתבצע בימי חול בין השעות 09:00-19:00, ובימי שישי וערבי חג בין 09:00-13:00.




טיפים והמלצות להתניידות בנתניה

  • לבוחרים להגיע רק לאזור תעשייה ולמרכזי הקניות ניתן להגיע בקלות בעזרת רכבת ישראל לתחנת “ספיר”.
  • יש לשים לב לשילוט אכיפה המשתנה באזורים השונים במרכז העיר, ישנם אזורים המיועדים לתושבים בלבד.
  • בקניון עיר ימים החנייה חינם, ובקניון השרון החנייה בתשלום.

מפת חניונים באזור